nekzene prilis 15 szerda Sziasztok kedves Negyedikesek Nagyon

  • Slides: 7
Download presentation
Ének-zene április 15. , szerda

Ének-zene április 15. , szerda

Sziasztok kedves Negyedikesek! Nagyon bízom benne, hogy a hanganyagok segítségével sikerül megtanulni az új

Sziasztok kedves Negyedikesek! Nagyon bízom benne, hogy a hanganyagok segítségével sikerül megtanulni az új dalokat. Már kaptam is felvételeket, amin csodaszépen énekeltek. Köszönöm. Szuperek vagytok! Ahogyan az előző leckében is írtam, áprilisban ilyen módon tudok majd nektek jegyet adni énekből. Dalra magyar! I. Ismételjük át a tanult dalokat! v Zöld erdőben… v Magyar tánc… v Hej, tulipán… Ezt a dalt 3. osztályban tanultátok. Elevenítsük fel!

II. Gyakorló feladatok: kottaírás, ritmusértékek 1. Nyisd ki a tankönyvedet a 88. oldalon, és

II. Gyakorló feladatok: kottaírás, ritmusértékek 1. Nyisd ki a tankönyvedet a 88. oldalon, és végezd el az 1. feladatot! Ügyelj a ritmusértékekre és az ütemvonalakra! Melyik dalra ismertél rá? Lapozz vissza a 77. oldalra, és ellenőrizd le a munkád! 2. Készítsd el a 2. , 3. feladatot! Gyakran csináltunk ilyet, biztosan menni fog! III. Jöjjön egy kis játék! https: //learningapps. org/4496759

IV. Új dal tanulása 1. A tankönyv 89. oldalán találod egy szép húsvéti dalt

IV. Új dal tanulása 1. A tankönyv 89. oldalán találod egy szép húsvéti dalt találsz. Hallgasd meg! 2. Szolmizáld le a dalt! 3. Hallgasd meg még egyszer! Időnként meg is tudod állítani és elismételheted az adott részt, így könnyebb lehet a tanulás. 4. Olvasd el a húsvéthoz kapcsolódó versikéket a könyvedben! Ti hogyan ünnepeltetek ebben a különleges helyzetben? Ha van kedved, szorgalmi feladatként a füzetedbe készíthetsz rajzot róla. Címként felírhatod a dal kezdő sorát, hangkészletét és ritmuskészletét, ahogy szoktuk. Mára végeztünk. Légy engedelmes, türelmes gyerkőc! Így tudsz segíteni Szüleidnek, és jobban is érzed majd magad tőle!

Ének-zene április 16. , csütörtök

Ének-zene április 16. , csütörtök

Szervusztok! A mai leckénket is a hangszálaink bemelegítésével kezdjük! I. Dalcsokor éneklése q Virágos

Szervusztok! A mai leckénket is a hangszálaink bemelegítésével kezdjük! I. Dalcsokor éneklése q Virágos kenderem… q Zöld levél… q Hej, Jancsika… II. Rejtvény 1. Nyisd ki a tankönyvedet a 90. oldalon, és fejtsd meg a rejtvényt!

Ha ügyesen gondolkodtál, a KOSÁRFONÓ szót kaptad megfejtésül. 2. Milyen régi mesterségekről hallottál? Írd

Ha ügyesen gondolkodtál, a KOSÁRFONÓ szót kaptad megfejtésül. 2. Milyen régi mesterségekről hallottál? Írd le a 4. ponthoz! Segítséget találsz a környezet tankönyved 49. oldalán a 4. feladatánál. Melyik mester mit készített? Oldd meg a feladatot! III. Új dal tanulása 1. A mai dalunkat a tk. 91. oldalán találod. Hallgasd meg! Melyik korábban tanult dalunkhoz hasonlít a dallama? Biztosan rájöttél! Visszafelé leírva: …akicsna. J, je. H 2. Szolmizáld el a dalt! A képen árakat látsz. 3. Énekeld el! Olvasd el a tk. szómagyarázatát! IV. Ritmusírás gyakorlása Végezetül írd le a Három szabó legények dalrészletének ritmusát az 5. feladatban. A tk. 51. oldalán le tudod ellenőrizni a munkád! Legyen szép napod!