REFERAT NA TEMAT FUNKCJI ZAKADKI ANIMACJE PROGRAMU MICROSOFT

  • Slides: 14
Download presentation
REFERAT NA TEMAT FUNKCJI ZAKŁADKI „ANIMACJE” PROGRAMU MICROSOFT OFFICE:

REFERAT NA TEMAT FUNKCJI ZAKŁADKI „ANIMACJE” PROGRAMU MICROSOFT OFFICE:

NA POCZĄTEK, KRÓTKO O TYM CO TO JEST PROGRAM Microsoft Power. Point jest to

NA POCZĄTEK, KRÓTKO O TYM CO TO JEST PROGRAM Microsoft Power. Point jest to POWER program do. POINT tworzenia. Ii DO edytowania prezentacji MICROSOFT OFFICE CZEGO SŁUŻY. multimedialnych o zaawansowanych możliwościach, który jest częścią komercyjnego pakietu biurowego Microsoft Office.

Należy wiedzieć , że wcześniej wspomniany program oferuję wiele możliwości edycji czy też obróbki

Należy wiedzieć , że wcześniej wspomniany program oferuję wiele możliwości edycji czy też obróbki slajdów, tekstów itp. Natomiast ja w tej prezentacji skupię się na tym do czego służy zakładka „Animacje” czyli jedna z kilku zakładek jakie posiada ten rozbudowany program. DZIĘKI TEJ ZAKŁADCE MOŻEMY UROZMAICIĆ NASZĄ PREZENTACJĘ M. IN. O TAKIE ASPEKTY JAK EFEKTY W PREZENTOWANYCH SLAJDACH , POJAWIANIE SIĘ TEKSTU W RÓŻNORAKI SPOSÓB , CZAS PRZEJŚCIA POMIĘDZY EFEKTAMI NAŁOŻONYMI PRZEZ NAS NA TEKST CZY TEŻ OBRAZ LUB FILM.

Jedną z funkcji zakładki animacje jest „podgląd” służy do tego aby podczas opracowywania danego

Jedną z funkcji zakładki animacje jest „podgląd” służy do tego aby podczas opracowywania danego slajdu zobaczyć jak wyglądają nałożone przez nas animacje. Natomiast wciskając klawisz F 5 możemy sprawdzić jak na pełnym ekranie prezentuję się nasza prezentacja. Opcja ta jest bardzo przydatna ponieważ dzięki niej możemy sprawdzić co źle zrobiliśmy albo co jeszcze brakuje w naszej prezentacji lub co chcielibyśmy zmienić.

Funkcja „animacja” – pozwala nam wybrać w jaki sposób na naszym slajdzie pojawi się

Funkcja „animacja” – pozwala nam wybrać w jaki sposób na naszym slajdzie pojawi się dany tekst, obraz lub film. Mamy do wyboru aż po kilkanaście różnych efektów wejścia/wyjścia naszego obiektu , wyróżnienia czy też ścieżki ruchu dzięki której możemy wyznaczyć drogę po jakiej będzie się poruszał nasz tekst, obraz czy też film. A co najlepsze animację te można łączyć ze sobą co finalnie daje całkiem niezły efekt.

 Funkcja „Opcje efektu” pozwala nam „podrasować” wybraną przez nas animację. Należy pamiętać ,

Funkcja „Opcje efektu” pozwala nam „podrasować” wybraną przez nas animację. Należy pamiętać , że każda z animacji jest inna i po kliknięciu „Opcje efektu” wyświetli nam inny zestaw funkcji dzięki którym będziemy mogli ją urozmaicić.

 Funkcja „Animacja zaawansowana” – jest dość rozbudowaną funkcją dzięki której możemy dodać kilka

Funkcja „Animacja zaawansowana” – jest dość rozbudowaną funkcją dzięki której możemy dodać kilka animacji do jednego obiektu, dodać dźwięk animacji, zastosować wyzwalacz który spowoduję , że np. naciśnięcie jakiegoś kształtu podczas prezentacji uruchomi stworzoną przez nas animacje. Przydatną funkcją jest również „Malarz animacji” który po naciśnięciu pozwala nam w łatwy sposób skopiować zastosowaną animację z danego obiektu i zastosować bez żadnych większych przeszkód na inne obiekty. Po naciśnięciu w „okienko animacji” po naszej prawej stronie pojawi się okno w którym będziemy mogli nałożyć np. na animację efekt dźwiękowy czy też ustalić czas jej trwania i fakt czy odtworzy się ona po wyznaczonym przez nas czasie czy też może po kliknięciu myszą.

JAK DZIAŁA WYZWALACZ?

JAK DZIAŁA WYZWALACZ?

Funkcja „Chronometraż”– pozwala ustalić nam czas trwania naszego efektu, opóźnienie z jakim ma się

Funkcja „Chronometraż”– pozwala ustalić nam czas trwania naszego efektu, opóźnienie z jakim ma się pojawić oraz to jak dana animacja ma się rozpocząć. Umożliwia nam również zmianę kolejności animacji co oznacza , że możemy swobodnie wybrać który z nałożonych przez nas efektów ma się pojawić jako pierwszy.

Jak widać program Microsoft Office Power Point jest jednym z łatwiejszych w obsłudze programów

Jak widać program Microsoft Office Power Point jest jednym z łatwiejszych w obsłudze programów do tworzenia prezentacji multimedialnych , wystarczy tylko poświęcić trochę czasu i chęci aby stworzyć naprawdę coś świetnego.

DZIĘKUJE ZA UWAGĘ! Prezentację przygotował: Przemysław Pawliszyn Nr indeksu: XZ 39218

DZIĘKUJE ZA UWAGĘ! Prezentację przygotował: Przemysław Pawliszyn Nr indeksu: XZ 39218

 https: //download. komputerswiat. pl/biuro-ipraca/tworzenie-prezentacji/microsoft-powerpoint 2016 Własne doświadczenie podczas pracy w programie Microsoft Power

https: //download. komputerswiat. pl/biuro-ipraca/tworzenie-prezentacji/microsoft-powerpoint 2016 Własne doświadczenie podczas pracy w programie Microsoft Power Point Wszystkie zaprezentowane w tej prezentacji filmiki są stworzone przeze mnie i zabrania się ich rozpowszechniania. ŹRÓDŁA WIEDZY