Projekt uczniowski Jak ekonomicznie wykorzysta wod podsumowanie pracy











- Slides: 11
Projekt uczniowski „Jak ekonomicznie wykorzystać wodę” podsumowanie pracy Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borkach
Opiekun projektu: Katarzyna Krasucka Zespól uczniowski: Karolina Rolak Marta Pasek Gabriela Kozioł Kamila Syrzycka Emil Mazur
Pierwsze spotkanie organizacyjne projektu. § Spotkaliśmy się z opiekunem, aby określić cele projektu i przemyśleć jak będzie przebiegać jego realizacja. Dowiedzieliśmy się na czym ma polegać nasza praca. Podzieliliśmy się również zadaniami. § Następne spotkania z opiekunem odbywały się wg potrzeb.
Ankiety. § Na wstępie, na wybranej grupie uczniów przeprowadziliśmy, a następnie opracowaliśmy ankiety, które miały sprawdzić w jaki sposób jest gospodarowana woda w naszych gospodarstwach domowych.
Oczyszczalnia ścieków. § Odwiedziliśmy oczyszczalnie ścieków. Dowiedzieliśmy się gdzie i w jaki sposób są odprowadzane i oczyszczane ścieki. § Przygotowaliśmy prezentację dotycząca oczyszczalni ścieków
Praca przy gazetce. § Z okazji Dnia Wody wykonaliśmy gazetkę o tematyce wodnej. Każdy uczestnik projektu przygotował materiały na określony temat.
Oto końcowy wynik realizacji gazetki.
Prezentacja projektu. § Efekty naszej pracy przedstawiliśmy klasie Ia na lekcji chemii podczas realizacji tematu „Czy można żyć bez wody” § Uczniowie m. in. . tej klasy brali udział w badaniu ankietowym.
§ Jednym z elementów prezentacji było rozdanie ulotek – „Kto kropli wody nie szanuje, ten życie innych marnuje”. § Po zakończeniu prezentacji uczniowie zostali „odpytani” z „nowinek” których się dowiedzieli dzięki naszemu projektowi.
§ Podsumowując: § Na podstawie ankiety dowiedzieliśmy się, że w większości naszych domów nie oszczędza się wody. Zdziwiliśmy się, że uczniowie w taki bezmyślny sposób marnują ją. § Daliśmy propozycje jakie działania można podjąć, aby oszczędzać wodę. Przed realizacją projektu nie zdawaliśmy sobie sprawy , że na ziemi jest tak mało wody pitnej. § Teraz staramy się zachęcić innych do oszczędzania wody.