Jak zaplanowa podr do USA i co warto

  • Slides: 64
Download presentation
Jak zaplanować podróż do USA i co warto zwiedzić? CZĘŚĆ 3/3

Jak zaplanować podróż do USA i co warto zwiedzić? CZĘŚĆ 3/3

Podróż po stanach Kontynuujemy naszą podróż po USA. Zapraszamy do części trzeciej naszego projektu.

Podróż po stanach Kontynuujemy naszą podróż po USA. Zapraszamy do części trzeciej naszego projektu.

Floryda (Florida) Stan na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych, na półwyspie Floryda otoczonym przez wody

Floryda (Florida) Stan na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych, na półwyspie Floryda otoczonym przez wody Zatoki Meksykańskiej na zachodzie i Oceanu Atlantyckiego na wschodzie. Floryda graniczy na północy z Alabamą i Georgią. Teren jest nizinny, płaski lub pofałdowany, liczne jeziora i bagna, głównie na południu; 2/3 stanu pokrywają tereny leśne.

Interesujące miejsca na Florydzie Walt Disney World Resort Universal Orlando Magic Kingdom

Interesujące miejsca na Florydzie Walt Disney World Resort Universal Orlando Magic Kingdom

Walt Disney World Resort Park rozrywki położony w Lake Buena Vista w stanie Floryda

Walt Disney World Resort Park rozrywki położony w Lake Buena Vista w stanie Floryda w USA, działający od 1 października 1971 roku. Zajmuje powierzchnię 122 km². W skład kompleksu wchodzą parki tematyczne: Magic Kingdom, Epcot, Disney-MGM Studios i Disney's Animal Kingdom, dwa parki wodne (Typhoon Lagoon i Blizzard Beach), sześć pól golfowych, kompleks sportowy, tor wyścigów samochodowych, ponad dwadzieścia hoteli oraz liczne sklepy i restauracje w kompleksie rozrywkowym Downtown Disney.

Georgia Stan w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, największy na wschód od Missisipi. Nazwa stanu

Georgia Stan w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, największy na wschód od Missisipi. Nazwa stanu została nadana na cześć króla Jerzego II Hanowerskiego (George II of Great Britain). Graniczy: od północy z Tennessee, od wschodu z Karoliną Południową i Oceanem Atlantyckim, od południa z Florydą, od zachodu z Alabamą. Północna część Georgii leży w Górach Błękitnych (Appalachy). Na południe od nich rozpościera się płaskowyż Piedmont, który przechodzi w pofałdowaną Nizinę Nadbrzeżną.

Interesujące miejsca w Georgii Georgia Aquarium World of Coca-Cola Stone Mountain

Interesujące miejsca w Georgii Georgia Aquarium World of Coca-Cola Stone Mountain

Stone Mountain Płaskorzeźba na granitowej górze Stone Mountain w mieście o tej samej nazwie

Stone Mountain Płaskorzeźba na granitowej górze Stone Mountain w mieście o tej samej nazwie (hrabstwo De Kalb) w stanie Georgia, na przedmieściach Atlanty (hrabstwo Fulton). Wznosi się na wysokość 1683 stóp (prawie 513 metrów) n. p. m. Jest pomnikiem trzech prominentnych postaci Skonfederowanych Stanów Ameryki: prezydenta Jeffersona Davisa oraz generałów Roberta E. Lee i Thomasa Jacksona.

Karolina Płd. (South Carolina) Stan w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, graniczący od północy z

Karolina Płd. (South Carolina) Stan w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, graniczący od północy z Karoliną Północną, od południowego zachodu z Georgią. Granicę wschodnią stanowi Ocean Atlantycki.

Interesujące miejsca w Karolinie Płd. Broadway at the Beach Fort Sumter Park Narodowy Congaree

Interesujące miejsca w Karolinie Płd. Broadway at the Beach Fort Sumter Park Narodowy Congaree

Fort Sumter Fort w Stanach Zjednoczonych, w stanie Karolina Południowa. Zbudowany w pierwszej połowie

Fort Sumter Fort w Stanach Zjednoczonych, w stanie Karolina Południowa. Zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku w celu obrony portu i miasta Charleston. Bitwa o Fort Sumter, która miała miejsce 12 kwietnia 1861 r. rozpoczęła wojnę secesyjną.

Karolina Płn. (North Carolina) Stan w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, graniczący od północy z

Karolina Płn. (North Carolina) Stan w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, graniczący od północy z Wirginią od południa z Georgią i Karoliną Południową, a od zachodu z Tennessee. Granicę wschodnią stanowi Ocean Atlantycki.

Interesujące miejsca w Karolinie Płn. Biltmore Estate Pisgah National Forest Clingmans Dome

Interesujące miejsca w Karolinie Płn. Biltmore Estate Pisgah National Forest Clingmans Dome

Clingmans Dome Szczyt w Stanach Zjednoczonych na granicy stanów Tennessee i Karolina Północna, w

Clingmans Dome Szczyt w Stanach Zjednoczonych na granicy stanów Tennessee i Karolina Północna, w Parku Narodowym Great Smoky Mountains. Osiąga wysokość 2025 m n. p. m. i jest najwyższym punktem w stanie Tennessee, a także najwyższym punktem na Szlaku Appalachów. Znajduje się na nim wieża widokowa wybudowana w 1959 roku.

Wirginia (Virginia) Stan w Stanach Zjednoczonych na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Wirginia na północy graniczy

Wirginia (Virginia) Stan w Stanach Zjednoczonych na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Wirginia na północy graniczy ze stanami Wirginia Zachodnia i Maryland, oraz z Dystryktem Kolumbii, na zachodzie ze stanem Kentucky, a na południu z Tennessee oraz z Karoliną Północną. Od wschodu znajduje się wybrzeże Oceanu Atlantyckiego oraz zatoka Chesapeake.

Interesujące miejsca w Wiriginii Park Narodowy Shenandoah Szlak Appalachów Mount Vernon

Interesujące miejsca w Wiriginii Park Narodowy Shenandoah Szlak Appalachów Mount Vernon

Mount Vernon Rezydencja, posiadłość i plantacja pierwszego prezydenta USA, George'a Washingtona, położona nad rzeką

Mount Vernon Rezydencja, posiadłość i plantacja pierwszego prezydenta USA, George'a Washingtona, położona nad rzeką Potomak w pobliżu Mount Vernon w hrabstwie Fairfax w stanie Wirginia. Znajduje się tu także grób Washingtona, jego żony i najbliższej jego rodziny.

Wirginia Zachodnia (West Virginia) Stan we wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Graniczy ze stanami: Ohio,

Wirginia Zachodnia (West Virginia) Stan we wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Graniczy ze stanami: Ohio, Pensylwania, Maryland, Wirginia i Kentucky.

Interesujące miejsca w Wirginii Zachodniej Monongahela National Forest Park Stanowy Blackwater Falls New River

Interesujące miejsca w Wirginii Zachodniej Monongahela National Forest Park Stanowy Blackwater Falls New River Gorge Bridge

New River Gorge Bridge Most łukowy znajdujący się w miejscowości Fayetteville w stanie Wirginia

New River Gorge Bridge Most łukowy znajdujący się w miejscowości Fayetteville w stanie Wirginia Zachodnia. Most został zbudowany ze stali i betonu w latach 1974 -1978. Koszt wzniesienia tej budowli wyniósł 37 milionów dolarów. Został zaprojektowany przez: Michael Baker Company oraz West Virginia Department of Highways. Ma 924 metry długości, natomiast łuk ma długość 518 metrów. Szerokość mostu wynosi ok. 21 metrów.

Waszyngton, D. C. (Washington, D. C. ) Waszyngton, D. C. , formalnie Dystrykt Kolumbii.

Waszyngton, D. C. (Washington, D. C. ) Waszyngton, D. C. , formalnie Dystrykt Kolumbii. Potocznie nazywany Waszyngtonem lub D. C. – założona 16 lipca 1790 stolica Stanów Zjednoczonych. Miasto Waszyngton stanowiło pierwotnie odrębną jednostkę samorządową, znajdującą się na obszarze Terytorium Kolumbii. Dopiero uchwała Kongresu z 1871 zespoliła je z Terytorium, powołując do istnienia całość nazwaną Dystryktem Kolumbii. Dlatego też, choć według prawa zwie się „Dystrykt Kolumbii”, powszechnie znane jest jako „Waszyngton, D. C. ”. Leży na północnym brzegu rzeki Potomak, graniczy ze stanami Wirginia (na południowym zachodzie) oraz Maryland (z pozostałych stron).

Interesujące miejsca w Waszyngton, D. C. Biały Dom Kapitol Stanów Zjednoczonych National Mall

Interesujące miejsca w Waszyngton, D. C. Biały Dom Kapitol Stanów Zjednoczonych National Mall

Biały Dom Oficjalna rezydencja i miejsce pracy prezydentów USA położona w Waszyngtonie, Dystrykt Kolumbia.

Biały Dom Oficjalna rezydencja i miejsce pracy prezydentów USA położona w Waszyngtonie, Dystrykt Kolumbia. Nazwa ta została nadana budynkowi 14 września 1901 r. przez prezydenta Roosevelta. Wcześniej nazywany był Pałacem Prezydenckim, Domem Prezydenckim i Siedzibą Władz Wykonawczych.

Maryland Stanów Zjednoczonych na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Jest jednym z 13 stanów założycielskich. Od

Maryland Stanów Zjednoczonych na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Jest jednym z 13 stanów założycielskich. Od południa graniczy z Dystryktem Kolumbii, Wirginią i Wirginią Zachodnią, od wschodu z Delaware, a od północy z Pensylwanią.

Interesujące miejsca w Maryland National Aquarium Port Inner Harbor Fort Mc. Henry

Interesujące miejsca w Maryland National Aquarium Port Inner Harbor Fort Mc. Henry

Fort Mc. Henry Fortyfikacje w kształcie gwiazdy pięcioramiennej położone przy wejściu do portu Baltimore

Fort Mc. Henry Fortyfikacje w kształcie gwiazdy pięcioramiennej położone przy wejściu do portu Baltimore nad zatoką Chesapeake. W całej swojej historii fort został zaatakowany tylko raz. Miało to miejsce 13 września 1814 roku podczas wojny brytyjsko-amerykańskiej. Tego dnia o świcie brytyjska marynarka wojenna rozpoczęła bombardowanie fortu, które w strugach ulewnego deszczu trwało nieprzerwanie przez 25 godzin, ostatecznie jednak Brytyjczycy zostali zmuszeni do odwrotu. Zainspirowany tym wydarzeniem Francis Scott Key, będący świadkiem bombardowania jako jeniec na jednym z brytyjskich okrętów, napisał wiersz The Star-Spangled Banner, który w 1931 roku stał się tekstem oficjalnego hymnu państwowego Stanów Zjednoczonych.

Delaware Stan na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, w regionie Stanów Środkowoatlantyckich, na Nizinie Atlantyckiej,

Delaware Stan na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, w regionie Stanów Środkowoatlantyckich, na Nizinie Atlantyckiej, nad zatoką Delaware. Na zachodzie i południu graniczy ze stanem Maryland, na północy ze stanem Pensylwania, a na północnym wschodzie z New Jersey. Jeden z trzynastu stanów pierwotnych. Leży na obszarze Niziny Nadbrzeżnej i obok Florydy jest najniżej położonym stanem Stanów Zjednoczonych. Nazwa stanu pochodzi od Thomasa Westa, trzeciego hrabiego De La Warr, angielskiego arystokraty i pierwszego gubernatora kolonialnego stanu Wirginia

Interesujące miejsca w Delaware Cape Henlopen State Park Winterthur Museum, Garden and Library Fort

Interesujące miejsca w Delaware Cape Henlopen State Park Winterthur Museum, Garden and Library Fort Delaware

Fort Delaware Portowe instalacje obronne zbudowane w 1859 roku na wyspie Pea Patch Island

Fort Delaware Portowe instalacje obronne zbudowane w 1859 roku na wyspie Pea Patch Island na rzece Delaware w stanie Delaware w Stanach Zjednoczonych. W czasie wojny secesyjnej był wykorzystywany przez Unię jako więzienie dla konfederackich jeńców wojennych. W 1947 fort przeszedł na własność stanu Delaware i obecnie na jego terenie znajduje się park stanowy Fort Delaware.

Pensylwania (Pennsylvania) Stan w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, pomiędzy rzeką Delaware a jeziorem Erie.

Pensylwania (Pennsylvania) Stan w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, pomiędzy rzeką Delaware a jeziorem Erie.

Interesujące miejsca w Pensylwani Dzwon Wolności Independence Hall

Interesujące miejsca w Pensylwani Dzwon Wolności Independence Hall

Independence Hall Historyczny budynek położony w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych. Najbardziej znany jest jako

Independence Hall Historyczny budynek położony w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych. Najbardziej znany jest jako miejsce, w którym podpisano Deklarację Niepodległości oraz Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Tutaj także odbywały się posiedzenia Kongresu Kontynentalnego. W budynku znajdował się również Dzwon Wolności, chociaż współcześnie jest on eksponatem w muzeum znajdującym się po drugiej stronie ulicy. Budowla została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1979 roku.

New Jersey Stan w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, nad Oceanem Atlantyckim.

New Jersey Stan w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, nad Oceanem Atlantyckim.

Interesujące miejsca w New Jersey Six Flags Great Adventure Liberty State Park Most Waszyngtona

Interesujące miejsca w New Jersey Six Flags Great Adventure Liberty State Park Most Waszyngtona

Most Waszyngtona Most wiszący nad estuarium Hudsonu, łączący nowojorski okręg Manhattan z Fort Lee

Most Waszyngtona Most wiszący nad estuarium Hudsonu, łączący nowojorski okręg Manhattan z Fort Lee w stanie New Jersey. Most nosi imię pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a Washingtona.

Connecticut Jeden ze stanów Nowej Anglii, w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Sąsiaduje ze stanem

Connecticut Jeden ze stanów Nowej Anglii, w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Sąsiaduje ze stanem Nowy Jork na zachodzie, stanem Massachusetts na północy i Rhode Island na wschodzie. Obszar wyżynny, przecięty doliną rzeki Connecticut. Rzeźba terenu w dużej części górzysta. Connecticut jest jednym z 13 pierwotnych stanów.

Interesujące miejsca w Connecticut Foxwoods Casino Mystic Seaport Mohegan Sun

Interesujące miejsca w Connecticut Foxwoods Casino Mystic Seaport Mohegan Sun

Foxwoods Casino Kasyno w Ledyard, w stanie Connecticut, USA. Obecnie jest trzecim co do

Foxwoods Casino Kasyno w Ledyard, w stanie Connecticut, USA. Obecnie jest trzecim co do wielkości kasynem na świecie. Jest ono prowadzone przez Indian Mashantucket Pequot, a zostało przez nich założone w 1986 roku jako hala do gry w bingo. Obecnie kasyno przynosi milionowe zyski.

Nowy Jork (New York) Stan w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Graniczy z jeziorami Ontario

Nowy Jork (New York) Stan w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Graniczy z jeziorami Ontario i Erie, z kanadyjskimi prowincjami Ontario i Quebec, a także ze stanami Vermont, Massachusetts, Connecticut, New Jersey i Pensylwania. Od południowego wschodu dotyka Oceanu Atlantyckiego.

Interesujące miejsca w Nowym Jorku Statua Wolności Central Park Empire State Building Times Square

Interesujące miejsca w Nowym Jorku Statua Wolności Central Park Empire State Building Times Square Rockefeller Center Nowojorski Byk Bull

Statua Wolności Posąg na wyspie Liberty Island u ujścia rzeki Hudson do Oceanu Atlantyckiego

Statua Wolności Posąg na wyspie Liberty Island u ujścia rzeki Hudson do Oceanu Atlantyckiego w regionie metropolitalnym Nowego Jorku. Nieoficjalny symbol wolności, Nowego Jorku i Stanów Zjednoczonych.

Central Park miejski w Nowym Jorku będący oazą zieleni. Zajmuje 843 akry powierzchni (341

Central Park miejski w Nowym Jorku będący oazą zieleni. Zajmuje 843 akry powierzchni (341 hektarów).

Rhode Island Jeden ze stanów Nowej Anglii, położony w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych na

Rhode Island Jeden ze stanów Nowej Anglii, położony w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Najmniejszy stan pod względem powierzchni, na północy i wschodzie graniczy ze stanem Massachusetts, a na zachodzie z Connecticut. Oficjalna nazwa tego stanu brzmi: State of Rhode Island Providence Plantations.

Interesujące miejsca w Rhode Island The Breakers Marble House Międzynarodowa Tenisowa Galeria Sławy

Interesujące miejsca w Rhode Island The Breakers Marble House Międzynarodowa Tenisowa Galeria Sławy

Międzynarodowa Tenisowa Galeria Sławy Instytucja zajmująca się upowszechnianiem tenisa, prezentacją tradycji tenisowych kolejnym pokoleniom

Międzynarodowa Tenisowa Galeria Sławy Instytucja zajmująca się upowszechnianiem tenisa, prezentacją tradycji tenisowych kolejnym pokoleniom graczy i kibiców oraz honorowaniem wybitnych zawodników i zawodniczek.

Massachusetts Jeden ze stanów USA, położony w Nowej Anglii na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Na

Massachusetts Jeden ze stanów USA, położony w Nowej Anglii na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Na północy graniczy ze stanem New Hampshire oraz stanem Vermont, na zachodzie ze stanem Nowy Jork, a na południu z Connecticut i Rhode Island. Rzeźba terenu wyżynno-górska na zachodzie (Appalachy), niziny na wybrzeżu; urozmaicona linia brzegowa.

Interesujące miejsca w Massachusetts Faneuil Hall Boston Common Fenway Park

Interesujące miejsca w Massachusetts Faneuil Hall Boston Common Fenway Park

Fenway Park Stadion baseballowy w Bostonie, na którym swoje mecze rozgrywa zespół Boston Red

Fenway Park Stadion baseballowy w Bostonie, na którym swoje mecze rozgrywa zespół Boston Red Sox. Jest najstarszym tego typu obiektem w Major League Baseball

Vermont Stan Nowej Anglii, położony w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Na północy graniczy z

Vermont Stan Nowej Anglii, położony w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Na północy graniczy z Kanadą, na południu ze stanem Massachusetts, na wschodzie z New Hampshire, a na zachodzie z Nowym Jorkiem.

Interesujące miejsca w Vermont Killington Ski Resort Green Mountain National Forest Smugglers' Notch

Interesujące miejsca w Vermont Killington Ski Resort Green Mountain National Forest Smugglers' Notch

Green Mountain National Forest Narodowy las położony w Vermont, obszar leśny typowy dla ekologicznego

Green Mountain National Forest Narodowy las położony w Vermont, obszar leśny typowy dla ekologicznego ekosystemu lasów Nowej Anglii / Acadian. W lesie żyją różnorodne gatunki dzikiej zwierzyny, w tym bobry, łosie, kojoty, niedźwiedzie czarne i mulaki białoogonowe.

New Hampshire Jeden ze stanów Nowej Anglii, w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, nad Atlantykiem.

New Hampshire Jeden ze stanów Nowej Anglii, w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, nad Atlantykiem. Stolicą stanu jest Concord. Większość powierzchni stanu jest wyżynno-górzysta.

Interesujące miejsca w New Hampshire Góra Waszyngtona Franconia Notch State Park Lake Winnipesaukee

Interesujące miejsca w New Hampshire Góra Waszyngtona Franconia Notch State Park Lake Winnipesaukee

Góra Waszyngtona Najwyższy szczyt w Górach Białych, części Appalachów. Leży na terytorium USA, w

Góra Waszyngtona Najwyższy szczyt w Górach Białych, części Appalachów. Leży na terytorium USA, w stanie New Hampshire. Góra Waszyngtona jest zbudowanym ze skał krystalicznych twardzielcem, wznoszącym się ponad otaczające go niższe grzbiety i płaskowyże.

Maine Jeden ze stanów Nowej Anglii, położony w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych na wybrzeżu

Maine Jeden ze stanów Nowej Anglii, położony w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Na południowym zachodzie graniczy ze stanem New Hampshire, na północnym zachodzie z kanadyjską prowincją Quebec, a na wschodzie z kanadyjską prowincją Nowy Brunszwik. Najdalej wysunięty na północny wschód stan w Stanach Zjednoczonych i Nowej Anglii.

Interesujące miejsca w Maine Park Narodowy Acadia Cadillac Mountain Portland Head Light

Interesujące miejsca w Maine Park Narodowy Acadia Cadillac Mountain Portland Head Light

Cadillac Mountain Góra wysokości 466 m n. p. m. na wyspie Mount Desert. Cadillac

Cadillac Mountain Góra wysokości 466 m n. p. m. na wyspie Mount Desert. Cadillac Mountain wchodzi w skład Parku Narodowego Acadia i jest najwyższym punktem wybrzeża atlantyckiego

Alaska Stanów Zjednoczonych w północno-zachodniej części Ameryki Północnej, będący eksklawą Stanów Zjednoczonych. Graniczy od

Alaska Stanów Zjednoczonych w północno-zachodniej części Ameryki Północnej, będący eksklawą Stanów Zjednoczonych. Graniczy od wschodu z Kanadą, a od zachodu, przez Cieśninę Beringa, z Rosją.

Interesujące miejsca na Alasce Park Narodowy Denali Park Narodowy Glacier Bay Denali

Interesujące miejsca na Alasce Park Narodowy Denali Park Narodowy Glacier Bay Denali

Denali Najwyższy szczyt Ameryki Północnej, położony w górach Alaska, na terenie Parku Narodowego Denali

Denali Najwyższy szczyt Ameryki Północnej, położony w górach Alaska, na terenie Parku Narodowego Denali w Stanach Zjednoczonych. Góra ta zbudowana jest ze skał krystalicznych.

Hawaje (Hawaii) Najmłodszy z 50 stanów USA. Jedyny stan leżący wyłącznie na wyspach. Położony

Hawaje (Hawaii) Najmłodszy z 50 stanów USA. Jedyny stan leżący wyłącznie na wyspach. Położony na archipelagu Hawaje, w północno-środkowej części Oceanu Spokojnego. Stolicą stanu jest Honolulu leżące na wyspie Oʻahu. Archipelag jest pochodzenia wulkanicznego. Rozpościera się na długości niemal 2, 5 tys. km. Składa się z 137 wysp, w tym z 8 głównych, spośród których 7 jest zamieszkanych. Powierzchnia wysp jest górzysta, a na terenie archipelagu znajduje się wiele czynnych wulkanów.

Interesujące miejsca na Hawajach Park Narodowy Wulkany Hawaiʻi Park Narodowy Haleakalā Pomnik USS Arizona

Interesujące miejsca na Hawajach Park Narodowy Wulkany Hawaiʻi Park Narodowy Haleakalā Pomnik USS Arizona

Park Narodowy Wulkany Hawaii Park narodowy położony w stanie Hawaje w Stanach Zjednoczonych. Park

Park Narodowy Wulkany Hawaii Park narodowy położony w stanie Hawaje w Stanach Zjednoczonych. Park został utworzony w 1916 roku na powierzchni 1348 km². Charakterystycznym elementem parku są krajobrazy wulkaniczne.

To jest koniec części trzeciej. Dziękujemy za uwagę i zachęcamy do zwiedzania USA. Naprawdę

To jest koniec części trzeciej. Dziękujemy za uwagę i zachęcamy do zwiedzania USA. Naprawdę warto! Pamiętajcie jednak o tym, że by samemu poradzić sobie w kraju anglojęzycznym musicie znać język angielski. Uczcie się więc i zwiedzajcie! Projekt opracowali: Robert Ryniec i Filipp Smirnov Opiekun projektu: Aneta Ryniec