MAGYAR OLIMPIKONOK Magyarorszg olimpiai bajnokai azok a sportolk
MAGYAR OLIMPIKONOK
Magyarország olimpiai bajnokai azok a sportolók, akik az újkori olimpiai játékokon, a magyar csapat tagjaként olimpiai bajnoki címet szereztek.
Olimpiai bajnokaink közül 207 egyszeres, 57 kétszeres, 17 háromszoros (Balczó András, Benedek Tibor, Biros Péter, Berczelly Tibor, Fenyvesi Csaba, Gyarmati Dezső, Dusev-Janics Natasa, Kabos Endre, Kammerer Zoltán, Kárpáti György, Kásás Tamás, Kiss Gergely, Molnár Tamás, Papp László, Rajcsányi László, Storcz Botond, Szécsi Zoltán), 3 négyszeres (Darnyi Tamás, Fuchs Jenő, Kulcsár Győző), 2 ötszörös (Egerszegi Krisztina, Keleti Ágnes), 2 hatszoros (Kárpáti Rudolf, Kovács Pál) és 1 hétszeres (Gerevich Aladár) olimpiai bajnok.
A legeredményesebb magyar sportoló Gerevich Aladár vívó, hét (egy egyéni és hat csapat) aranyéremmel. A legtöbb egyéni aranyérmet (ötöt) eddig Egerszegi Krisztina nyerte.
Dr. Hegedűs Csaba olimpiai bajnok birkózónk az 1972 -es müncheni olimpián Magyarország 100. olimpiai aranyérmét szerezte meg (kötöttfogás 82 kg).
Balczó András háromszoros olimpiai bajnok, az öttusasport történek legnagyobb alakja, a Nemzet Sportolója (az országot járva tart előadásokat sportpályafutásáról keresztyén hitét megvallva, 12 gyermek édesapja, felesége Császár Mónika olimpiai bronzérmes tornász).
Az öttusa nemzetünk egyik legeredményesebb sportága. Az 1988 -as szöuli olimpia győztes csapatának tagjai: Török Ferenc, Martinek János, Fábián László és Mizsér Attila.
A bokszlegenda Papp László (Papp Laci) háromszoros olimpiai bajnok ökölvívásban. (1948. London középsúly; 1952. Helsinki nagyváltósúly; 1956. Melbourne nagyváltósúly)
Széchy Tamás mesteredző két tanítványával: Darnyi Tamással és Czene Attilával a XXV. Nyári Olimpiai Játékokon Barcelonában, 1992 -ben. Darnyi aranyérmet, Czene bronzot szerzett 200 m vegyesúszásban, valamint Darnyi 400 m vegyesben is győzött.
Keleti Ágnes a magyar tornasport legsikeresebb versenyzője, ötszörös olimpiai aranyérmes, a Nemzet Sportolója. Az 1952 -es olimpián a talaj bajnoka volt. 1956 -ban 3 szeren és kéziszer csapatban nyert olimpiát.
1912 óta vesz részt a nyári olimpiai játékokon a magyar férfi vízilabda válogatott, ahonnan soha nem tért haza hatodiknál rosszabb helyezéssel, s ez alatt kilencszereztek aranyérmet!!!
Hajós Alfréd az első magyar olimpiai bajnok. Az 1896. évi nyári olimpiai játékokon Athénban, az első újkori olimpiai játékokon, a 11 fokos tengervízben megrendezett versenyen megnyerte mind a 100 m-es (vízből indulva), mind pedig az 1200 m-es (hajóról a partra úszva) gyorsúszó számot, ezzel ő szerezte a magyar sport első és második olimpiai győzelmét. Győzelméért ezüstérmet kapott, hiszen akkor még az járt az 1. helyezettnek.
A kajak-kenu 1936 -ban került a nyári olimpiai játékok műsorába. A versenyző nemzetek közötti rangsorban Magyarország az előkelő 3. helyen áll jelenleg! Ehhez nagyban hozzájárult Kammerer Zoltán, aki 3 aranyérmet szerzett az eddigi olimpiákon.
Legeredményesebb olimpiai sportágunk a vívás, ami a kezdetektől fogva része a nyári olimpiai játékoknak, 1924 óta nők is versenyeznek. A magyar sport 150. olimpiai aranyát, egyben a 2004 -es athéni olimpia 1. magyar aranyát a képen látható háromgyermekes sportolónő, Nagy Tímea szerezte párbajtőrvívásban.
Sportlövészetben 7 aranyérmet szereztek sportolóink az eddigi olimpiákon. Ehhez kettővel járult hozzá a képen látható Takács Károly, az akarat és az elszántság örök bajnoka.
Szurkoljunk együtt idén nyáron a magyar olimpiai csapat tagjainak!
Ma talán hihetetlenül hangzik, hogy a magyar labdarúgó válogatott három aranyérmet szerzett az újkori olimpiákon: az 1952 -es Helsinkin, az 1964 -es Tokióin és az 1968 -as olimpián Mexikóvárosban. A csapat egyik kiemelkedő alakja volt Bene Ferenc, aki a tokiói olimpia gólkirálya lett 12 lőtt góllal.
- Slides: 17