Kas yra meil 2012 metais Google paiekoje vienas

  • Slides: 27
Download presentation
Kas yra meilė? 2012 metais „Google“ paieškoje vienas iš populiariausių įrašų buvo „Kas yra

Kas yra meilė? 2012 metais „Google“ paieškoje vienas iš populiariausių įrašų buvo „Kas yra meilė? “. Tačiau koks galėtų būti atsakymas į šią užklausą?

Meilė – žmogaus būsena, jausmas, emocijos, elgsena, mintys, suvokimas ir požiūris, viena iš esminių

Meilė – žmogaus būsena, jausmas, emocijos, elgsena, mintys, suvokimas ir požiūris, viena iš esminių tarpusavio santykius ir savęs suvokimą lemiančių ir apibrėžiančių sąvokų.

Meilė psichologijoje: meilė turi daug pavidalų • "Meilė- tai rūpinimasis, kad kitas žmogus augtų

Meilė psichologijoje: meilė turi daug pavidalų • "Meilė- tai rūpinimasis, kad kitas žmogus augtų ir atsiskleistų savo paties labui ir savais būdais, bet ne tam, kad tarnautų man. Jei aš myliu kitą žmogų, aš jį suvokiu tokį, koks jis yra, o ne tokį, koks man reikalingas, kad galėčiau juo pasinaudoti. Jei aš myliu kitą, reiškia aš esu taip pat ir nepriklausomas nuo jo. " ( Erich Fromm, knyga "Meilės menas„) • "Meilė susideda iš: rūpinimosi, atsakomybės, pagarbos ir pažinimo". Meilė, tai „valia, ketinimais, sprendimais, pasižadėjimu pagrįstas aktas“. ( Erich Fromm, knyga "Meilės menas„) • Šiuolaikiniai psichologai (M. Sharp) dar įvardija įsipareigojimą ir teigia, kad tikra meilė ta, kai partneriai viskuo dalijasi, kartu priima sprendimus.

Tvirta suaugusiųjų meilė yra tada, kai partneriai yra emociškai priklausomi vienas nuo kito, tai

Tvirta suaugusiųjų meilė yra tada, kai partneriai yra emociškai priklausomi vienas nuo kito, tai reiškia, kad jie abu myli vienas kitą, rūpinasi vienas kitu, trokšta fizinio artumo, tačiau ir gerbia vienas kitą, leidžia išlikti savimi“ (Meredith Hansen) Partneriai jaučiasi saugūs būdami savimi ir būdami geranoriški vienas kitam.

Meilė turi daug pavidalų: Psichoterapeutė Philippa Perry tvirtina, kad visus jausmus, kuriuos mes vadiname

Meilė turi daug pavidalų: Psichoterapeutė Philippa Perry tvirtina, kad visus jausmus, kuriuos mes vadiname vienu žodžiu „meilė“, mūsų protėviai skirstė į kelias skirtingas emocijas. • „Philia“ reiškė stiprų, net ne seksualinį artimumą tarp labai gerų draugų arba šeimos narių. Tokios meilės rūšies pavyzdys galėtų būti ir vienybės jausmas tarp kareivių, kartu kovojančių su bendrais priešais. • „Ludus“ yra žaismingesnė ir linksmesnė meilės rūšis, pavyzdžiui, flirtavimas. • „Pragma“ yra brandi meilė, atsirandanti ilgą laiką bendraujančioms poroms. Ji apima gerumą, įsipareigojimą, kompromisų ieškojimą ir vienas kito supratimą. • „Agape“ yra bendriausia meilės rūšis, kurią žmogus gali jausti, pavyzdžiui, visai žmonijai. • „Philautia“ yra meilė sau, tačiau ji nėra egoistiška. Kaip pastebėjo Aristotelis ir kaip pasakytų bet kuris psichoterapeutas, norint rūpintis kitais ir juos mylėti, būtina mylėti save“. • Daugiausia problemų kelianti meilės rūšis, kuri apima seksualinę aistrą, vadinama „Eros“. Jei ilgainiui ji nepavirsta į „Philią“ arba „Pragmą“, ši meilės rūšis „perdega“ ir išnyksta.

Meilė filosofijoje: meilė yra aistringas įsipareigojimas • „Meilė tėvams, partneriui, vaikams, savo šaliai, kaimynui,

Meilė filosofijoje: meilė yra aistringas įsipareigojimas • „Meilė tėvams, partneriui, vaikams, savo šaliai, kaimynui, Dievui yra skirtinga. Kiekviena iš jų turi savų aspektų: ji gali būti akla, vienpusė, tragiška, pastovi, nepastovi, abipusiška, neprotinga, besąlygiška. Tačiau visos meilės rūšys yra aistringas įsipareigojimas, kurį mes ugdome ir kuriame, nors meilė į mūsų gyvenimus dažnai ateina nekviesta (Filosofas ir rašytojas Julianas Bagginis) • Jis sako, kad meilė yra kur kas daugiau nei tik stiprus jausmas. Anot jo, be įsipareigojimo meilė yra tik trumpas susižavėjimas.

Meilė kultūroje: meilė yra visų puikių istorijų variklis • Meilė yra viena pagrindinių žmonijos

Meilė kultūroje: meilė yra visų puikių istorijų variklis • Meilė yra viena pagrindinių žmonijos kultūrinių vertybių. • Tai žmogaus patyrimo dalis, pasireiškianti viena ar keliomis iš šių formų: prisirišimas, draugystė, artumas, smarkus potraukis, aistra, tarpusavio „chemija“, intymumas, galėjimas pasiaukoti vardan meilės objekto, nepaaiškinamas panašumo ar ryšio jausmas su meilės objektu, kuriuo gali būti kitas žmogus, gamta, arba abstraktus objektas (tėvynė ir pan. ). • Rašytojos Jojo Moyes nuomone, atsakymas, kas yra meilė, priklauso nuo žmogaus santykio su ja. „Meilė gali būti saugumas, nes ji yra kasdieniška ir reikalinga kaip oras – mes egzistuojame meilėje. Meilė gali būti nepriteklius – ji tarsi manija: nepasotinama ir kelianti fizinį skausmą. Ji yra tarsi pagrindinis visų puikių istorijų variklis: ne tik romantiška meilė, bet ir tėvų meilė vaikams, šeimai, savo šaliai“, – pasakoja knygų autorė.

Meilė religijoje: meilė yra laisva ir mus vienija • Meilės sąvoka skirtingų žmonių ir

Meilė religijoje: meilė yra laisva ir mus vienija • Meilės sąvoka skirtingų žmonių ir bendruomenių yra suvokiama ir interpretuojama labai skirtingai. Daugelyje religijų meilės sąvoka išreiškia tikinčiojo ryšį su dievybe ar religiniu mokytoju. Meilė yra viena iš pagrindinių temų mene. • Benediktinų vienuolė Catherine Wybourne sako, kad meilę lengviau patirti nei apibūdinti ją. „Kaip teologinė dorybė, per kurią mes mylime Dievą ir savo artimą, meilė teikia gerumą, dosnumą ir pasiaukojimą. Meilė niekada negalėtų įžeisti kito. Meilės paradoksas yra tai, kad ji yra laisva, tačiau ji sujungia žmones ir yra stipresnė nei mirtis. Jos negalima nei nusipirkti, nei parduoti, nėra nieko, su kuo meilė negalėtų susidoroti. Meilė yra didžiausia gyvenimo palaima“, – tvirtina vienuolė.

Meilė – tai veikla, sielos galia, aktyvus meilės pobūdis, pasireiškia keturiais esminiais elementais, būdingais

Meilė – tai veikla, sielos galia, aktyvus meilės pobūdis, pasireiškia keturiais esminiais elementais, būdingais visoms meilės formoms

Kur biologija?

Kur biologija?

Pažinimas

Pažinimas

Kvapas

Kvapas

Kovos dėl patelių ir teritorijos

Kovos dėl patelių ir teritorijos

Grupavimasis

Grupavimasis

Būstas, turtas

Būstas, turtas

Demonstravimas

Demonstravimas

Blizgesys

Blizgesys

Rūpestis

Rūpestis

Gali sakyti, kad tai – gyvenimo variklis, drugeliai pilve, jėga, kurios veikiama, regis, gali

Gali sakyti, kad tai – gyvenimo variklis, drugeliai pilve, jėga, kurios veikiama, regis, gali viską – nėra neįmanomų dalykų. Bet Apie meilę žinome viską: kokia ji svaiginanti, kiek daug. . . laimės, neretai ir skausmo ji suteikia. Netgi pastebime ir pareiškiame, kaip jis nemyli jos arba kaip jie nemoka rodyti jausmų. Meilė yra plataus spektro jausmas. Jam suvokti kartais neužtenka viso gyvenimo. Jos tiek daug veidų ir pavidalų, kad išoriniai ženklai ne visada gali būti meilės įrodymais. • • • Mylėti – tai ne trukdyti kitam, o padėti Mylėti – tai nežaisti „proto žaidimų“ Mylėti – tai nebūti egoistu Mylėti – tai leisti kitam gyventi laisvai Mylėti – tai gerbti Mylėti – tai pasitikėti Mylėti – tai leisti kitam turėti savo erdvę Mylėti – tai girdėti kitą Mylėti – tai niekada nebūti žiauriam

Kaip mes mokomės tinkamai reikšti pyktį, taip mes galim mokytis tinkamai mylėti! Galime mokytis

Kaip mes mokomės tinkamai reikšti pyktį, taip mes galim mokytis tinkamai mylėti! Galime mokytis atskirti meilę nuo simpatijos. Be žmonių lygybės suvokimo, meilė yra neįmanoma. Tad mokykitės mylėti ir nereiks kentėt!

 • http: //www. lrt. lt/naujienos/mokslas_ir_it/1/9004 • http: //www. delfi. lt/gyvenimas/meile/kokia-yra-tikra-meile-ir-kaip-japuoseleti. d? id=60946127 •

• http: //www. lrt. lt/naujienos/mokslas_ir_it/1/9004 • http: //www. delfi. lt/gyvenimas/meile/kokia-yra-tikra-meile-ir-kaip-japuoseleti. d? id=60946127 • http: //www. 15 min. lt/ji 24/straipsnis/savijauta/psichologija/kas-yrameile-556 -404009