Milyen fogkrmet hasznljunk Dr Borsos Terzia Klikk a
Milyen fogkrémet használjunk? Dr. Borsos Terézia Klikk a folytatáshoz!!!
Önmagában ideális fogkrém nem létezik, mindenkinek aszerint kell választani, hogy fogszuvasodásra vagy fogágybetegségre hajlamos-e inkább; vagy az átlagosnál érzékenyebbek-e, vagy sötét elszíneződésűek -e a fogai.
A megfelelő fogkrém kiválasztása életkortól függő kérdés is. A gyermekek fogait mindig valamilyen speciálisan nekik készített gyermekfogkrémmel mossuk, mert összetétele és íze miatt az felel meg leginkább a tejfogak kívánalmainak.
Ifjú- és felnőttkorban (30 -35 éves korig) a legfőbb gond a fogszuvasodás. Ebben a korban tehát fluortartalmú, fogszuvasodást gátló fogkrém használata célszerű. A fluorid tartalmat mindig feltüntetik a dobozon, és majdnem mindenik termékcsaládban (Colgate, Signal, Belend-a-med, Aquafresh, stb. ) találunk minden korosztálynak megfelelőt.
Fogszuvasodásra fennálló erős hajlam, valamint fognyaki érzékenység esetén ajánlott az aminfluoridokat tartlmazó termékcsalád. Ezek gyógyfogkrémek. Általában gyógyszertárakban kaphatók.
30 -35 éves kor felett már tartani lehet a fogágy- és ínybetegségek megjelenésétől is. Kezelésére és megelőzésére speciális fogkrémek használata javasolt. Ezek általában tartalmaznak valamilyen fertőtlenítőt, illetve gyulladás gátló, valamint fogkőképződést gátló hatóanyagot.
A ínygyulladás és fogágybetegségek esetén ajánlott gyógyfogkrémek:
Érzékeny fogak kezelésére ajánlatos a zöld színű Elmex Sensitive vagy a Sensodyne fogpasztát és szájvizet használni. (Természetesen, keresse fel fogorvosát, mert hasonló tüneteket a fogszuvasodás is okozhat. )
Szájszárazság esetén ajánlott a Biotene fogkrém és szájvíz. Ez esetben is érdemes a háziorvos tanácsát kérni, mert a szájszárazság lehet valamilyen betegség kísérő tünete.
A fogkrém a fogkefe mechanikus tisztító hatását csak segíti. A fogtisztítás hatékonyságát a megfelelő időtartam (minimum 3 perc) és egy jó fogmosási technika határozza meg!
- Slides: 10