LAIKS LAUKIEM Viakas Valsts imnzijas 10 c klases

  • Slides: 7
Download presentation
LAIKS LAUKIEM! Viļakas Valsts ģimnāzijas 10. c klases ciemošanās z/s “Ievulejas” augļudārzā

LAIKS LAUKIEM! Viļakas Valsts ģimnāzijas 10. c klases ciemošanās z/s “Ievulejas” augļudārzā

2015. gada 5. oktobrī devāmies uz zemnieku saimniecību „Ievulejas”, kur saimnieki Valērijs un Ņina

2015. gada 5. oktobrī devāmies uz zemnieku saimniecību „Ievulejas”, kur saimnieki Valērijs un Ņina Romanovi ir ierīkojuši augļu dārzus 12 ha platībā. Ar interesi vērojām laukus, jo zinām, ka no šejienes āboli un bumbieri projekta “Skolas auglis” ietvaros katru ziemu tiek vesti arī uz mūsu skolu.

Tikšanās reizē uzzinājām, ka augļudārza veidošana uzsākta 2000. gadā. Tagad tajā aug un ražo

Tikšanās reizē uzzinājām, ka augļudārza veidošana uzsākta 2000. gadā. Tagad tajā aug un ražo daudz dažādu šķirņu ābeles , bumbieres u. c. augļu koki, un to kopskaits sasniedzis jau aptuveni 7000. Agrāk uz šīs zemes esot bijuši padomju saimniecības „Viļaka” labības un kartupeļu lauki, kuru mālainā augsne ražas novākšanas laikā kombainiem un citai traktortehnikai sagādājusi daudz problēmu.

Nobaudījuši dažādu šķirņu augļus un saimnieka svaigi spiesto bumbieru sulu, devāmies aplūkot augļu koku

Nobaudījuši dažādu šķirņu augļus un saimnieka svaigi spiesto bumbieru sulu, devāmies aplūkot augļu koku daudzveidību. Uzzinājām, ka interesentiem šeit tiek organizētas Dārza dienas un izglītojošie semināri dārzkopībā.

Labprāt piedaījāmies ražās vākšanā, pirms tam noklausoties stāstījumu par to, kā pareizi plūkt ābolus

Labprāt piedaījāmies ražās vākšanā, pirms tam noklausoties stāstījumu par to, kā pareizi plūkt ābolus un cik saudzīgi tie jāliek traukos. Sapratām, ka darbam augļudārzā nepieciešama liela atbildības sajūta un rūpes.

Laiks bija saulains un silts, augļudārzā bija vērojama krāsu daudzveidība, gaisā virmoja rudens smarža.

Laiks bija saulains un silts, augļudārzā bija vērojama krāsu daudzveidība, gaisā virmoja rudens smarža. Pēc augļudārza apmeklējuma izjutām gandarījumu gan par redzēto, gan garšoto, gan par padarīto. Mēs pateicamies saimniekiem Valērijam un Ņinai Romanoviem par sagādāto tikšanās iespēju un novērtējam viņu ieguldīto darbu un mīlestību augļudārzā!

Paldies par uzmanību! • • • Viļakas Valsts ģimnāzija (Pils iela 11, Viļaka) 10.

Paldies par uzmanību! • • • Viļakas Valsts ģimnāzija (Pils iela 11, Viļaka) 10. c klase Klases audzinātāja Lilita Bizune