Psloven uren Vyhledejte ve vtch psloven uren msta

  • Slides: 7
Download presentation
Příslovečné určení

Příslovečné určení

Vyhledejte ve větách příslovečné určení místa. Pohladil jsem psa za ušima. Proč jste sem

Vyhledejte ve větách příslovečné určení místa. Pohladil jsem psa za ušima. Proč jste sem přijel? Na čele mu vystoupila vráska. Vlak odjel z Masarykova nádraží. Lovci štvali zajíce k lesu. Nedaleko nás zastavilo auto. V lukách je velký rybník. Musíte jít touto ulicí až na náměstí a pak zahnout doprava. Koně bystře letěli úvozem. Ze síně zavanul do místnosti chlad. Venku fičel ostrý a studený vítr. Odtud se nikdo ven nedostane. Jdeš už domů?

Řešení: Pohladil jsem psa za ušima. Proč jste sem přijel? Na čele mu vystoupila

Řešení: Pohladil jsem psa za ušima. Proč jste sem přijel? Na čele mu vystoupila vráska. Vlak odjel z Masarykova nádraží. Lovci štvali zajíce k lesu. Nedaleko nás zastavilo auto. V lukách je velký rybník. Musíte jít touto ulicí až na náměstí a pak zahnout doprava. Koně bystře letěli úvozem. Ze síně zavanul do místnosti chlad. Venku fičel ostrý a studený vítr. Odtud se nikdo ven nedostane. Jdeš už domů?

Vyhledejte ve větách příslovečná určení času. Představení trvalo dlouho. Za chvíli jsem našla v

Vyhledejte ve větách příslovečná určení času. Představení trvalo dlouho. Za chvíli jsem našla v mlází několik kozáků. Nikdy se tam už nevrátím. Kdy se to stalo? Potom bylo slyšet, jak v křoví zapraskaly větvičky. Zítra máme školu od osmi do dvou. Hodinu nikdo ani nepromluvil. Do půlnoci byla silná bouřka, ale k ránu se již vyjasnilo. Denně cvičí na klavír. O přestávce nesmíme vycházet z budovy školy. Maminka ti stále říká, že musíš chodit včas. Auto nám opravili během hodiny a k večeru jsme už byli u dědy.

Řešení: Představení trvalo dlouho. Za chvíli jsem našla v mlází několik kozáků. Nikdy se

Řešení: Představení trvalo dlouho. Za chvíli jsem našla v mlází několik kozáků. Nikdy se tam už nevrátím. Kdy se to stalo? Potom bylo slyšet, jak v křoví zapraskaly větvičky. Zítra máme školu od osmi do dvou. Hodinu nikdo ani nepromluvil. Do půlnoci byla silná bouřka, ale k ránu se již vyjasnilo. Denně cvičí na klavír. O přestávce nesmíme vycházet z budovy školy. Maminka ti stále říká, že musíš chodit včas. Auto nám opravili během hodiny a k večeru jsme už byli u dědy.

Vyhledejte příslovečná určení způsobu. Najednou ho něco prudce udeřilo do čela. Tvářil se překvapeně.

Vyhledejte příslovečná určení způsobu. Najednou ho něco prudce udeřilo do čela. Tvářil se překvapeně. Do Paříže odcestovali letadlem. Pes zavětřil a rozhlédl se pátravě kolem sebe. Zahanbeně se na něho kývla. „To je správné, “ řekl s uspokojením. Vlídně se na mě usmála. Indián se nepozorovaně proplížil strážemi k ohni. Neměj strach, nějak to dopadne.

Řešení: Najednou ho něco prudce udeřilo do čela. Tvářil se překvapeně. Do Paříže odcestovali

Řešení: Najednou ho něco prudce udeřilo do čela. Tvářil se překvapeně. Do Paříže odcestovali letadlem. Pes zavětřil a rozhlédl se pátravě kolem sebe. Zahanbeně se na něho kývla. „To je správné, “ řekl s uspokojením. Vlídně se na mě usmála. Indián se nepozorovaně proplížil strážemi k ohni. Neměj strach, nějak to dopadne.