Innowacje pedagogiczne w przedszkolach Realizacj innowacji pedagogicznych w

  • Slides: 15
Download presentation
Innowacje pedagogiczne w przedszkolach

Innowacje pedagogiczne w przedszkolach

Realizację innowacji pedagogicznych, w roku szkolnym 2012/2013 zgłosiły: Miejskie Przedszkole nr 29 w Płocku

Realizację innowacji pedagogicznych, w roku szkolnym 2012/2013 zgłosiły: Miejskie Przedszkole nr 29 w Płocku „Twórczy Przedszkolak” – innowacyjny program z zakresu twórczości Miejskie Przedszkole nr 19 w Płocku „W świecie liter”

W trakcie realizacji innowacji pedagogicznych są: Miejskie Przedszkole nr 1 w Płocku (3) Miejskie

W trakcie realizacji innowacji pedagogicznych są: Miejskie Przedszkole nr 1 w Płocku (3) Miejskie Przedszkole nr 21 w Płocku (2) Miejskie Przedszkole nr 11 w Płocku (1) Miejskie Przedszkole nr 35 w Płocku (1)

Zasady prowadzenia innowacji pedagogicznych w szkołach/placówkach regulują :

Zasady prowadzenia innowacji pedagogicznych w szkołach/placówkach regulują :

 • • • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 9 kwietnia

• • • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 9 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków prowadzenia działalności innowacyjnej i eksperymentalnej przez publiczne szkoły i placówki (Dz. U. z 2002 r. Nr 56, poz. 506). Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 sierpnia 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków prowadzenia działalności innowacyjnej i eksperymentalnej przez publiczne szkoły i placówki (Dz. U. z 2011 r. Nr 176, poz. 1051). Procedura zgłaszania innowacji pedagogicznych w Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Innowacją pedagogiczną prowadzoną w publicznych szkołach i placówkach są nowatorskie rozwiązania programowe, organizacyjne lub

Innowacją pedagogiczną prowadzoną w publicznych szkołach i placówkach są nowatorskie rozwiązania programowe, organizacyjne lub metodyczne, mające na celu poprawę jakości pracy szkoły.

Procedura wprowadzania innowacji pedagogicznej: I. DYREKTOR SZKOŁY/PLACÓWKI przekazuje kuratorowi oświaty w ciągu 14 dni

Procedura wprowadzania innowacji pedagogicznej: I. DYREKTOR SZKOŁY/PLACÓWKI przekazuje kuratorowi oświaty w ciągu 14 dni od podjęcia uchwały rady pedagogicznej w sprawie wprowadzenia innowacji w szkole (termin porządkowy):

a) uchwałę rady pedagogicznej w sprawie wprowadzenia innowacji – spełniającą wymogi § 4 ww.

a) uchwałę rady pedagogicznej w sprawie wprowadzenia innowacji – spełniającą wymogi § 4 ww. rozporządzenia wraz z: • opisem zasad innowacji – zgodnym z wymogami określonymi w § 1 ust. 1 i ust. 3, § 2 ust. 1 oraz § 3 ww. rozp. , • opinią rady szkoły, • pisemną zgodą autora lub zespołu autorskiego innowacji na jej prowadzenie w szkole. b) wypełnioną Kartę informacyjną Innowacji Pedagogicznej.

Kurator Oświaty Dokonuje wpisu innowacji pedagogicznej do Rejestru Innowacji Pedagogicznych, po stwierdzeniu zgodności przesłanej

Kurator Oświaty Dokonuje wpisu innowacji pedagogicznej do Rejestru Innowacji Pedagogicznych, po stwierdzeniu zgodności przesłanej dokumentacji z wymogami określonymi w § 4 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 9 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków prowadzenia działalności innowacyjnej i eksperymentalnej przez publiczne szkoły i placówki (Dz. U. z 2002 r. nr 56, poz. 506 ze zm. ) na podstawie informacji o wdrożonych innowacjach.

KARTA INFORMACYJNA INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ Nazwa i adres szkoły/placówki Telefon/fax, Gmina Nazwisko i imię dyrektora

KARTA INFORMACYJNA INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ Nazwa i adres szkoły/placówki Telefon/fax, Gmina Nazwisko i imię dyrektora szkoły/placówki Nazwa innowacji Innowacja zakłada nowatorskie rozwiązania (§ 1 ust. 1 ww. rozp. ) (Jeżeli szkoła funkcjonuje w Zespole – proszę podać pełną nazwę Zespołu i nazwę szkoły) Przedszkole. . w Zespole Szkół w ………………. . (Nazwa innowacji taka jak w uchwale rady pedagogicznej) programowe metodyczne organizacyjne (właściwe podkreślić)

Autor/Autorzy innowacji Pisemna zgoda autora lub zespołu autorskiego na prowadzenie innowacji w szkole/placówce (w

Autor/Autorzy innowacji Pisemna zgoda autora lub zespołu autorskiego na prowadzenie innowacji w szkole/placówce (w przypadku, gdy założenia innowacji nie były wcześniej opublikowane, wskazać czy załączono) (wymienić imiona i nazwiska) Tak / Nie Załącznik nr … (§ 4 ust. 2 pkt 3 ww. rozp. ) Czy nauczyciele, którzy będą uczestniczyć w innowacji wyrazili zgodę na udział. (podkreślić właściwe) Tak / Nie

Odbiorcy innowacji (§ 2 ust. 1 ww. rozp. ) Przewidywany termin realizacji innowacji (wskazać

Odbiorcy innowacji (§ 2 ust. 1 ww. rozp. ) Przewidywany termin realizacji innowacji (wskazać poziom edukacyjny, klasę/klasy oraz rodzaj zajęć edukacyjnych) Data rozpoczęcia innowacji (dzień, miesiąc, rok) Data zakończenia innowacji (dzień, miesiąc, rok)

Czy organ prowadzący szkołę/placówkę wyraził zgodę? (w przypadku, gdy innowacja wymaga przyznania szkole dodatkowych

Czy organ prowadzący szkołę/placówkę wyraził zgodę? (w przypadku, gdy innowacja wymaga przyznania szkole dodatkowych środków budżetowych na finansowanie planowanych działań) Tak / Nie dotyczy Załącznik nr … (§ 2 ust. 3 ww. rozp. ) Innowacja spełnia wymogi określone w § 1 ust. 1 i 3, § 2 oraz § 3 rozporządzenia. (potwierdzenie dyrektora szkoły) Tak / Nie

Opiniodawcy innowacji (rada szkoły, a w przypadku braku rady szkoły, zgodnie z ustawa o

Opiniodawcy innowacji (rada szkoły, a w przypadku braku rady szkoły, zgodnie z ustawa o systemie oświaty, rada pedagogiczna – wskazać czy załączono opinię) Tak / Nie Załącznik nr … (§ 4 ust. 2 pkt 2 ww. rozp. ) Uchwała rady pedagogicznej (wskazać czy załączono) (§ 4 ust. 1 ww. rozp. ) Opis zasad innowacji – (zgodny z wymogami określonymi w § 1, 2, 3 rozporządzenia, wskazać czy załączono) Tak / Nie Załącznik nr …

Rejestr innowacji pedagogicznych (wyszukiwarka) znajduje się na stronie: www. kuratorium. waw. pl w zakładce

Rejestr innowacji pedagogicznych (wyszukiwarka) znajduje się na stronie: www. kuratorium. waw. pl w zakładce Nadzór pedagogiczny/ Innowacje i eksperymenty pedagogiczne MKO i jest aktualizowany na bieżąco.