Od technika do Europejczyka Nowe dowiadczenia wiksze moliwoci

  • Slides: 40
Download presentation
"Od technika do Europejczyka. Nowe doświadczenia- większe możliwości" Projekt realizowany na zasadach programu Erasmus+

"Od technika do Europejczyka. Nowe doświadczenia- większe możliwości" Projekt realizowany na zasadach programu Erasmus+ ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego , Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Bardzo ważne były przygotowania Przed rozpoczęciem stażu uczęszczaliśmy na dodatkowe zajęcia: o kurs języka

Bardzo ważne były przygotowania Przed rozpoczęciem stażu uczęszczaliśmy na dodatkowe zajęcia: o kurs języka niemieckiego; o warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej; o warsztaty z doradztwa zawodowego.

Wyjazd z Prabut Do Schkeuditz wyjechaliśmy już o godzinie 3: 00 27 sierpnia

Wyjazd z Prabut Do Schkeuditz wyjechaliśmy już o godzinie 3: 00 27 sierpnia

Mimo zmęczenia podróżą byliśmy bardzo podekscytowani czekającymi nas wyzwaniami

Mimo zmęczenia podróżą byliśmy bardzo podekscytowani czekającymi nas wyzwaniami

Dotarliśmy na miejsce popołudniem. Naszym oczom ukazał się ośrodek, był naprawdę ogromny. Szybko oswoiliśmy

Dotarliśmy na miejsce popołudniem. Naszym oczom ukazał się ośrodek, był naprawdę ogromny. Szybko oswoiliśmy się z okolicą, która była bardzo spokojna. Tego dnia przydzielone zostały nam pokoje, zapoznaliśmy się z zasadami panującymi w ośrodku i korzystaliśmy z odpoczynku.

Dzięki projektowi, proza pracą mieliśmy zapewnione liczne atrakcje, które pozwoliły nam bliżej poznać kulturę

Dzięki projektowi, proza pracą mieliśmy zapewnione liczne atrakcje, które pozwoliły nam bliżej poznać kulturę i architekturę Niemiec. Zdjęcie wykonane z , , Panorama Tower’’ w Lipsku.

Lipsk- miasto, które zwiedziliśmy jako pierwsze W Lipsku pojawiliśmy się już drugiego dnia. Zapoznaliśmy

Lipsk- miasto, które zwiedziliśmy jako pierwsze W Lipsku pojawiliśmy się już drugiego dnia. Zapoznaliśmy się wtedy z obyczajami Niemiec, zauważyliśmy różnice kulturowe oraz przełamywaliśmy bariery językowe.

Plan zwiedzania Berlina o przyjazd do Berlina i spotkanie na Dworcu Głównym z przewodnikiem;

Plan zwiedzania Berlina o przyjazd do Berlina i spotkanie na Dworcu Głównym z przewodnikiem; o zwiedzanie wystawy z pozostałościami muru Berlińskiego ; o Brama Brandenburska i ambasady w jej pobliżu; o Pomnik ku Pamięci Żydów zamordowanych w czasie II wojny światowej; o Skwer Alexanderplatz z Wieżą Telewizyjną i Czerwonym Ratuszem; o Katedra Berlińska; o Muzeum Techniki.

BERLIN Pierwszą z dwóch całodniowych wypraw była wycieczka do Berlina, czyli stolicy Niemiec. Spędziliśmy

BERLIN Pierwszą z dwóch całodniowych wypraw była wycieczka do Berlina, czyli stolicy Niemiec. Spędziliśmy tam wiele czasu, poznając historię miasta oraz odkrywając najpiękniejsze zabytki.

Muzeum Techniki w Berlinie

Muzeum Techniki w Berlinie

Kolejną całodniową wycieczką było zwiedzanie Drezna. Kolejne piękne miasto, skrywające wiele zabytków oraz ciekawych

Kolejną całodniową wycieczką było zwiedzanie Drezna. Kolejne piękne miasto, skrywające wiele zabytków oraz ciekawych budynków. Niedzielny wyjazd do Drezna

Wycieczka do Drezna o zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Saksoni; o informacje na temat najważniejszych

Wycieczka do Drezna o zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Saksoni; o informacje na temat najważniejszych obiektów miasta: Dworzec Główny, ulica Praska, Stary Rynek, Zwinger - barokowy kompleks pałacyków, Plac Teatralny, Opera, Zamek Królewski, Kościół „Frauenkirche“; o czas wolny, indywidualny spacer po mieście.

Zwiedzanie fabryki BMW Jedną z najciekawszych atrakcji była wizyta w fabryce samochodów BMW a

Zwiedzanie fabryki BMW Jedną z najciekawszych atrakcji była wizyta w fabryce samochodów BMW a dokładniej na linii montażu oraz lakierni. Poznaliśmy historię powstania fabryki, otrzymaliśmy również smycze na pamiątkę.

Poza wymienionymi atrakcjami kulturalnymi realizowaliśmy uzgodniony między partnerami program stażu Projekt realizowany na zasadach

Poza wymienionymi atrakcjami kulturalnymi realizowaliśmy uzgodniony między partnerami program stażu Projekt realizowany na zasadach programu Erasmus+ ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego , Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Technik handlowiec Projekt realizowany na zasadach programu Erasmus+ ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego ,

Technik handlowiec Projekt realizowany na zasadach programu Erasmus+ ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego , Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Miejsca stażu: o Netto Marken Discount w Haale i Lipsku; o Getränkevertrieb Noack w

Miejsca stażu: o Netto Marken Discount w Haale i Lipsku; o Getränkevertrieb Noack w Schkeuditz; o Staż odbywał się od poniedziałku do piątku, 8. 00 -14. 00.

CZYNNOŚCI WYKONYWANE PODCZAS STAŻU o ekspozycja towaru na półkach; o kompletowanie asortymentu sklepowego; o

CZYNNOŚCI WYKONYWANE PODCZAS STAŻU o ekspozycja towaru na półkach; o kompletowanie asortymentu sklepowego; o utrzymywanie porządku na obszarze hali sprzedażowej;

o oznaczanie towarów metkami zabezpieczającymi przed kradzieżą; o kontrola dat przydatności produktu do spożycia;

o oznaczanie towarów metkami zabezpieczającymi przed kradzieżą; o kontrola dat przydatności produktu do spożycia; o asystowanie w przyjmowaniu towarów do magazynu sklepowego i przygotowywaniu ładunków do transportu;

o segregacja butelek zwrotnych; o prasa papieru; o obserwacja pracy zespołu logistyczno-technicznego i wsparcie

o segregacja butelek zwrotnych; o prasa papieru; o obserwacja pracy zespołu logistyczno-technicznego i wsparcie zaplecza technicznego w wykonywaniu codziennych zadań.

Technik informatyk Projekt realizowany na zasadach programu Erasmus+ ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego ,

Technik informatyk Projekt realizowany na zasadach programu Erasmus+ ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego , Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Praktyki tydzień I o wstęp do różnych rodzajów sieci i programów użytkowych, praktyczne przykłady

Praktyki tydzień I o wstęp do różnych rodzajów sieci i programów użytkowych, praktyczne przykłady o informacje o topologii sieci komputerowej o poznanie różnych mediów transmisyjnych (sieciowych) o informacje o adresowaniu hostów w sieciach komputerowych: adresowanie fizyczne i logiczne MAC i IP o zapoznanie się z systemem sterowania połączeniem logicznym AND, OR, itd. o wprowadzenie do kalkulacji adresów logicznych (adresy sieciowe ID, tworzenie podsieci) o zapoznanie się z urządzeniami sieciowymi (przełączniki, router) o wprowadzenie do instalacji, konfiguracji i zarządzania mniejszymi sieciami o informacje o selekcji odpowiednich systemów operacyjnych o zarządzanie procesami przełączania i routingu.

Miejsce stażu było przygotowane bardzo dobrze, nie mogliśmy narzekać na brak miejsca, przestarzały sprzęt

Miejsce stażu było przygotowane bardzo dobrze, nie mogliśmy narzekać na brak miejsca, przestarzały sprzęt czy technologię

Praktyki tydzień II o Wprowadzenie do internetu, intranetu o Podstawy HTML o Projektowanie aplikacji

Praktyki tydzień II o Wprowadzenie do internetu, intranetu o Podstawy HTML o Projektowanie aplikacji internetowych: HTML i formatowanie o Samodzielne programowanie lub zastosowanie Drag&Drop o Tworzenie własnej prezentacji WEB w HTML i CSS o Praca z edytorem HTML / Hyperlinki / wstawianie obrazów i dźwięków na stronę internetową o Programowanie interaktywne

Technik pojazdów samochodowych Projekt realizowany na zasadach programu Erasmus+ ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Technik pojazdów samochodowych Projekt realizowany na zasadach programu Erasmus+ ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego , Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Warsztat samochodowy ’’ VW Strauch Herr Henning Brendler’’ Cała nasza grupa została przydzielona do

Warsztat samochodowy ’’ VW Strauch Herr Henning Brendler’’ Cała nasza grupa została przydzielona do jednego zakładu pracy. Nie tylko nabyliśmy tu wiele nowych umiejętności, ale także jeszcze bardziej związaliśmy się ze sobą i zawiązaliśmy wiele prawdziwych przyjaźni.

Nasze zadania na stażu Podczas pracy z naszym opiekunem mogliśmy poczuć się jak w

Nasze zadania na stażu Podczas pracy z naszym opiekunem mogliśmy poczuć się jak w profesjonalnym warsztacie. Wykonywaliśmy wiele zadań, począwszy od profesjonalnego przygotowania samochodu do diagnostyki aż po wymianę uszkodzonych podzespołów z wykorzystaniem urządzeń i narzędzi warsztatowych. Nauczyliśmy się szczególnego przestrzegania wytycznych producentów oraz ulepszyliśmy swoją organizację w miejscu pracy.

Co robiliśmy w czasie wolnym? Każda grupa kończyła pracę w różnych porach, jednak mimo

Co robiliśmy w czasie wolnym? Każda grupa kończyła pracę w różnych porach, jednak mimo to doskonale organizowaliśmy sobie wolne popołudnia i wieczory. Od poniedziałku do niedzieli odbywały się imprezy w klubie na terenie ośrodka. Spędzaliśmy ze sobą bardzo dużo czasu, co bardzo scaliło nas jako grupę. Robiliśmy sobie mnóstwo zdjęć, zwiedzaliśmy okolice oraz poznawaliśmy osoby, które również uczestniczyły w projekcje.

 p

p

Szczęśliwe , , zakupoholiczki’’

Szczęśliwe , , zakupoholiczki’’

Czas na powrót! Dnia 9 września przyszedł czas na nasz powrót do domu. Ciężko

Czas na powrót! Dnia 9 września przyszedł czas na nasz powrót do domu. Ciężko było rozstać się z tym miejscem, jednak czas płynie nieubłaganie. W czasie podróży wspominaliśmy wszystkie chwile, kiedy byliśmy dla siebie jak rodzina, pomimo iż byliśmy już bardzo zmęczeni. Nie obeszło się również bez zdjęć : )

Podsumowanie całego wyjazdu Dzięki temu wyjazdowi nasza klasa stała się jednym zgranym zespołem, nauczyliśmy

Podsumowanie całego wyjazdu Dzięki temu wyjazdowi nasza klasa stała się jednym zgranym zespołem, nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy, a wiedza, którą zdobyliśmy na pewno przyda nam się w przyszłym życiu. Polepszeniu uległa też znajomość języków obcych oraz komunikatywność. Nawiązywanie kontaktów z osobami z innych kultur stało się bardzo łatwe.

Staż pomógł nam rozwinąć dotychczasową wiedzę, mogliśmy podszkolić komunikację za pomocą języka obcego. Jesteśmy

Staż pomógł nam rozwinąć dotychczasową wiedzę, mogliśmy podszkolić komunikację za pomocą języka obcego. Jesteśmy zadowoleni z możliwości brania udziału w tym przedsięwzięciu, ponieważ mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda praca i życie za granicą. Takie projekty powinny być organizowane w każdej szkole, ponieważ można się wiele nauczyć.

Dziękujemy za uwagę p

Dziękujemy za uwagę p