Filmai kuriuos verta pamatyti Sudar mokytoja Adel eimyt

  • Slides: 105
Download presentation
Filmai, kuriuos verta pamatyti Sudarė mokytoja Adelė Žeimytė

Filmai, kuriuos verta pamatyti Sudarė mokytoja Adelė Žeimytė

Skaitydami kino istoriją nustembame – pirmieji filmai trukdavo apie vieną minutę. Kai atsirado montažo

Skaitydami kino istoriją nustembame – pirmieji filmai trukdavo apie vieną minutę. Kai atsirado montažo galimybė, laikas pailgėjo iki 15 minutės (mat manyta, kad ilgiau žiūrovas neišlaikys dėmesio). Kai 1903 metais buvo sukurtas vesternas „Didysis traukinio apiplėšimas“ (rež. S. Porteris), žiūrovai ėmė klykti, nes pagalvojo, jog traukinys užvažiuos jiems ant galvų. O kur dar filmo garsas, spalvos ir kitos techninės galimybės, kurių atsiradimas džiugino žiūrovą.

Nuo 1888 metų iki dabar sukurta, perkurta daugybė filmų. Šiandien kinas – viena iš

Nuo 1888 metų iki dabar sukurta, perkurta daugybė filmų. Šiandien kinas – viena iš patraukliausių meno formų. Pasirinkti gali įvairaus skonio žiūrovai. Šįkart siūlau filmų sąrašą, kurie, manau, kokio žanro bebūtų, turi prasmės pamatą, be kurio filmas nevertas žiūrovo dėmesio.

Trumpai pristatysiu, o kas norės plačiau, manau, nesunkiai ras internete, o dar geriau pažiūrės

Trumpai pristatysiu, o kas norės plačiau, manau, nesunkiai ras internete, o dar geriau pažiūrės ir įvertins pats . Kai turėsime laisvesnio laiko per pamokas, galėsiu truputuką plačiau pakomentuoti žodžiu, bet. . . Ir savarankiškam naudojimui variantas tinka Tikslas: Padėti pasirinkti filmą, kai norite gerai praleisti laiką. Pirmyn

„Hugo“ (2011)Rež. M. Skorezė. Kodėl pradedu nuo vieno iš naujausių filmų? Ogi jame mes

„Hugo“ (2011)Rež. M. Skorezė. Kodėl pradedu nuo vieno iš naujausių filmų? Ogi jame mes išvystame pirmojo fantastinio filmo „Kelionė į mėnulį“ autorių Ž. Meljė. Tai jautri fantazijos ir realybės dermė. Istorija pasakoja ne tik apie istorinę asmenybę, bet ir verčia susimąstyti, kokie nenuspėjami žmonių likimai. Ir verta susimąstyti, kodėl rusai šio filmo pavadinimą išvertė „Laiko saugotojas“? Pažiūrėkite ir pamąstykite.

„Vėjo nublokšti“ ( „Gone with the Wind“) (1939) Rež. V. Flemingas. Filmas apie žmonių

„Vėjo nublokšti“ ( „Gone with the Wind“) (1939) Rež. V. Flemingas. Filmas apie žmonių jausmus, ambicijas, svajone ir nusivylimus. Visi šie jausmai atsiskleidžia JAV pilietinio karo sūkuryje. Pastatymas pagal to paties pavadinimo Mičel knygą. Galima perskaityti ir ją. Vaidina to meto kino žvaigždės Klarkas Geiblas ir Katarina Hepburn.

„Maltos sakalas“ („The Maltese Falcon“)(1941) Rež. Dž. Hjustonas. Truputį atsigręžkime į kino ištakas ir

„Maltos sakalas“ („The Maltese Falcon“)(1941) Rež. Dž. Hjustonas. Truputį atsigręžkime į kino ištakas ir pažiūrėkime vieną iš pirmųjų veiksmo filmų. Šiuolaikiniai kriminaliniai filmai šią kino juostą laiko savo pagrindu.

„Muzikos garsai“ (The Sound of Music) (1965) Vienas garsiausių kino istorijoje miuziklų, tobulai įkūnijęs

„Muzikos garsai“ (The Sound of Music) (1965) Vienas garsiausių kino istorijoje miuziklų, tobulai įkūnijęs dar vieną gražią Pelenės istoriją. Filmo pagrindą sudaro reali istorija, o tikroji Marija fon Trap 1958 m. buvo pripažinta "metų mama". Pirmą kartą šį filmą pamačiau vaikystėje per žiemos atostogas ir ilgai laukiau, kol vėl per televiziją jis buvo parodytas. Visada svajojau, kad per šv. Kalėdas rodytų ne tik „Vienas namuose“, bet ir šį filmą. Kodėl? Be visų linksmų nuotykių, filme matome nuostabią Austrijos gamtą ir kartu su filmo veikėjais galime dainuoti labai linksmas daineles. Filmas tikrai tinka žiūrėti daug kartų.

Manau, suvokėte, kad amžiaus pradžioje pastatyti filmai įspūdingi. Norite pamatyti daugiau senųjų filmų? Tam

Manau, suvokėte, kad amžiaus pradžioje pastatyti filmai įspūdingi. Norite pamatyti daugiau senųjų filmų? Tam reikia paskaityti kino istoriją (ji tikrai įdomi, rekomenduotina „Trumpa kino istorija“ arba koncentruota informacija internete) ir paieškoti išlikusių filmų. O jų išlikę tikrai nemažai. Sėkmės

Pastaraisiais metais didelis dėmesys senajam kinui. Ne veltui vienas iš pretendentų į Oskarus nebylusis

Pastaraisiais metais didelis dėmesys senajam kinui. Ne veltui vienas iš pretendentų į Oskarus nebylusis filmas „Artistas“. Režisierius: Michel Hazanavicius.

O dabar pakeliaukime po kino pasaulį nesilaikydami laiko chronologijos, tiesiog prisimindami filmus ir kalbėdami

O dabar pakeliaukime po kino pasaulį nesilaikydami laiko chronologijos, tiesiog prisimindami filmus ir kalbėdami apie juos.

„Narnijos kronikos: Aušros užkariautojo kelionė The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn„

„Narnijos kronikos: Aušros užkariautojo kelionė The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn„ Rež. M. Apteris. Tai viena dalis iš Narnijos sagos. Rekomenduoju pažiūrėti visas serijas. Pasaka? Galbūt. Tačiau šioje pasakoje daug biblinių, tiesiog bendražmogiškų tiesų. O moralinę stiprybę demonstruoja ir žmonės, ir narsieji žvėriukai.

„Mis Poter“ „Miss Potter“ (2006) Rež. Ch. Nonan. Dar viena tikrais faktais paremta istorija.

„Mis Poter“ „Miss Potter“ (2006) Rež. Ch. Nonan. Dar viena tikrais faktais paremta istorija. XX amžiaus pradžia. Londonas. Netekėjusi 36 -erių metų Beatričė Poter nori išsakyti save. Ji piešia žaismingus piešinukus ir kuria linksmas istorijas vaikams. Paklausit, kas čia tokio? Ogi, tai XX a pradžia ir moteriai pasiekti savo tikslų daug sudėtingiau nei šiandien. Nepaisant to, kad filme pasakojami ir ne itin džiugūs rašytojos gyvenimo faktai, jame daug šviesos, džiugesio ir, svarbiausia, spalvų.

„Triušio Urvas“ („Rabbit Hole“ (2010) Rež. Dž. Kameronas . Mičelas Filmas nebando atsakyti, kaip

„Triušio Urvas“ („Rabbit Hole“ (2010) Rež. Dž. Kameronas . Mičelas Filmas nebando atsakyti, kaip gyventi, kai netenki 4 metų vaiko. Jame tiesiog pasakojame šeimos, patyrusios tokią tragediją istorija. Pažiūrėję pabandykime savęs paklausti: kas yra netektis? Kas yra atleidimas? Kas yra klaida, kai tik žodžio „atsiprašau“ lyg ir nebepakanka?

„Naujasis pasaulis“ („The New World“) (2005) Tai paslaptingojo režisieriaus Terenco Malicko filmas. Kaip ir

„Naujasis pasaulis“ („The New World“) (2005) Tai paslaptingojo režisieriaus Terenco Malicko filmas. Kaip ir visuose šio režisieriaus filmuose, keliama daugybė klausimų. Į juos savaip gali atsakyti tik žiūrovas. . Veiksmas vyksta 1607 m. Koks naujas pasaulis atrastas šiame amžiuje? Ir ar tai tik nauja žemė?

„Gyvenimo medis“ („The Tree of Life“ (2011)

„Gyvenimo medis“ („The Tree of Life“ (2011)

Taip, tai dar vienas T. Malicko filmas. Tie, kurie žiūrėjote, ne vienas nuliūdote –

Taip, tai dar vienas T. Malicko filmas. Tie, kurie žiūrėjote, ne vienas nuliūdote – sunkus, nelabai supratau. Nenusiminkite, jau laimėjimas, jei šitą filmą pažiūrėjote. Liko bent spalvų, vaizdų žaismės įspūdis ir daugybė klausimų. O geri filmai verčia kelti klausimus. Šis atskleidžia fantaziją apie pasaulio astronominį, biologinį, mikroskopinį susikūrimą, gyvybės atėjimą, brendimą, santykius su tėvais (gimdytojais), charakterio susiformavimą, neišvengiamą išėjimą, bandymus susisiekti su likusiais ir naują gyvenimą. Be kita ko, prieš žiūrint filmą pravartu pasidomėti Jobo knyga (Biblijoje arba A. Maceinos interpretacija).

Jei susidomėjote T. Malicko filmais „PLONA RAUDONA LINIJA“ („The Thin Red Line“) (1998) tikrai

Jei susidomėjote T. Malicko filmais „PLONA RAUDONA LINIJA“ („The Thin Red Line“) (1998) tikrai sudomins. Tai 1962ųjų James Jones knygos ekranizacija apie vyrus, išsilaipinusius ir kovojusius Ramiojo vandenyno salose II Pasaulinio karo metais. T. Malickas klausia. . . Tikriausiai aktualiausias klausimas – dėl ko žmonės kariauja?

Jei nori kelti daug klausimų, tau patiks Tarkovskio filmai: „Soliaris“ „Andrejus Rubliovas“ „Stalkeris“ „Aukojimas“

Jei nori kelti daug klausimų, tau patiks Tarkovskio filmai: „Soliaris“ „Andrejus Rubliovas“ „Stalkeris“ „Aukojimas“ „Nostalgija“ „Ivano vaikystė“

Kaip atsitiktinumai keičia žmonių likimus ir kokia žmogaus reikšmė karo peripetijose pasakoja filmas „Atpirkimas“

Kaip atsitiktinumai keičia žmonių likimus ir kokia žmogaus reikšmė karo peripetijose pasakoja filmas „Atpirkimas“ („Atonement“) (2007) Rež. Dž. Raitas. Nusikelkime į 1935 metus pasekime mažos mergaitės Brionės ir jos šeimos istoriją. Ar po filmo galėsite atsakyti į klausimą: jei būčiau teisėjas, ką nubausčiau?

Kova – nuolatinė žmogaus palydovė. Kovos dvasia alsavo ir Antikos epocha. Atsigręžkime ir į

Kova – nuolatinė žmogaus palydovė. Kovos dvasia alsavo ir Antikos epocha. Atsigręžkime ir į ją. „Devintojo Legiono Erelis“ („The Eagle“) (2011) Rež. K. Mac. Donaldas. 120 -ais mūsų eros metais Romos karvedys Flavijus Akila vedė penkis tūkstančių romėnų karių, Devintąjį legioną, į dar neištirtas žemes Britanijos šiaurėje. Bet ir karvedys, ir visas Devintasis legionas paslaptingai dingo. Pagrindinis herojus iškeliaus apginti tėvo garbę. Jam pavyks?

Dar keletas istorinių filmų apie šį laikotarpį. .

Dar keletas istorinių filmų apie šį laikotarpį. .

„Centurionas“ („Centurion“) (2010)

„Centurionas“ („Centurion“) (2010)

„Aleksandras Makedonietis„ („Alexander“) (2004)Rež. O. Stounas

„Aleksandras Makedonietis„ („Alexander“) (2004)Rež. O. Stounas

„Augustas. Pirmasis imperatorius“ („Imperium: Augustus“ (2003)

„Augustas. Pirmasis imperatorius“ („Imperium: Augustus“ (2003)

„Agora„ (2009) Rež. A. Amenbar

„Agora„ (2009) Rež. A. Amenbar

Filmo „Gladiatorius“, manau, reklamuoti jau nereikia? Jei norime laiko įtvirtinti žinias apie epochas, laikas

Filmo „Gladiatorius“, manau, reklamuoti jau nereikia? Jei norime laiko įtvirtinti žinias apie epochas, laikas nusikelti ir į Viduramžius.

„Karalius Artūras“ („King Arthur “ (2004) Rež. A. Fuqua

„Karalius Artūras“ („King Arthur “ (2004) Rež. A. Fuqua

„Tristanas ir Izolda„ („Tristan & Isolde„ (2006) Rež. K. Reynolds.

„Tristanas ir Izolda„ („Tristan & Isolde„ (2006) Rež. K. Reynolds.

„Paskutinis Tamplierius“ („The Last Templar“) (2009) Rež. P. Barzman. Tai pramoginis filmas, primenantis tamplierių

„Paskutinis Tamplierius“ („The Last Templar“) (2009) Rež. P. Barzman. Tai pramoginis filmas, primenantis tamplierių ordiną bei padedantis susimąstyti: ar žmogus privalo visas paslaptis atskleisti?

„Babelis“ („Babel“) (2006). Filmas –koliažas. Tarsi mozaikos stikliukai išsibarsčiusios skirtingų veikėjų istorijos. Filmas neturi

„Babelis“ („Babel“) (2006). Filmas –koliažas. Tarsi mozaikos stikliukai išsibarsčiusios skirtingų veikėjų istorijos. Filmas neturi nieko bendro su Biblija – čia nerasime biblinių personažų. Tad kodėl toks pavadinimas? Atsakymą rasite, jei pažiūrėsite filmą

„Avarija“ („Crash„) (2004) Rež. P. Haggis Labai panašios kompozicijos filmas. Skirtingų žmonių gyvenimo istorijos

„Avarija“ („Crash„) (2004) Rež. P. Haggis Labai panašios kompozicijos filmas. Skirtingų žmonių gyvenimo istorijos įpusėjus filmui netikėtai susipina. Istorija turi jėgą, kurią galėtume pavadinti – KATARSIS. Vadinasi, pažiūrėjus filmą viduje kažkas krustelės. Kas? Atsakysite kiekvienas asmeniškai ĮSPĖJIMAS. Ieškokite filmo tik to režisieriaus ir šitų konkrečiai metų. Internete yra du to paties pavadinimo filmai. Nesupainiokite

Gal matėte filmą „Džeinė Eir“? Minėtas filmas pastatytas pagal Š. Brontės knygą, o šis

Gal matėte filmą „Džeinė Eir“? Minėtas filmas pastatytas pagal Š. Brontės knygą, o šis pagal jos sesers E. Bronte to paties pavadinimo knygą. „Vėtrų kalnas“ („Wuthering Heights“) (2009) Rež. C. Giedroys. Seserys Bronte pasakoja iš pirmo žvilgsnio labai paprastas istorijas, bet kiekvienoje iš jų glūdi gili paslaptis, atverianti pagrindinių veikėjų likimus.

„Liuteris„ („Luther“) (2003) E. Til Biografinis filmas apie istorinę asmenybe, kurios, manau, pristatyti nereikia.

„Liuteris„ („Luther“) (2003) E. Til Biografinis filmas apie istorinę asmenybe, kurios, manau, pristatyti nereikia. O jei dar reikia, - pažiūrėkite filmą

„Biutiful“ (2010) A. Gonzales Gyvenimas gražus? Ar grožį kuriame patys? Į šiuos ir panašius

„Biutiful“ (2010) A. Gonzales Gyvenimas gražus? Ar grožį kuriame patys? Į šiuos ir panašius klausimus ragina susimąstyti filmas.

„Gyvenimas yra gražus„ („Life is beautiful“ ) (1998) Jau pats filmo pavadinimas konstatuoja, kad

„Gyvenimas yra gražus„ („Life is beautiful“ ) (1998) Jau pats filmo pavadinimas konstatuoja, kad jo herojai – stiprios asmenybės. Kas dar nematėte šio legendinio režisieriaus Beninio filmo, būtinai pažiūrėkite. Jis tikrai padės suvokti, kad dabar tikrai gyvenimas gražus.

„Žmogus pakeitęs viską“ („Moneyball“) (2011)Rež. Benet Miller Filmas ne tik sporto aisruoliams. Pagrindinis veikėjas

„Žmogus pakeitęs viską“ („Moneyball“) (2011)Rež. Benet Miller Filmas ne tik sporto aisruoliams. Pagrindinis veikėjas pakeičia ne tik sporto istoriją, bet ir atsako į klausimą: ar pokyčiai galimi tik esant idealioms sąlygoms?

Naujausias S. Spilbergo filmas„Karo žirgas“ („ War Horse“) (2011). Tai šiuo metu kino naujiena,

Naujausias S. Spilbergo filmas„Karo žirgas“ („ War Horse“) (2011). Tai šiuo metu kino naujiena, tačiau režisieriaus S. Spilbergo gerbėjams - ne. Mat jie žino, kad S. Spilbergo istorijos visada prikausto prie ekrano.

Dar keletas rekomenduojamų S. Spilbergo filmų. Kas norės dar pamatyti, ras patys

Dar keletas rekomenduojamų S. Spilbergo filmų. Kas norės dar pamatyti, ras patys

„Dirbtinis intelektas“ („Artificial Intelligence„) (2001).

„Dirbtinis intelektas“ („Artificial Intelligence„) (2001).

„Amistadas„ („Amistad“) (1997) S. Spilbergas.

„Amistadas„ („Amistad“) (1997) S. Spilbergas.

„Saulės imperija„ („Empire of the Sun“ (1987) S. Spilbergas.

„Saulės imperija„ („Empire of the Sun“ (1987) S. Spilbergas.

„Visada„ („Always“) (1989) S. Spilbergas.

„Visada„ („Always“) (1989) S. Spilbergas.

„Oda, kurioje gyvenu“ („The Skin I Live In“) (2011) Daug nuomonių sukėlęs (kaip bet

„Oda, kurioje gyvenu“ („The Skin I Live In“) (2011) Daug nuomonių sukėlęs (kaip bet kuris šio režisieriaus filmas) Pedro Almodovaro filmas. Ar kerštas turi ribas? Ar mokslas visagalis? Ir klausimai, kurie kyla kiekvienam žiūrovui. Filmas gali patikti, gali sunervinti – tačiau abejingų nepaliks

„Melancholija“ („Melancholia“(2011) Režisierius Larsas von Trieras nuolat provokuoja žiūrovą. Kiekvienas jo filmas atveria netikėtus

„Melancholija“ („Melancholia“(2011) Režisierius Larsas von Trieras nuolat provokuoja žiūrovą. Kiekvienas jo filmas atveria netikėtus pasaulio matymus.

Kad atsikratytume melancholijos, pažiūrėkite šviesią istoiją. „Svajotoja. Sukurta pagal tikrą istoriją“ (2005) Rež. Dž.

Kad atsikratytume melancholijos, pažiūrėkite šviesią istoiją. „Svajotoja. Sukurta pagal tikrą istoriją“ (2005) Rež. Dž. Gatinsas.

Pailsėti leis ir ši šilta istorija. „Mergaitė ir lapė“ („The Fox & the Child“

Pailsėti leis ir ši šilta istorija. „Mergaitė ir lapė“ („The Fox & the Child“ (2007) Rež. L. Jacquet.

Rašytoje E. Hemingvėjaus gyvenimo epizodas parodytas filme „Meilėje ir kare“ („In Love and War“)

Rašytoje E. Hemingvėjaus gyvenimo epizodas parodytas filme „Meilėje ir kare“ („In Love and War“) (1997 ) Rež. R. Atenburgas.

Klasika tapusi meilės istorija (pagal rašytojo Pastarnako romaną) „Daktaras Živago“ („Doctor Zhivago“) (1965) Rež.

Klasika tapusi meilės istorija (pagal rašytojo Pastarnako romaną) „Daktaras Živago“ („Doctor Zhivago“) (1965) Rež. D. Lean

„Meilė choleros metu“ Love in the Time of Cholera (2007) G. Markeso romano motyvais.

„Meilė choleros metu“ Love in the Time of Cholera (2007) G. Markeso romano motyvais.

„Paveldėtojai“ (2011) Kur riba tarp meilės ir neapykantos? Ar šis filmas vertas Oskaro?

„Paveldėtojai“ (2011) Kur riba tarp meilės ir neapykantos? Ar šis filmas vertas Oskaro?

Meilė gali baigtis ir laimingai. Šis lengvas filmas leis pakeliauti po Italiją vasarą. „Laiškai

Meilė gali baigtis ir laimingai. Šis lengvas filmas leis pakeliauti po Italiją vasarą. „Laiškai Džuljetai Letters to Juliet “ (2010) Rež. G. Winick

„Karaliaus Kalba“ („The King's Speech“) (2010) Rež. D. Seidle Sakysite, vėl apie karalius ir

„Karaliaus Kalba“ („The King's Speech“) (2010) Rež. D. Seidle Sakysite, vėl apie karalius ir istoriją. Šįkart karalius parodytas ne tik kaip politikas. Atskleidžiama karaliaus silpnybė – negebėjimas sakyti kalbų. Dabar mes tai pavadintume lingvistiniu sutrikimu. Kaip šį sutrikimą pavyksta įveikti karaliui Edvardui VIII ?

„Adam“ (2009) Rež. M. Mayer Adamas kitoks. Kaip bendrauti su kitokiu? Ką reiškia būti

„Adam“ (2009) Rež. M. Mayer Adamas kitoks. Kaip bendrauti su kitokiu? Ką reiškia būti tolerantiškam?

Dar keletas filmų apie žmones, kurių pasaulis kiek kitoks. Ką duoda ir ką atima

Dar keletas filmų apie žmones, kurių pasaulis kiek kitoks. Ką duoda ir ką atima liga pačiam žmogui ir jo artimiesiems?

„Basomis per grindinį“ („Barfuss“) (2005) T. Schweiger

„Basomis per grindinį“ („Barfuss“) (2005) T. Schweiger

„Skafandras ir drugelis“ („The Diving Bell and the Butterfly“ (2007)

„Skafandras ir drugelis“ („The Diving Bell and the Butterfly“ (2007)

„Mozart and the Whale“ (2005) Dramatiška ir romantiška istorija apie du žmonės, sergančius Aspergerio

„Mozart and the Whale“ (2005) Dramatiška ir romantiška istorija apie du žmonės, sergančius Aspergerio Sindromu (tam tikra autizmo forma).

Soul Surfer (2011) Sean Mc. Namara

Soul Surfer (2011) Sean Mc. Namara

„Kur Fredas? “ („Wo ist Fred? “ (2006) A. Saul

„Kur Fredas? “ („Wo ist Fred? “ (2006) A. Saul

„Gerasis Vilas Hantingas“ („Good Will Hunting“) (1997) Ar lengva suderti tobulą protą ir nevaldomą

„Gerasis Vilas Hantingas“ („Good Will Hunting“) (1997) Ar lengva suderti tobulą protą ir nevaldomą prigimtį? Ar lengva patikėti kitu žmogumi? Psichologai visagaliai?

„Nuostabus protas“ („A Beautiful Mind“ (2001) Rež. R. Howard Tikrais faktais paremta matematikos genijaus

„Nuostabus protas“ („A Beautiful Mind“ (2001) Rež. R. Howard Tikrais faktais paremta matematikos genijaus Džono Forbso Nešo jaunesniojo gyvenimo drama. Ar legva įveikti save? O jei sergi sunkia psichine liga?

„Kai Apkabinsiu Tave“ (2010) K. Vildžiūnas Lietuvių režisieriaus filmas apie dramatišką dukros ir tėvo

„Kai Apkabinsiu Tave“ (2010) K. Vildžiūnas Lietuvių režisieriaus filmas apie dramatišką dukros ir tėvo susitikimą po 20 nesimatymo metų. .

„Nereikalingi žmonės“ M. Martisons (2008) Pagrindinę mintį atskleidžia pavadinimas.

„Nereikalingi žmonės“ M. Martisons (2008) Pagrindinę mintį atskleidžia pavadinimas.

„Mergaitė“(„Flickan“) (2009) Kam aš reikalinga? Ir kas tas pasaulis? Šiuos klausimus užduoda ir pagrindinė

„Mergaitė“(„Flickan“) (2009) Kam aš reikalinga? Ir kas tas pasaulis? Šiuos klausimus užduoda ir pagrindinė filmo herojė.

„Pasipriešinimas“(„ Defiance“)(2008) E. Zwick . Žydų likimo tema Ar sutinkate, kad laisvė prasideda nuo

„Pasipriešinimas“(„ Defiance“)(2008) E. Zwick . Žydų likimo tema Ar sutinkate, kad laisvė prasideda nuo pasipriešinimo?

„Dievo šukės“ („Edges of the Lord“) (2001) Krokuva, 1942 -ieji metai. Mieste siaučia vokiškieji

„Dievo šukės“ („Edges of the Lord“) (2001) Krokuva, 1942 -ieji metai. Mieste siaučia vokiškieji fašistai.

„Berniukas dryžuota pižama“ („The Boy in the Striped Pyjamas“ (2008) M/ Herman Filmas apie

„Berniukas dryžuota pižama“ („The Boy in the Striped Pyjamas“ (2008) M/ Herman Filmas apie vokiečių karininko sūnaus ir žyduko draugystę.

„Katynė“ („Katyn“) (2007) Tikrais faktais paremta karinė drama

„Katynė“ („Katyn“) (2007) Tikrais faktais paremta karinė drama

Karo tematiką pratęsia A. Grinkevičiaus filmas„Faktas“ (1980)

Karo tematiką pratęsia A. Grinkevičiaus filmas„Faktas“ (1980)

„Linksmų kalėdų“ („Happy Christmas“ (2005) Ar per šv. Kalėdas gali įvykti stebuklas? Į šį

„Linksmų kalėdų“ („Happy Christmas“ (2005) Ar per šv. Kalėdas gali įvykti stebuklas? Į šį klausimą atsako tikrais faktais paremta istorinė drama.

„Australija“ (2008) Aborigenų teisės. Pasaulinis karas. Žmonių ambicijos ir tvirtybė.

„Australija“ (2008) Aborigenų teisės. Pasaulinis karas. Žmonių ambicijos ir tvirtybė.

„Tolimas kraštas“ („Far and Away“ (1992) R. Howard Iš Australijos keliamės į Ameriką.

„Tolimas kraštas“ („Far and Away“ (1992) R. Howard Iš Australijos keliamės į Ameriką.

„Šaltasis kalnas“ („Cold Mountain“) (2003) Pagarsėjusio Charleso Frazierio romano ekranizacija - įspūdinga, romantikos ir

„Šaltasis kalnas“ („Cold Mountain“) (2003) Pagarsėjusio Charleso Frazierio romano ekranizacija - įspūdinga, romantikos ir nuotykių kupina epinė drama. . .

„Poezija“ („Shi)(2010) Kaip žvelgiant realybei į akis rašyti poeziją? O gal būtent poezija ir

„Poezija“ („Shi)(2010) Kaip žvelgiant realybei į akis rašyti poeziją? O gal būtent poezija ir gelbėja nuo nužmogėjimo?

„Andželos pelenai“ („Angelas ashes“ (1999) A. Parker Vienos airių šeimos istorija.

„Andželos pelenai“ („Angelas ashes“ (1999) A. Parker Vienos airių šeimos istorija.

„Oliveris Tvistas„ (2005) R. Polanskis Č. Dikenso romano motyvais.

„Oliveris Tvistas„ (2005) R. Polanskis Č. Dikenso romano motyvais.

„Akvariumas“ („Fish Tank„) (2009) A. Arnold Šiuolaikinės paauglės sudėtingas pasaulis.

„Akvariumas“ („Fish Tank„) (2009) A. Arnold Šiuolaikinės paauglės sudėtingas pasaulis.

„Pavojigas metodas“A Dangerous Method (2011) Psichologijos pirmtakų Z. Froido ir K. G. Jungo draugystės

„Pavojigas metodas“A Dangerous Method (2011) Psichologijos pirmtakų Z. Froido ir K. G. Jungo draugystės ir neapykantos istorija.

„Vaikai iš Amerikos viešbučio“ (1990) R. Banionis. 1972 metų Lietuva.

„Vaikai iš Amerikos viešbučio“ (1990) R. Banionis. 1972 metų Lietuva.

„Deivido Geilo paslaptis“ („The Life Of David Gale“ (2003) A. Parker Paslaptinga istorija apie

„Deivido Geilo paslaptis“ („The Life Of David Gale“ (2003) A. Parker Paslaptinga istorija apie tai, ką žmogus gali padaryti, norėdamas apginti savo tiesą.

„Kur nuneša sapnai“ („What Dreams May Come“ (1998) Žvilgsnis į gyvenimą po gyvenimo. Ar

„Kur nuneša sapnai“ („What Dreams May Come“ (1998) Žvilgsnis į gyvenimą po gyvenimo. Ar tik tada suvokiamos tikrosios gyvenimo tiesos?

„Jei tai būtų tiesa“ („Just Like Heaven“ (2005) M. Waters Šmaikšti istorija apie (ne)mirusią

„Jei tai būtų tiesa“ („Just Like Heaven“ (2005) M. Waters Šmaikšti istorija apie (ne)mirusią merginą. Filmas kviečia ir nusijuokti, ir susimąstyti.

„Tiesiog kartu“ („Hunting and Gathering“ (2007) C. Berri Filme papasakota kelių žmonių kasdienybė. Patikėkite,

„Tiesiog kartu“ („Hunting and Gathering“ (2007) C. Berri Filme papasakota kelių žmonių kasdienybė. Patikėkite, ji gali būti labai įdomi.

„Mano vaivorų naktys“ („My Blueberry Nights“) Šiame filme irgi nerasime mistikos. Pro kasdienybės kiautą

„Mano vaivorų naktys“ („My Blueberry Nights“) Šiame filme irgi nerasime mistikos. Pro kasdienybės kiautą prasimuša paprasti, tačiau labai reikalingi suvokimai.

Apie nepažįstamą kitų valstybių pasaulį. Karinius neramumus. . .

Apie nepažįstamą kitų valstybių pasaulį. Karinius neramumus. . .

„Ruandos viešbutis“ („Hotel Rwanda“ (2004)

„Ruandos viešbutis“ („Hotel Rwanda“ (2004)

„The Whistleblower“ (2010) L. Komdracki Veiksmas vyksta Bosnijoje.

„The Whistleblower“ (2010) L. Komdracki Veiksmas vyksta Bosnijoje.

„Moteris, kuri dainavo“ „Incendies“ (2010). Kodėl taip verčiamas filmas, atsakysite pažiūrėję filmą. Teks keliauti

„Moteris, kuri dainavo“ „Incendies“ (2010). Kodėl taip verčiamas filmas, atsakysite pažiūrėję filmą. Teks keliauti į rytus.

„Forces speciales“ (2011). Veiksmas vyksta Afganistane.

„Forces speciales“ (2011). Veiksmas vyksta Afganistane.

„Kelias„ (The Road“ (2009) • Postapokaliptinis sudegęs pasaulis, per kurį keliauja tėvas su sūnumi.

„Kelias„ (The Road“ (2009) • Postapokaliptinis sudegęs pasaulis, per kurį keliauja tėvas su sūnumi. Filmas pagal Kormako Makarčio romaną "Kelias“

„Paskutinė meilė žemėje“ („Perfect Sense“(2011). Ar žmogui reikalingi jausmai?

„Paskutinė meilė žemėje“ („Perfect Sense“(2011). Ar žmogui reikalingi jausmai?

Taip, atsako šis filmas. „Tarnaitė“ („The Help“) ( 2011 ) Tate Taylor

Taip, atsako šis filmas. „Tarnaitė“ („The Help“) ( 2011 ) Tate Taylor

Ir šitas „Paskutinis Iš Mohikanų“ („The Last of the Mohicans “ ) (1992) M.

Ir šitas „Paskutinis Iš Mohikanų“ („The Last of the Mohicans “ ) (1992) M. Mann

Jausmų gali įtikins. „Ties jausmų riba“ („Walk the Line“) (2005)

Jausmų gali įtikins. „Ties jausmų riba“ („Walk the Line“) (2005)

Ir smagiosios „Atostogos“ („The Holiday“ (2006)

Ir smagiosios „Atostogos“ („The Holiday“ (2006)

Žinoma ir filmas „Paryžius“ („Paris“) (2008)

Žinoma ir filmas „Paryžius“ („Paris“) (2008)

„Amžinieji Takiai“ („Tuck Everlasting“) Negi amžinybė gali kankinti?

„Amžinieji Takiai“ („Tuck Everlasting“) Negi amžinybė gali kankinti?

„Mano mažytė žmona„ R. Banionis (1984)

„Mano mažytė žmona„ R. Banionis (1984)

Jaunos lietuvės režisierės „Balkonas“ (2008)

Jaunos lietuvės režisierės „Balkonas“ (2008)

Savitai jausmus suvokia „Eurazijos aborigenas” (Eastern Drift / Indigene d'Eurasie) Rusija, Drama (2010) Šarūnas

Savitai jausmus suvokia „Eurazijos aborigenas” (Eastern Drift / Indigene d'Eurasie) Rusija, Drama (2010) Šarūnas Bartas savitą stilių turintis šiandienos režisierius.

„Princese Mononokė“ ( Princess Mononoke (1997) Drąsiai galime filmuką rodyti renginyje -„Už gamtos saugojimą“

„Princese Mononokė“ ( Princess Mononoke (1997) Drąsiai galime filmuką rodyti renginyje -„Už gamtos saugojimą“

„Piteris Penas“ (2003) O šis filmas tinka renginyje „Už vaikystės svajones“

„Piteris Penas“ (2003) O šis filmas tinka renginyje „Už vaikystės svajones“

„Brolis Lokys“ (2003) Tegyvuoja draugystė ir broliška meilė.

„Brolis Lokys“ (2003) Tegyvuoja draugystė ir broliška meilė.

Rašydama komentarus prisiminiau įvairių kitų panašiomis temomis filmų. Manau, skaitydami jūs prisiminsite. Bet. .

Rašydama komentarus prisiminiau įvairių kitų panašiomis temomis filmų. Manau, skaitydami jūs prisiminsite. Bet. . . Pratęsti sąrašo šiandien neketinu. Šįkart pakaks tiek, o kitąkart. . . Gero žiūrėjimo ir naujų atradimų P. S. Filmai ir klausimai juos pažiūrėjus reikalingi ne tik rašinio argumentams, bet ir jūsų pačių pasaulėlių augimui. Aukit