MULTIMEDIALNY SCENARIUSZ ZAJ Edukacja spoeczna Poziom klasa I

  • Slides: 9
Download presentation
MULTIMEDIALNY SCENARIUSZ ZAJĘĆ

MULTIMEDIALNY SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Edukacja: społeczna Poziom: klasa I Temat: segregacja śmieci Czas realizacji: 1 godz. lekcyjna

Edukacja: społeczna Poziom: klasa I Temat: segregacja śmieci Czas realizacji: 1 godz. lekcyjna

SPIS TREŚCI • CELE • ŚRODKI DYDAKTYCZNE • METODY I FORMY PRACY • PRZEBIEG

SPIS TREŚCI • CELE • ŚRODKI DYDAKTYCZNE • METODY I FORMY PRACY • PRZEBIEG ZAJĘĆ

CELE Ogólne • • kształcenie wiedzy o segregacji śmieci; rozwijanie wiedzy proekologicznej i odpowiedzialności

CELE Ogólne • • kształcenie wiedzy o segregacji śmieci; rozwijanie wiedzy proekologicznej i odpowiedzialności wobec środowiska; kształcenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem; wykorzystywanie bajek edukacyjnych w kształceniu odpowiednich postaw społecznych. Szczegółowe Uczeń: • potrafi powiedzieć, jak odpowiednio segregować śmieci; • wie, że wyrzucanie śmieci szkodzi środowisku; • wie, że bardzo ważne jest, by dbać o środowisko; • jest kreatywny; • słucha ze zrozumieniem; • wie, o czym jest obejrzany film; • odpowiada na pytania nauczyciela związane z filmem.

ZAGADNIENIA Kształcenie wiedzy proekologicznej, wiedza o segregacji śmieci.

ZAGADNIENIA Kształcenie wiedzy proekologicznej, wiedza o segregacji śmieci.

METODY I FORMY PRACY ŚRODKI DYDAKTYCZNE Metody i formy pracy • • • burza

METODY I FORMY PRACY ŚRODKI DYDAKTYCZNE Metody i formy pracy • • • burza mózgów; pogadanka praca w grupach gry interaktywne praca z komputerem Środki dydaktyczne • • komputer przeglądarka internetowa

PRZEBIEG ZAJĘĆ 1. Powitanie z uczniami. 2. Wprowadzenie do tematu. Nauczyciel włącza film edukacyjny

PRZEBIEG ZAJĘĆ 1. Powitanie z uczniami. 2. Wprowadzenie do tematu. Nauczyciel włącza film edukacyjny https: //www. youtube. com/watch? v=RV 5 IBJGAyp. Y 3. Pytania związane z obejrzanym filmem: • Czym jest film? • Co znaczy dbać o środowisko? • Czym grozi zaśmiecanie środowiska? Rozwijanie kreatywności u uczniów oraz umiejętności słuchania ze zrozumieniem. 4. Podsumowanie zajęć i zakończenie lekcji.

PYTANIA O czym jest film? Czego nie należy robić ze śmieciami? Dlaczego śmieci szkodzą

PYTANIA O czym jest film? Czego nie należy robić ze śmieciami? Dlaczego śmieci szkodzą przyrodzie? Czy wyrzucanie przez nas śmieci na chodnik szkodzi środowisku? Co możemy zrobić by dbać o przyrodę? Jak segregujemy śmieci?