Ote n ktor si na nebesiach no Tu

  • Slides: 31
Download presentation

"Otče náš, ktorý si na nebesiach ". Áno. . . Tu som. . .

Prosím, nerušte ma. . . Modlím sa! Ale, volal si ma. . . !

Prosím, nerušte ma. . . Modlím sa! Ale, volal si ma. . . !

Volal? Nikoho som nevolal. Modlím sa. . .

Volal? Nikoho som nevolal. Modlím sa. . . " Otče náš, ktorý si na nebesiach. . . " Ah !!! To si stále ty ?

Ako ? Volal si ma! Povedal si:

Ako ? Volal si ma! Povedal si: "Otče náš, ktorý si na nebesiach". Tu som. Čo môžem urobiť pre teba ?

Nevolal som. Modlím sa. Každý deň sa modlím Otče náš, Modlitba mi robí dobre.

Nevolal som. Modlím sa. Každý deň sa modlím Otče náš, Modlitba mi robí dobre. Akoby som si splnil úlohu. A necítim sa dobre, pokým sa nepomodlím. Ale ako môžeš recitovať Otče náš, a pritom nemyslieť, že všetci sú tvoji bratia ? Ako môžeš opakovať "Ktorý si na nebesiach" ak nevieš, že nebesá – to je pokoj, že nebesá – to je láska pre všetkých?

No. . . Pokračuj v modlitbe. Veru, na to som nemyslel.

No. . . Pokračuj v modlitbe. Veru, na to som nemyslel.

„Posväť sa meno tvoje. . .

„Posväť sa meno tvoje. . . " Počkaj! Čo chceš tým povedať ?

Čo tým chcem povedať? Ako to môžem vedieť? Jednoducho je to časť modlitby !

Čo tým chcem povedať? Ako to môžem vedieť? Jednoducho je to časť modlitby ! "Posvätiť" znamená uznať za skutočného otca, ktorý je svätý, ktorý dáva život každej bytosti, ktorý si zaslúži rešpekt, do koho vkladáš všetku svoju dôveru.

Teraz rozumiem. Nikdy som však nemyslel, čo znamená slovo posvätiť. „Príď kráľovstvo tvoje, buď

Teraz rozumiem. Nikdy som však nemyslel, čo znamená slovo posvätiť. „Príď kráľovstvo tvoje, buď vôľa tvoja ako v nebi tak i na zemi. . . " To hovoríš vážne ?

Áno ! Prečo nie? A čo robiš, aby sa tak aj stalo?

Áno ! Prečo nie? A čo robiš, aby sa tak aj stalo?

Ako, čo robím? Nič! To je časť modlitby. . . Bolo by však dobré,

Ako, čo robím? Nič! To je časť modlitby. . . Bolo by však dobré, keby si mal aspoň trochu pod kontrolou, čo sa deje v nebi, a tiež na zemi. Mám mať trochu kontroly nad tvojim životom?

Nuž. . . Idem do kostola! Na to sa nepýtam ! Ale akým spôsobom

Nuž. . . Idem do kostola! Na to sa nepýtam ! Ale akým spôsobom sa správaš k bratom, alebo napríklad ako míňaš peniaze, koľko času venuješ televízii, internetu, reklamám, obchodom, a koľko času venuješ mne ?

Prosím ťa, nekritizuj ma ! Prepáč. Ale myslel som si, že ma žiadaš, aby

Prosím ťa, nekritizuj ma ! Prepáč. Ale myslel som si, že ma žiadaš, aby sa stala moja vôľa. Ak by sa tak malo stať. . . A čo robiť s tými, ktorí sa modlia, a naozaj prijímajú moju vôľu, zimu, teplo, dážď, prírodu, spoločnosť. . .

Máš pravdu, neprijímam tvoju vôľu, lebo sa sťažujem na všetko: ak zošleš dážď, chcem

Máš pravdu, neprijímam tvoju vôľu, lebo sa sťažujem na všetko: ak zošleš dážď, chcem slnko, ak svieti slnko, sťažujem sa na horúčavu; ak je zima, zase sa sťažujem; žiadam zdravie, ale nestarám sa oň, zle sa stravujem, jem málo alebo jem príliš. . . Dobre, že to uznávaš. Budeme spolupracovať, ty a ja. Páči sa mi tvoj nový postoj.

Počkaj ! Pýtaš odo mňa hmotné veci? Človek nežije len z chleba, žije tiež

Počkaj ! Pýtaš odo mňa hmotné veci? Človek nežije len z chleba, žije tiež z môjho Slova. Pane, teraz musím dokončiť Keď žiadaš odo mňa chlieb, modlitbu. Dnes mi trvá modlitba spomeň si na tých, ktorí ho nemajú. dlhšie ako zvyčajne. . . Ale môžeš ma žiadať o čokoľvek, Pokračujem: pokladaj ma za svojho milujúceho Otca! „Chlieb náš každodenný daj nám Som zvedavý na pokračovanie tvojej dnes. . . “ modlitby. . .

„Odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom. . .

„Odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom. . . " A čo tvoj brat (alebo sestra), ktorých odmietaš?

Pane! Ako by som mohol odpustiť tým, kvôli ktorým trpím? Nemôžem zabudnúť, ako mi

Pane! Ako by som mohol odpustiť tým, kvôli ktorým trpím? Nemôžem zabudnúť, ako mi ublížili. . Je veľmi ťažké odpúšťať. . . Ale čo potom chceš povedať modlitbou ? Volal si ma, a ja som prišiel, a želal by som si, aby si odtiaľto odišiel bez nenávisti. Chcel by som, aby si bol úplne upokojený. Nie je dobré, ak v srdci nosiš celú váhu hnevu. Rozumieš?

Ale ako mám odpustiť, keď tí, čo mi robili zle, ma nikdy o odpustenie

Ale ako mám odpustiť, keď tí, čo mi robili zle, ma nikdy o odpustenie nežiadali? A čo ak tí hriešnici požiadali mňa o odpustenie, pretože si vôbec nevedeli predstaviť, že by si im ty vedel odpustiť…

Áno, iste, ale ako to mám vedieť? A je možné skutočne odpustiť, keď sú

Áno, iste, ale ako to mám vedieť? A je možné skutočne odpustiť, keď sú hriechy príliš ťažké…? Áno! Vidím… to presahuje ľudské chápanie. A čo môj Syn, ktorý odpustil na kríži svojim mučiteľom? Ja môžem všetko zmeniť, stačí, ak si to úprimne želáš. . .

Vďaka, Pane, že si ma oslobodil od ťarchy mojej nenávisti. Tá vina ma dusila,

Vďaka, Pane, že si ma oslobodil od ťarchy mojej nenávisti. Tá vina ma dusila, a bránila mi normálne žiť. Vidíš aké je to jednoduché, ak mi dôveruješ…! Ako sa teraz cítiš ?

Dobre, skutočne dobre! Po pravde, nikdy som sa tak dobre necítil. . . Rozprávať

Dobre, skutočne dobre! Po pravde, nikdy som sa tak dobre necítil. . . Rozprávať sa s Bohom robí naozaj dobre. . . Teraz dokončime modlitbu. Pokračuj. . .

„A neuveď nás do pokušenia, ale zbav nás zlého. . .

„A neuveď nás do pokušenia, ale zbav nás zlého. . . " Výborne ! Urobím to, ale vyhýbaj sa situáciám, ktoré by ťa priviedli do pokušenia.

Čo tým chceš povedať ? Nezostávaj v spoločnosti osôb, ktoré ťa vedú k zlým

Čo tým chceš povedať ? Nezostávaj v spoločnosti osôb, ktoré ťa vedú k zlým veciam, napríklad k špinavým, nečistým obchodom. . . Zanechaj zlobu, nenávisť. Nepoužívaj také pochybné únikové cesty. . .

Nerozumiem ťa! Ale rozumieš ! Už si mi to viackrát urobil. Dáš sa na

Nerozumiem ťa! Ale rozumieš ! Už si mi to viackrát urobil. Dáš sa na pochybné cestičky, a potom voláš o pomoc.

Hanbím sa, Pane. Odpusť mi! Prirodzene, odpúšťam ti! Vždy odpúšťam tomu, kto je pripravený

Hanbím sa, Pane. Odpusť mi! Prirodzene, odpúšťam ti! Vždy odpúšťam tomu, kto je pripravený tiež odpúšťať. Ale keď ma budeš znova volať, spomeň si na tento náš rozhovor, a mysli na slová, ktoré mi v modlitbe hovoríš Teraz dokonči modlitbu.

„Príď kráľovstvo Tvoje, buď vôľa Tvoja, ako v nebi, tak i na zemi. AMEN!

„Príď kráľovstvo Tvoje, buď vôľa Tvoja, ako v nebi, tak i na zemi. AMEN! " Moje kráľovstvo raz príde vo svojej plnosti, ale dovtedy môže nastať a pôsobiť v tvojom srdci, ak budeš rešpektovať moju vôľu. A čo znamená "Amen " ?

Neviem. To je koniec modlitby. Povieš AMEN, keď budeš súhlasiť so slovami, ktoré si

Neviem. To je koniec modlitby. Povieš AMEN, keď budeš súhlasiť so slovami, ktoré si vyslovil, a keď budeš rešpektovať moju vôľu plnením mojich prikázaní, lebo AMEN znamená NECH SA TAK STANE. . . je to súhlas s tým, čo si práve povedal.

Ďakujem, Pane, že si ma naučil túto modlitbu, a teraz ďakujem aj za to,

Ďakujem, Pane, že si ma naučil túto modlitbu, a teraz ďakujem aj za to, , že si mi ju vysvetlil. . . Milujem všetky moje deti, a teším sa z tých, keby chcú nájsť cestu z omylu, tých, ktorí sa chcú oslobodiť od hriechu. Žehnám ťa! Zostávaj v pokoji!

Ďakujem, Pane! Som šťastný, keď viem, že si môj láskavý OTEC, ktorý chce len

Ďakujem, Pane! Som šťastný, keď viem, že si môj láskavý OTEC, ktorý chce len moje dobro, že sa môžem vždy na teba spoľahnúť !

Morálka, viera, pravda i krása sú obsahom PDF a PPS dokumentov („prezentácií“), ktoré si

Morálka, viera, pravda i krása sú obsahom PDF a PPS dokumentov („prezentácií“), ktoré si bezplatne môžete stiahnuť, ak kliknite na: www. knihy-benjan. sk/pps. htm Pozn. : Ak na tejto web-stránke (v sekcii „Prejsť na“) zvolíte voľby „anotácie kníh“ a „zoznam a cenník kníh“, prejdete do „Ponuky kníh“ s duchovnou a medicínskou tematikou. MBB