Pik rczna zalicza si do grupy gier zespoowych

• Slides: 4
Download presentation
 Piłkę ręczna zalicza się do grupy gier zespołowych, w związku z tym działanie

Piłkę ręczna zalicza się do grupy gier zespołowych, w związku z tym działanie poszczególnych zawodników podporządkowane jest całemu zespołowi, który dąży do odniesienia zwycięstwa lub do uniknięcia porażki

PIŁKA RĘCZNA wymiary boiska boisko do gry jest prostokątem o wymiarach, wymiary bramki

PIŁKA RĘCZNA wymiary boiska boisko do gry jest prostokątem o wymiarach, wymiary bramki 2 x 3 m rzut wolny z linii 9 m. (bez gwizdka) rzut karny z linii 6 m. (na gwizdek) linia ograniczająca odległość wyjścia bramkarza wynosi 4 m. czas gry 2 x 30 min. z 10 min. przerwa dogrywka 2 x 5 min, a przerwa pomiędzy połowami wynosi 1 min. piłka ma obwód dla kobiet 54 – 56 cm dla mężczyzn 58 – 60 cm

Kary: ~ upomnienie (żółta kartka) ~ wykluczenie na 2 minuty (dwa palce) ~

Kary: ~ upomnienie (żółta kartka) ~ wykluczenie na 2 minuty (dwa palce) ~ dyskwalifikacja bez opisu (czerwona kartka) ~ dyskwalifikacja z opisem (czerwona kartka)

PIŁKA RĘCZNA PLAŻOWA - w grze biorą udział 2 zespoły , który każdy

PIŁKA RĘCZNA PLAŻOWA - w grze biorą udział 2 zespoły , który każdy z nich składa się z min. 3 zawodników i jednego bramkarza - mecz trwa 2 połowy (sety) po 10 minut każda w każdej z nich trzeba wyłonić zwycięzcę - boisko do gry ma wymiary 27 x 12 m, a jego nawierzchnię stanowi piasek - w trakcie meczu zawodnik zdobywa bramki, z których „zwykła” bramka jest za 1 pkt, a atrakcyjna i widowiskowa bramka to 2 pkt - jeżeli wystąpił remis w setach rozstrzygnięcie meczu następuje metoda „sam na sam z bramkarzem” poprzez wykonanie przez drużyny tzw. „shotautów”