PRZEWODNIK SZKOLNY 20132014 czyli co gdzie jak i

  • Slides: 30
Download presentation
PRZEWODNIK SZKOLNY 2013/2014 czyli co gdzie jak i kiedy

PRZEWODNIK SZKOLNY 2013/2014 czyli co gdzie jak i kiedy

Drodzy Uczniowie Witamy Was w waszej nowej szkole! Przygotowaliśmy dla Was tę prezentację, aby

Drodzy Uczniowie Witamy Was w waszej nowej szkole! Przygotowaliśmy dla Was tę prezentację, aby pomóc Wam szybko odnaleźć się w nowym otoczeniu. Znajdziecie w niej m. in. przydatne informacje o szkole, a także dowiecie się o swoich prawach i obowiązkach. A zatem miłego przeglądania!

C „ zlowiek nigdy nie oglada sie na to, co zrobione, ale na to

C „ zlowiek nigdy nie oglada sie na to, co zrobione, ale na to patrzy, co ma przed soba do zrobienia. ”

chcielibyście wiedzieć więcej o naszej patronce? kto mógłby opowiedzieć wam więcej jak nie ona

chcielibyście wiedzieć więcej o naszej patronce? kto mógłby opowiedzieć wam więcej jak nie ona sama? porozmawiajcie z nią już teraz jesteście tylko o jeden krok od niej! mariasklodowska. pl

i co przyznacie, że ciekawa osoba z tej naszej pani Marii jest co? ;

i co przyznacie, że ciekawa osoba z tej naszej pani Marii jest co? ; ) teraz pewnie chcielibyście wiedzieć co zrobić, aby nie zgubić się w naszych murach… dlatego przygotowaliśmy dla was małą mapkę z ważnymi i tymi mniej ważnymi miejscami…

Budynek Główny parter

Budynek Główny parter

Budynek Główny I piętro

Budynek Główny I piętro

Budynek Główny II piętro

Budynek Główny II piętro

Budynek Główny Segment B

Budynek Główny Segment B

Budynek Główny piwnica

Budynek Główny piwnica

a teraz ważne osoby w szkole i miejsca, gdzie ich najczęściej spotkacie…

a teraz ważne osoby w szkole i miejsca, gdzie ich najczęściej spotkacie…

Pani Dyrektor Hanna Błażejewska gab. 2 (parter) Pani Wicedyrektor Adrianna Węsierska gab. 38 (I

Pani Dyrektor Hanna Błażejewska gab. 2 (parter) Pani Wicedyrektor Adrianna Węsierska gab. 38 (I piętro) Pani Wicedyrektor Katarzyna Marks gab. 39 (I piętro) Pan Wicedyrektor Rafał Szweda gab. 40 (I piętro) Pani Kierownik warsztatów szkolnych Wanda Kramarczyk (parter/za portiernią) Pani Zastępca Kierownika warsztatów szkolnych Sławomira Lubańska (parter/za portiernią) Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Pani Ewa Fladrowska-Lisewska sala 23 Pani Anita Taczyńska sala 8 a Skład SU : Uczniowie: przewodniczący : Patrycja Marendowska III A TK z-c przewodniczącego : Sylwia Nowak II B TŻ i UG skarbnik : Tomasz Zamorowski II B TŻ i UG sekretarz : Hanna Rębiałkowska II A TŻ i UG

jak zapewne wiecie jako uczeń macie swoje prawa, ale i również obowiązki, najważniejsze znajdziecie

jak zapewne wiecie jako uczeń macie swoje prawa, ale i również obowiązki, najważniejsze znajdziecie tu…

§ 54 1. Uczeń ma prawo do opieki wychowawczej i warunków pobytu w szkole

§ 54 1. Uczeń ma prawo do opieki wychowawczej i warunków pobytu w szkole zapewniających bezpieczeństwo, ochronę przed wszelkimi formami przemocy fizycznej bądź psychicznej oraz ochronę i poszanowanie jego godności. § 58 1. Uczniowscy przedstawiciele mają prawo uczestniczyć w posiedzeniach rady pedagogicznej, zespołu wychowawczego, rady rodziców na zaproszenie wymienionych rad w czasie omawiania problemów dotyczących uczniów i organizacji życia szkoły. 2. Uczniowscy przedstawiciele, w ramach obrad zespołu wychowawczego mają prawo zgłaszać kandydatów do nagród, wyróżnień i kar oraz opiniować wnioski o skreślenie ucznia z listy uczniów szkoły. § 59 1. Uczeń ma prawo do inicjatywy społecznej i obywatelskiej, może należeć do wybranej przez siebie organizacji lub stowarzyszenia, które działają w ramach ogólnie przyjętego ładu moralnego i nie naruszają obowiązującego prawa. 2. Uczeń ma prawo wpływania na życie szkoły przez działalność samorządową oraz zrzeszenie się w organizacjach działających w szkole.

§ 61 1. Uczeń ma prawo do dodatkowej pomocy nauczyciela w przypadku niezrozumienia części

§ 61 1. Uczeń ma prawo do dodatkowej pomocy nauczyciela w przypadku niezrozumienia części lub całości treści lekcji, co powinien zgłosić nauczycielowi po zakończeniu lekcji. 2. Uczeń ma prawo do korzystania z poradnictwa psychologiczno – pedagogicznego i zawodowego. 3. Uczeń korzysta z pomieszczeń szkolnych, sprzętu, środków dydaktycznych, księgozbioru biblioteki podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych. § 69 Uczeń jest nagradzany w szkole za: 1) wyróżniającą naukę i wzorową postawę, 2) osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu i pracy społecznej, 3) zaangażowanie w pracy na rzecz innych (np. wolontariat, praca w samorządzie szkolnym, reprezentowanie społeczności szkolnej na zewnątrz, obsługa imprez szkolnych i pozaszkolnych), 4) organizowanie i obsługa imprez okolicznościowych dla środowiska lokalnego, 5) udział w konkursach i olimpiadach.

1. Uczeń ma obowiązek przestrzegania postanowień zawartych w statucie szkoły. 2. Uczeń ma obowiązek

1. Uczeń ma obowiązek przestrzegania postanowień zawartych w statucie szkoły. 2. Uczeń ma obowiązek systematycznego i aktywnego uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych oraz właściwego zachowania w ich trakcie. § 64 1. Uczeń ma obowiązek przestrzegania zasad kultury współżycia w odniesieniu do kolegów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. 2. Uczeń ma obowiązek godnego i kulturalnego zachowania się w szkole i poza nią, dbania o piękno mowy ojczystej. 3. Uczeń ma obowiązek sumiennie wykonywać polecenia Dyrektora Szkoły, nauczycieli, wychowawcy, opiekunów organizacji młodzieżowych. 4. Uczeń ma obowiązek okazywania szacunku oraz podporządkowania

się zaleceniom pracowników administracji szkolnej. 5. Uczeń ma obowiązek dbać o wspólne dobro i

się zaleceniom pracowników administracji szkolnej. 5. Uczeń ma obowiązek dbać o wspólne dobro i porządek w szkole. § 65 1. Uczeń ponosi odpowiedzialność za własne życie, zdrowie i higienę oraz rozwój. 2. Uczeń nie pali tytoniu, nie pije alkoholu, nie używa narkotyków ani innych środków szkodliwych dla zdrowia. 3. Uczeń ma obowiązek zachowania czystości osobistej oraz szkolnego, schludnego ubioru-odpowiednią długość spódnicy oraz odpowiednie bluzki, swetry. Strój ucznia nie może być kontrowersyjny i wyzywający. Uczeń nie może wywoływać swym ubiorem ogólnej dezaprobaty. § 68 Uczeń nie może używać telefonu komórkowego, MP 3, MP 4 oraz innego sprzętu telekomunikacyjnego podczas zajęć edukacyjnych na terenie szkoły.

jesteśmy szkołą otwartą na świat i zachęcamy was do skorzystania z programu wymiany szkolnej

jesteśmy szkołą otwartą na świat i zachęcamy was do skorzystania z programu wymiany szkolnej LEONARDO DA VINCI, w którym nasza szkoła uczestniczy. O szczegóły pytajcie waszych nauczycieli…

co u nas będzie się działo w tym roku, czyli kalendarz imprez i ważnych

co u nas będzie się działo w tym roku, czyli kalendarz imprez i ważnych dat…

na koniec życzymy wam wiele radosnych chwil w naszej szkole, tak abyście zawsze chętnie

na koniec życzymy wam wiele radosnych chwil w naszej szkole, tak abyście zawsze chętnie wracali tutaj wspomnieniami…