Propagcia Facebook Facebook tatistiky q Na Facebook je

  • Slides: 9
Download presentation
Propagácia Facebook

Propagácia Facebook

Facebook Štatistiky q Na Facebook je viac ako 350 miliónov užívateľov. q Viac ako

Facebook Štatistiky q Na Facebook je viac ako 350 miliónov užívateľov. q Viac ako 2 milióny českých užívateľov. (40% internetovej populácie) q 50% užívateľov sa prihlási každý deň na svoje konto q Užívatelia trávia na Facebook priemerne 55 minút denne. q Ideálny marketingový nástroj určený k propagácií firiem, tovaru alebo služieb. q Prepojte svoju webovú stránku s Facebook a získajte nových návštevníkov a fanúšikov.

Facebook Výhody q Vďaka tomu, že sa jedná o medzinárodnú sociálnu sieť nie sme

Facebook Výhody q Vďaka tomu, že sa jedná o medzinárodnú sociálnu sieť nie sme geograficky obmedzovaný. q Finančne efektívnejšie riešenie ako iné reklamné systémy. q Prispôsobiteľná forma reklamy na základe Vašich požiadaviek. q Denne nový užívatelia. q Široké možnosti šírenia reklamy (stránky, skupiny, aplikácie, kvízy, platená reklama, diskusie, fotogalérie. . ) q Možnosť vďaka „záložkám“ vytvoriť mini web na Facebook. q Priateľský k vývojárom.

Facebook Stránky Stránka na Facebook-u Vám prináša množstvo výhod. V prípade premyslenej stratégie sa

Facebook Stránky Stránka na Facebook-u Vám prináša množstvo výhod. V prípade premyslenej stratégie sa dá firemná stránka nazvať aj plnohodnotnou prezentáciou firmy, obchodu, web portálu, eshopu, kapely, reštaurácii a barov ale aj iných subjektov. Mimo Českej Republiky už firmy tento trend pochopili a dnes ich stránky na Facebooku vyzerajú ako plnohodnotné weby. Stačí sa pozrieť napríklad na Coca Colu, HP, IBM, AWG a iné. Je len otázkou času, kedy sa tento trend dostaví aj do Česka. Chcete byť medzi prvými? Stránka na Facebook spolu s aplikáciou Vám prinesú nových fanúšikov a potencionálnych klientov za minimálne financie oproti iným reklamným systémov. Ak aj neuskutočnia nákup ihneď, môžu ho uskutočniť neskôr, keď zbadajú Váš nový status na ich nástenke. Ako náhle pridáte nový príspevok, tak sa zobrazí aj na nástenke Vašich fanúšikov. A ako si udržať fanúšikov? Základom je prinášať zaujímavé informácie ( info o akciách, výhodách pre fanúšikov, súťažiach. . . ) inak na Vás fanúšikovia zabudnú. Dôležité je tiež vyplniť všetky informácie na stránke o Vás.

Facebook Skupiny na Facebook sú čoraz viac obľúbené. Prečo? Stránku na Facebook môže vytvoriť

Facebook Skupiny na Facebook sú čoraz viac obľúbené. Prečo? Stránku na Facebook môže vytvoriť len oficiálny zástupca firmy, produktu alebo služby. Ale skupinu môže vytvoriť ktorýkoľvek registrovaný užívateľ na Facebook-u. Ak ste oficiálny zástupca určite sa pýtate prečo vytvoriť skupinu a nie priamo stránku. Odpoveď je jednoduchá. Stránku budete mať ako oficiálnu pre fanúšikov a skupinu môžete mať ako podporný pilier Vašej kampane na Facebook-u. . Pomocou skupiny môžete nenásilnou formou oslovovať priaznivcov skupiny. Vytvoríme Vám neoficiálnu skupinu so všeobecným zameraním, vďaka ktorej podporíme nárast fanúšikov vo Vašej stránke.

Facebook Aplikácie na Facebook Vám umožnia získať nových fanúšikov aj bez Vašej aktívnej práce.

Facebook Aplikácie na Facebook Vám umožnia získať nových fanúšikov aj bez Vašej aktívnej práce. Ako je to možné? Základom je vymyslieť kreatívne prevedenie aplikácie a potom sa aplikácia šíri medzi užívateľmi. Ako môže vyzerať Vaša aplikácia? Napríklad môžeme pre Vás vytvoriť aplikáciu na posielanie darčekov. Užívatelia si medzi sebou môžu posielať darčeky, ktoré im vyberiete. Touto aplikáciu si nie len budujete povedomie o značke, ale aj získavate nových fanúšikov. Na Facebooku je viac ako 350 miliónov užívateľov po celom svete a v Česku ich počet prekročil hranicu 2 miliónov. Viete o jednoduchšom spôsobe ako túto masu užívateľov osloviť? Facebook Vám ponúka jedinečnú príležitosť. Žiadny iný reklamný systém Vám neumožní za minimum financií osloviť taký vysoký počet užívateľov a navyše za minimum financií.

Facebook Ads (platená reklama) Platená reklama na Facebook umožňuje platbu za počet impresií alebo

Facebook Ads (platená reklama) Platená reklama na Facebook umožňuje platbu za počet impresií alebo za počet kliknutí na reklamu. Možnosti cielenia: - vek - pohlavie - krajina - jazyk - kľúčové slová v profile užívateľa - stav ( slobodný, zadaný, ženatý) - vzdelanie (základné, stredné, vysoké) Pri reklame je možné vylúčiť už existujúcich fanúšikov a tým pádom oslovujete stále nových potencionálnych klientov. Reklama je prístupná od 0, 02 eur / 1000 impresií alebo 0, 01 eur / klik.

Facebook Doplnky q Kvíz – umožňuje Vám vytvoriť kvíz a do výsledku vložiť Váš

Facebook Doplnky q Kvíz – umožňuje Vám vytvoriť kvíz a do výsledku vložiť Váš obrázok alebo preklik na webovú stránku. Užívatelia môžu Váš kvíz odporúčať ďalej, zverejniť výsledok na nástenke a pomôcť tak k bezplatnému šíreniu. q Ankety - Chcete vedieť názor fanúšikov? Vytvorte si anketu a dovoľte im hasovať. q RSS – importujte pomocou RSS príspevky na Facebook automaticky. q Udalosti – vytvorte akciu, podujatie, súťaž a dovoľte fanúšikom pozvať svojich priateľov. q Fun box – zverejnite fun box s Vašimi fanúšikmi na Vašom webe. Dajte vedieť užívateľom, že ste na Facebook-u a že sa môžu pridať. q Diskusie – diskutujte so svojimi fanúšikmi. Získavajte ich názory, nápady alebo čokoľvek iné. q Fotogaléria – zverejnite svoje fotky tovaru, služieb, akcií alebo zamestnancov. q Záložky – vytvorte si svoj vlastný mini web na Facebook-u q Twitter – prepojte Váš účet s účtom na Twitter q Zdieľanie – umožnite jednoduchým pridaním tlačidla na webe zdieľať obsah na Facebook

Facebook Prípadová štúdia Prípadová štúdia: Vlastníte eshop so spodným prádlom. Vytvoríme Vám oficiálnu stránku

Facebook Prípadová štúdia Prípadová štúdia: Vlastníte eshop so spodným prádlom. Vytvoríme Vám oficiálnu stránku s názvom eshopu a jednu skupinu s názvom Spodné prádlo. Táto skupina sa bude rýchlo šíriť a Vy ju neskôr môžete využiť na nenásilnú propagáciu Vášho eshopu. Raz za čas pridáte status s odkazom na produkt na Vašom eshope, alebo pridáte informáciu o aktuálnych akciách, zľavách vo Vašom eshope, alebo iné zaujímavé informácie. Sami budete prekvapený ako sa bude Vaša stránka šíriť medzi užívateľmi a to bez vynaloženie financií ako v iných reklamných systémoch. Aby sme podporili nárast fanúšikov na stránke, zároveň vytvoríme aplikáciu, pomocou ktorej si budú môcť užívatelia posielať tovar z Vášho eshopu. Ku stránke tiež vytvoríme zábavný kvíz (napríklad: Aké spodné prádlo sa Ti hodí? ) čím podporíme nárast fanúšikov, na základe šírenia aplikácie a kvízu medzu užívateľmi. Následne podporíme stránku pomocou platenej reklamy Facebook Ads. V prípade, že skombinujete stránku, skupinu, aplikáciu a pomôžete si aj platenou reklamou Facebook Ads získate efektívny nástroj na zvýšenie návštevnosti a tým aj získanie nových klientov.