Pia slovesa k jejich osob 1 2 slavili

  • Slides: 15
Download presentation
Přiřaď slovesa k jejich osobě: 1 2 slavili budeš nosit našli jsme hrajeme skáčete

Přiřaď slovesa k jejich osobě: 1 2 slavili budeš nosit našli jsme hrajeme skáčete jeli jste 3 vyčistí uklízím napije se neházej malovali jste doplníme Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Roztřídil(a) jsi správně? 1 2 3 našli jsme hrajeme uklízím doplníme budeš nosit skáčete

Roztřídil(a) jsi správně? 1 2 3 našli jsme hrajeme uklízím doplníme budeš nosit skáčete jeli jste neházej malovali jste slavili vyčistí napije se Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Rozděl slovesa podle jejich čísla: J vyslyšíme projede budete stavět posekali natrháš lepili jste

Rozděl slovesa podle jejich čísla: J vyslyšíme projede budete stavět posekali natrháš lepili jste uklidím připrav najedli se vybarvila byl čteme MN Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Zařaď slovesa podle jejich času: min přít bud poletíme vyšli ťukám válí se vykvetou

Zařaď slovesa podle jejich času: min přít bud poletíme vyšli ťukám válí se vykvetou pršelo vyrobíte pasou se dojel jsi učíme se zazpíváš napsala usmažila svítí navaří seď Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Máš to správně? min. vyšli pršelo dojel jsi napsala usmažila přít bud ťukám válí

Máš to správně? min. vyšli pršelo dojel jsi napsala usmažila přít bud ťukám válí se pasou se učíme se svítí seď poletíme vykvetou vyrobíte zazpíváš navaří Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Ke každému slovesu doplň správnou osobu a číslo: vyřešil jsi porostou překvapíme zasloužíte si

Ke každému slovesu doplň správnou osobu a číslo: vyřešil jsi porostou překvapíme zasloužíte si oznamuji bude oplocen 1. os. , č. j. 2. os. , č. j. 3. os. , č. j. 1. os. , č. mn. 2. os. , č. mn. 3. os. , č. mn. Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Ke každému slovesu přiřaď jeho mluvnické kategorie: cvrnkali jsme 3. os. , č. mn.

Ke každému slovesu přiřaď jeho mluvnické kategorie: cvrnkali jsme 3. os. , č. mn. , čas min. mete 2. os. , č. mn. , čas min. vynosíš 1. os. , č. mn. , čas bud. vzbudili jste se 1. os. , č. j. , čas přít. bruslím 2. os. , č. j. , čas bud. přivážíš 3. os. , č. mn. , čas bud. namažou 1. os. , č. mn. , čas min. budeme vítězit 3. os. , č. j. , čas přít. zatáčeli. Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného 2. os. , č. j. , čas z ESF a státního rozpočtu ČR. přít. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Doplň sloveso ve správném tvaru. • • našel jsi najít (2. os. , č.

Doplň sloveso ve správném tvaru. • • našel jsi najít (2. os. , č. j. , čas min. ) …………………. . . vyhazujeme vyhodit (1. os. , č. mn. , čas přít. ) ………… otevře otevřít (3. os. , č. j. , čas bud. ) …………………. . rozsvítil jsem rozsvítit (1. os. , č. j. , čas min. ) ………………. . píšete psát (2. os. , č. mn. , čas přít. ) …………………. . se probudit se (3. os. , č. mn. , čas min. ) probudili ………………. vykope vykopat (3. os. , č. j. , čas bud. ) …………. . osladili jste osladit (2. os. , č. mn. , čas min. ) ………… Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Pan Šotek Tiskařský zapracoval a v textu jsou chyby. Najdi je a oprav. •

Pan Šotek Tiskařský zapracoval a v textu jsou chyby. Najdi je a oprav. • • Teta z Brna nás pravidelně navštěvujete. Všichni si o nás myslíme, že jsme knihu vzal. V bazénu jste plaveme prsa na čas? Eva doneseš sešit paní učitelce ke kontrole. Tatínek rozštípala jsem několik polen na třísky. Když se miminka nenají, budou pláčovat. Je potřeba naložíme spoustu cihel. Děti se radujeme z dobrých známek. Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Správné řešení: • • Teta z Brna nás pravidelně navštěvuje. Všichni si o nás

Správné řešení: • • Teta z Brna nás pravidelně navštěvuje. Všichni si o nás myslí, že jsme knihu vzali. V bazénu jste plavali prsa na čas? Eva donesla sešit paní učitelce ke kontrole. Tatínek rozštípal několik polen na třísky. Když se miminka nenají, budou plakat. Je potřeba naložit spoustu cihel. Děti se radují z dobrých známek. Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Paní Šotka Tiskařská se také činila. Podařilo se jí vymazat některé údaje. Pokus se

Paní Šotka Tiskařská se také činila. Podařilo se jí vymazat některé údaje. Pokus se je doplnit zpátky. • • • nevěděli jste – , č. mn. , čas minulý červenáme se – 1. os. , , čas přítomný vyčistíte – 2. os. , č. mn. , dováděl jsem – 1. os. , č. j. , bublá – 3. os. , , čas přítomný zavařovali jsme – , , čas minulý budeš se ukrývat – 2. os. , č. j. , blýská se – , č. j. , čas přítomný budete nuceni – 2. os. , , čas budoucí Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Podařilo se ti zmařit práci paní Šotky ? • • • nevěděli jste –

Podařilo se ti zmařit práci paní Šotky ? • • • nevěděli jste – 2. os. , č. mn. , čas minulý červenáme se – 1. os. , č. mn. , čas přítomný vyčistíte – 2. os. , č. mn. , čas budoucí dováděl jsem – 1. os. , č. j. , čas minulý bublá – 3. os. , č. j. , čas přítomný zavařovali jsme – 1. os. , č. mn. , čas minulý budeš se ukrývat – 2. os. , č. j. , čas budoucí blýská se – 3. os. , č. j. , čas přítomný budete nuceni – 2. os. , č. mn. , čas budoucí Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Věty napiš tak, jako by se všechno už stalo. • • Maminka peče koláč,

Věty napiš tak, jako by se všechno už stalo. • • Maminka peče koláč, který mi moc chutná. Píšeme babičce pohled, že jsme na výletě. V úkolu barevně označíte slovesa. Děti pojedou na prázdniny k moři. Kluci budou hrát na školním hřišti fotbal. Pomáháš tatínkovi, když opravuje kolo? Knihu přečte Jirka za jeden večer. Jana venku nejraději jezdí na kole. Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

A jak to má být? • • Maminka pekla koláč, který mi moc chutnal.

A jak to má být? • • Maminka pekla koláč, který mi moc chutnal. Psali jsme babičce pohled, že jsme byli na výletě. V úkolu jste barevně označili slovesa. Děti jely na prázdniny k moři. Kluci hráli na školním hřišti fotbal. Pomáhal jsi tatínkovi, když opravoval kolo? Knihu přečetl Jirka za jeden večer. Jana venku nejraději jezdila na kole. Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

Použité kliparty (zdarma ke stažení): http: //office. microsoft. com/cs-cz/clipart/default. aspx Dostupné z Metodického portálu

Použité kliparty (zdarma ke stažení): http: //office. microsoft. com/cs-cz/clipart/default. aspx Dostupné z Metodického portálu www. rvp. cz, ISSN: 1802 -4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.