DZIKIE SERCE MCZYZNY DZIKIE SERCE 1 Mczyzna powinien

  • Slides: 41
Download presentation
„DZIKIE” SERCE MĘŻCZYZNY

„DZIKIE” SERCE MĘŻCZYZNY

„DZIKIE” SERCE 1. Mężczyzna powinien się pytać siebie: Co sprawia że żyję? Co pobudza

„DZIKIE” SERCE 1. Mężczyzna powinien się pytać siebie: Co sprawia że żyję? Co pobudza moje serce? 2. Mężczyzna musi wiedzieć, że jest silny, musi wiedzieć, że ma wszystko, co mu potrzeba. 3. Niejeden mężczyzna ma puste, umarłe serce. Dzikie, silne, śmiałe serce czeka, by je wypuścić na wolność.

„DZIKIE” SERCE 4. Trzy życiowe zadania mężczyzny: a) STOCZYĆ BITWĘ: mężczyzna chce wiedzieć, że

„DZIKIE” SERCE 4. Trzy życiowe zadania mężczyzny: a) STOCZYĆ BITWĘ: mężczyzna chce wiedzieć, że jest silny, że jest bohaterem, b) PRZEŻYĆ PRZYGODĘ: mężczyzna kocha przygody, wędrówki, wyprawy, c) URATOWAĆ PIĘKNĄ: mężczyzna chce być bohaterem dla kobiety; wie, że musi walczyć o nią, zdobywać.

„DZIKI”, KTÓREGO OBRAZ NOSIMY 1. Większość mężczyzna wstydzi się swoich ojców. Stara się ich

„DZIKI”, KTÓREGO OBRAZ NOSIMY 1. Większość mężczyzna wstydzi się swoich ojców. Stara się ich nie naśladować. Nie są dla nich wzorami. Kogo jednak mają naśladować? Od kogo czerpać poczucie siły? 2. Mężczyzna jest stworzony na obraz Boga. Mówienie mężczyźnie o Bogu może nie być dla niego zachęcające, bo Bóg jest dla niego odległy, albo wydaje się być słaby.

„DZIKI”, KTÓREGO OBRAZ NOSIMY 3. Bóg jest osobą, która podejmuje ryzyko. Naturą Boga nie

„DZIKI”, KTÓREGO OBRAZ NOSIMY 3. Bóg jest osobą, która podejmuje ryzyko. Naturą Boga nie jest zmniejszanie ryzyka ale kierowanie na pole bitwy. 4. Bóg chce być kochany. Serce Boga woła: „Dlaczego mnie wybierasz? ”. Bóg chce by mężczyzna Go szukał, tęsknił za Nim. 5. Prawdziwy mężczyzna ma w sobie siłę, ale także i czułość.

PYTANIA PRZEŚLADUJĄCE MĘŻCZYZNĘ 1. Większość mężczyzn prowadzi życie cichej rozpaczy. Coś w nich umarło.

PYTANIA PRZEŚLADUJĄCE MĘŻCZYZNĘ 1. Większość mężczyzn prowadzi życie cichej rozpaczy. Coś w nich umarło. Nie staczają żadnych walk. 2. Mężczyznom kazano wyrzec się ducha gwałtowności, o być odpowiedzialnymi, żyć dla obowiązku, nie dla walki, nie dla przygody, nie dla zdobywania kobiety. 3. Mężczyzna porzuciwszy pragnienia zaczyna umierać!

PYTANIA PRZEŚLADUJĄCE MĘŻCZYZNĘ 4. Przedmiotem lęku mężczyzny jest być wystawionym na pokaz, nakrytym, zdemaskowanym,

PYTANIA PRZEŚLADUJĄCE MĘŻCZYZNĘ 4. Przedmiotem lęku mężczyzny jest być wystawionym na pokaz, nakrytym, zdemaskowanym, okazać się oszustem a nie prawdziwym mężczyzną: „Czy potrafię? Czy mi się uda? Czy się sprawdzę? ” 5. Każdy mężczyzna czuje, że świat od niego żąda, aby był kimś, kim nie jest. Boi się, że nie da sobie rady. Jest niepewny siebie. Pojawia się w nim albo gniew albo uzależnienie.

PYTANIA PRZEŚLADUJĄCE MĘŻCZYZNĘ 6. Dlaczego mężczyźni nie grają rolę mężczyzn? Bo wątpią, że mają

PYTANIA PRZEŚLADUJĄCE MĘŻCZYZNĘ 6. Dlaczego mężczyźni nie grają rolę mężczyzn? Bo wątpią, że mają siłę, wątpią, że mają coś do ofiarowania. 7. Każdego dnia mężczyźni powtarzają grzech Adama: nie walczą, nie ryzykują, nie reagują na zło. 8. Każdy mężczyzna ukrywa się w swoje krzaki! Boi się, że ktoś nasz zobaczy takimi, jakimi jesteśmy. Boi się uznania swojej grzeszności, słabości, niepowodzeń.

PYTANIA PRZEŚLADUJĄCE MĘŻCZYZNĘ 9. Mężczyźni chowają się w swoich biurach, za gazetą, przed telewizorem,

PYTANIA PRZEŚLADUJĄCE MĘŻCZYZNĘ 9. Mężczyźni chowają się w swoich biurach, za gazetą, przed telewizorem, w garażu, na rybach, za własną postawą obojętności, agresji, sztywności. 10. Całe życie mężczyźni blefują, prowadzą tylko te walki, które jak sądzą wygrają, tylko te przygody, z którymi sobie poradzą, i tylko walczą o te kobiety, które z pewnością uratują.

RANA 1. Od czasów Adama każdy mężczyzna nosi ranę w sercu. Tę ranę mu

RANA 1. Od czasów Adama każdy mężczyzna nosi ranę w sercu. Tę ranę mu zadał własny ojciec. 2. Chłopak chce być chwalonym przez swego tatę, zauważonym, potwierdzonym jako mężczyzna: MÓJ SYNU JESTEŚ WOJOWNIKIEM! JESTEŚ MOCNY! JESTEŚ BOHATEREM! 3. Męskość musi być nadana przez ojca, przez świat męski. Chłopiec uczy się być mężczyzną od mężczyzny i w towarzystwie mężczyzn.

RANA 4. Ojciec przekazuje błogosławieństwo, gdy przebywa ze swoim synem, mówi do niego, chwali

RANA 4. Ojciec przekazuje błogosławieństwo, gdy przebywa ze swoim synem, mówi do niego, chwali go, pracuje z nim, wyjeżdża w góry, modli się z nim, prosi o przebaczenie, gdy coś złego zrobi. 5. Kobiecość nigdy nie może nadać męskości. Wiele matek nie pozwala im wyruszać w męski świat. Budują dla nich bezpieczny kobiecy świat. Synowie czują, że umierają, ale nie potrafią się bronić. Potrzeba ojca, by odciął tę pępowinę: uwolnił męskość w synach.

RANA 6. Rolą ojca jest potwierdzić syna: TAK JESTEŚ MĘŻCZYZNĄ! MASZ WSZYSTKO, CO JEST

RANA 6. Rolą ojca jest potwierdzić syna: TAK JESTEŚ MĘŻCZYZNĄ! MASZ WSZYSTKO, CO JEST CI POTRZEBNE! 7. Raną jest nie otrzymywanie od ojca błogosławieństwa: nie widzenie ojca, nie przebywanie z nim. Syna rani ojciec odległy, zimny, chłodny, agresywny, słaby, alkoholik.

RANA 8. Niektórzy ojcowie zadają ranę swoim synom milczeniem: są na miejscu, ale nieobecni

RANA 8. Niektórzy ojcowie zadają ranę swoim synom milczeniem: są na miejscu, ale nieobecni dla swoich synów. To milczenie jest ogłuszające! 9. Wielu mężczyzn ugrzęzło w życiu, czują się sparaliżowani, nie wiedzą, dokąd iść po moc, nie szukają pomocy. Boją się.

BITWA O SERCE MĘŻCZYZNY 1. Zwrócić mężczyźnie serce to najtrudniejsza misja na ziemi. 2.

BITWA O SERCE MĘŻCZYZNY 1. Zwrócić mężczyźnie serce to najtrudniejsza misja na ziemi. 2. Społeczeństwo produkuje w nadmiarze chłopców, a brakuje prawdziwych mężczyzn. Nie wiemy jak przeprowadzić inicjację chłopca, by stał się mężczyzną i nie jesteśmy pewni czy tego chcemy.

BITWA O SERCE MĘŻCZYZNY 3. Wszyscy żyjemy w świecie wojny. Toczy się wojna o

BITWA O SERCE MĘŻCZYZNY 3. Wszyscy żyjemy w świecie wojny. Toczy się wojna o nasze serca, o serca naszych bliskich. Ktoś chce, by mężczyźni przestali walczyć, by zdezerterowali, oddali wrogowi pole walki, by się poddali. Dlaczego? Bo Wróg się boi mężczyzn. Wie, że są oni niebezpieczni. Wie, że kiedy odzyskają swoje serca i odważnie będą żyć, staną się dla niego niebezpieczni. Wyrządzają mu wiele szkód walcząc. . . po stronie dobra!

BITWA O SERCE MĘŻCZYZNY 4. Najgorszy kierunek mężczyzny w poszukiwaniu swej męskości to iść

BITWA O SERCE MĘŻCZYZNY 4. Najgorszy kierunek mężczyzny w poszukiwaniu swej męskości to iść do kobiety. Mężczyźni zagubieni w swojej tożsamości szukają potwierdzenia u kobiet, i szybko wpadają w sidła seksu. 5. Kiedy mężczyzna idzie z pytaniem o męskość do kobiety, uzależni się od niej.

GŁOS OJCA 1. Ojcowie nie wtajemniczają mężczyzn, Kościół też nie, społeczeństwo też nie do

GŁOS OJCA 1. Ojcowie nie wtajemniczają mężczyzn, Kościół też nie, społeczeństwo też nie do kogo zatem pójść? Gdzie szukać potwierdzenia i przejść inicjację? 2. Bóg Ojciec pyta się w głębi twego serca: „Czy pozwolisz, bym Ja przeprowadził twoją inicjację? ”. Bóg stworzył mężczyznę, jest Stwórcą, więc u Niego można uzyskać odpowiedź. On wie.

GŁOS OJCA 3. Większość mężczyznom wydaje się, że Bóg ma im ułatwiać życie, usuwać

GŁOS OJCA 3. Większość mężczyznom wydaje się, że Bóg ma im ułatwiać życie, usuwać przeszkody, dawać bezpieczeństwo. W trudnych wydarzeniach trzeba się pytać Boga: „Czego chcesz mnie nauczyć? Co chcesz, abym zrozumiał? Z czego mam zrezygnować? Dokąd się udać? ” 4. Większość mężczyzn wypiera swoją ranę. Wypierają ból ze swojego serca. Zagłuszają go.

GŁOS OJCA 5. W miejscu zranienia mężczyźni budują fałszywe „ja”: miły facet, perfekcjonista, gbur,

GŁOS OJCA 5. W miejscu zranienia mężczyźni budują fałszywe „ja”: miły facet, perfekcjonista, gbur, wycofany gościu. Oszukują siebie. Zatem Bóg musi to wszystko usunąć! Musi rozbić ich fałszywe „ja”! 6. W życiu mężczyzny przychodzi taki moment, że wszystko co się dla niego liczyło wali się (utrata pracy, choroba, odejście żony, śmierć dziecka). Wtedy może rozpocząć się prawdziwa wędrówka, gdy zostanie zburzone fałszywe „ja”.

GŁOS OJCA 7. Odchodząc od fałszywego „ja” mężczyźni mogą ulegać pokusie szukania odpoczynku, ulgi,

GŁOS OJCA 7. Odchodząc od fałszywego „ja” mężczyźni mogą ulegać pokusie szukania odpoczynku, ulgi, u kobiety. Większość mężczyzn tak robi. Muszą zostawić na chwilę tę kobietę, którą uczynili całym swoim życiem! 8. Mężczyzna nie przychodzi do kobiety po siłę, ale by ofiarować jej siłę.

GŁOS OJCA 9. Pragnąc u kobiety miłości, odpoczynku, pociechy mężczyzna tak naprawdę szuka Boga.

GŁOS OJCA 9. Pragnąc u kobiety miłości, odpoczynku, pociechy mężczyzna tak naprawdę szuka Boga. 10. Zbyt wielu mężczyzn biega za kobietą, by od niego nie odchodziła. Jeśli ona musi odejść, to prawdopodobnie dlatego, że on musi jeszcze trochę popracować nad swoją duszą. Męska wędrówka wyprowadza zawsze mężczyznę z dala od kobiety, by mógł do niej wrócić z gotową odpowiedzią na swoje pytanie.

UZDROWIĆ RANĘ 1. Mężczyźni są zażenowani swoją pustką i słabością. 2. Wielu mężczyzn ma

UZDROWIĆ RANĘ 1. Mężczyźni są zażenowani swoją pustką i słabością. 2. Wielu mężczyzn ma świadomość, że w nich siedzi mały, słaby, bezradny chłopiec, od którego uciekają. Gardzą sobą z tego powodu. Uciekają od rozmowy z tym chłopcem. 3. „Skąd we mnie tyle lęku? Dlaczego czuję się samotny wśród ludzi? Taki niedojrzały w środku? ” - te pytania pomagają wejść w ranę.

UZDROWIĆ RANĘ 4. To nie wstyd, że mężczyźni potrzebują uzdrowienia. To nie wstyd szukać

UZDROWIĆ RANĘ 4. To nie wstyd, że mężczyźni potrzebują uzdrowienia. To nie wstyd szukać u kogoś siły, której nie mają. 5. Rana zostaje zdana w miejscu prawdziwej siły, by osłabić mężczyznę. Dopóki w nią nie wejdzie, nadal będzie udawał, dając z siebie tylko to, co powierzchowne i niewartościowe. 6. W swojej ranie mężczyzna znajdzie to, co będziesz mógł zaoferować innym.

UZDROWIENIE RANY a) u Boga nie ma gotowych formuł. Sposób, w jaki uzdrawia Bóg

UZDROWIENIE RANY a) u Boga nie ma gotowych formuł. Sposób, w jaki uzdrawia Bóg jest czymś indywidualnym (dotyk Boga, pomoc innej osoby, przyjaźń z innym mężczyzną, kierownictwo duchowe), b) bardzo uzdrawia mężczyzn przebywanie z prawdziwym mężczyzną, c) często trzeba obnażyć swój smutek wobec innej osoby, d) trzeba gorliwie modlić się o uzdrowienie, e) trzeba przebaczyć swoim rodzicom, zwłaszcza ojcu,

UZDROWIENIE RANY f) nie dochodzi do uzdrowienia bez zażyłości z Chrystusem, g) w procesie

UZDROWIENIE RANY f) nie dochodzi do uzdrowienia bez zażyłości z Chrystusem, g) w procesie uzdrowienia trzeba zacząć od zawierzenia siebie Bogu, h) Chrystus przychodzi, aby dać nam prawdziwe i pełne życie, uzdrawiać nasze serca i) „Panie złóż moje rozbite cząstki w całość. Niechaj moje serce będzie radosne i wrażliwe” j) należy także opłakać swoją ranę; pozwolić siebie na płacz w doświadczeniu straty, łzy są uzdrawianiem, pomagają otworzyć i oczyścić ranę,

UZDROWIENIE RANY k) pozwólmy Bogu się kochać, pozwólmy zbliżyć się do nas. Niewielu mężczyzn

UZDROWIENIE RANY k) pozwólmy Bogu się kochać, pozwólmy zbliżyć się do nas. Niewielu mężczyzn uznaje się za słabych, by pozwolić Bogu pokochać się. „DLACZEGO NIE POZWOLISZ BOGU BY CIĘ KOCHAŁ? ”, l) czujesz się nieraz zmęczony życiem i szukasz domu? : pozwól sobie zamieszkać w Bożej miłości! Trwaj w miłości Boga! m) wybaczenie ojcu może być trudne, ale ono przynosi prawdziwą wolność dla nas, wybaczenie jest wyborem, łatwiej wybaczyć, gdy się zrozumie, że i własny ojciec został zraniony przez swojego ojca,

BITWA: WRÓG 1. Każdy mężczyzna jest wojownikiem, ale nie każdy mężczyzna decyduje się walczyć.

BITWA: WRÓG 1. Każdy mężczyzna jest wojownikiem, ale nie każdy mężczyzna decyduje się walczyć. 2. Mężczyzna musi mieć jakąś misję, w którą się zaangażuje i która wykracza poza jego dom i rodzinę. 3. Mężczyzna musi włączyć się w misję Boga, stać się Jego zaufanym sprzymierzeńcem, aby przyłączyć się do Niego w Wielkiej Bitwie!

BITWA: WRÓG 5. „Nie ma nikogo, kto mógłby zastąpić twoje miejsce na arenie, na

BITWA: WRÓG 5. „Nie ma nikogo, kto mógłby zastąpić twoje miejsce na arenie, na którą zostałeś wezwany. Jesteś bohaterem własnej historii! Nie jesteś statystą, ale głównym bohaterem swojego życia! Nie jesteś najemnikiem ale pasterzem dla owiec, ci powierzonych!” 6. Wojownik musi być przebiegły. Wie, kiedy ma walczyć, a kiedy uciekać! Potrafi wyczuć pułapkę i nigdy nie atakuje na oślep! Wie, jaką ma broń i jak jej używać!

BITWA: STRATEGIA 1. Mężczyzna nie może mówić: „Mnie ma na polu bitwy. To nie

BITWA: STRATEGIA 1. Mężczyzna nie może mówić: „Mnie ma na polu bitwy. To nie dla mnie”. Kiedy ignoruje Wroga, on zwycięża. On uwielbia sprawiać, żeby mężczyźni za wszystko winili siebie, czuli się zranieni, podejrzliwi, mieli do siebie pretensje. 2. Wróg przede wszystkim chce zakłócić łączność mężczyzny z Kwaterą Główną. Gdy poświęci on więcej czasu na modlitwę, to zobaczy jak diabeł zacznie go atakować.

BITWA: STRATEGIA 3. Szatan zna życiorys mężczyzny, zna jego słabości, zranienia. Rzuca myśl albo

BITWA: STRATEGIA 3. Szatan zna życiorys mężczyzny, zna jego słabości, zranienia. Rzuca myśl albo pokusę w nadziei, że on złapie przynętę. 4. Kiedy mężczyzna doświadcza ataku Wroga, musi trzymać się prawdy. Bronić swój umysł. 5. Wróg raz odkryty zazwyczaj nie odwraca się i nie odchodzi bez walki. Kiedy mężczyzna atakuje Złego, on przystępuje do kolejnego ataku: chce go zastraszyć i wzbudzić lęk!

BITWA: STRATEGIA 6. Jeśli mężczyzna oprze się zwodzeniu i zastraszaniu szatan zmusza go do

BITWA: STRATEGIA 6. Jeśli mężczyzna oprze się zwodzeniu i zastraszaniu szatan zmusza go do rozleniwienia. Przestaje atakować, żeby on stał się mniej czujny, mniej walczący, znudzony, senny. 7. Wojownik w walce potrzebuje dyscypliny: spędzanie czasu na modlitwę każdego dnia, czytanie Pisma św. , rozmowy z przyjacielem, samotność w górach.

BITWA: STRATEGIA 8. „Nigdy nie wyruszaj na bitwę samemu. Zawsze miej choćby jednego przyjaciela

BITWA: STRATEGIA 8. „Nigdy nie wyruszaj na bitwę samemu. Zawsze miej choćby jednego przyjaciela u swego boku!” Niestety dziś mężczyźni z trudem przyjmuję potrzebę przyjaźni z innym mężczyzną. Potrzebują mężczyzn, przed którymi mogliby obnażyć swoją duszę i wyruszyć z nimi do walki!!! 9. W walce z Wrogiem mężczyzna zostanie na pewno zraniony! Diabeł zna jego rany i będzie uderzał. Ale są to rany w służbie Pana!

URATOWAĆ PIĘKNĄ 1. Każda kobieta ma swoją ranę. Wołanie z głębi kobiecego serca: CZY

URATOWAĆ PIĘKNĄ 1. Każda kobieta ma swoją ranę. Wołanie z głębi kobiecego serca: CZY JESTEM PIĘKNA? Każda kobieta musi wiedzieć, że jest niezwykła, cudowna i wybrana! To stanowi rdzeń jej tożsamości, sposób, w jaki nosi w sobie obraz Boga. 2. Kobieta zadaje mężczyźnie pytanie: CZY BĘDZIESZ SIĘ O MNIE STARAŁ? CZY BĘDZIESZ O MNIE WALCZYŁ? CZY CI SIĘ PODOBAM?

URATOWAĆ PIĘKNĄ 3. Kobieta nie potrzebuje chwiejnego mężczyzny, ale wojownika i kochanka! 4. Wielu

URATOWAĆ PIĘKNĄ 3. Kobieta nie potrzebuje chwiejnego mężczyzny, ale wojownika i kochanka! 4. Wielu mężczyzn żeni się z kobietami szukając poczucia bezpieczeństwa. 5. Problemem mężczyzn jest to, że zamiast walczyć o kobiety wahają się, wycofują się, stają się bierni. Ciągle starają się ocalić siebie, zapominają o radości płynącej z oddawania życia za innych.

URATOWAĆ PIĘKNĄ 6. Mężczyzna ma oddalić się od kobiety, by nabrać męskiej siły, wrócić

URATOWAĆ PIĘKNĄ 6. Mężczyzna ma oddalić się od kobiety, by nabrać męskiej siły, wrócić i tę siłę jej ofiarować. Niestety, ponieważ większość mężczyzn jeszcze nie stoczyła swoich bitew, większość kobiet czeka jeszcze w wieży. 7. Większość mężczyzn pragnie piękna kobiet, ale nie chcą doświadczać kosztów związanych z bitwą. Chcą się cieszyć kobietą na jej koszt. Chcą ofiarować tylko swoje pożądania a wziąć wszystko. To egoizm!

URATOWAĆ PIĘKNĄ 8. Większość mężczyzn wybiera kobiety, by dały im bezpieczeństwo, a nie stawiały

URATOWAĆ PIĘKNĄ 8. Większość mężczyzn wybiera kobiety, by dały im bezpieczeństwo, a nie stawiały wyzwania do walki o nie, do walki o odnajdywanie swej męskiej siły. 9. Mężczyźni nie są w stanie wypełnić pustki kobiet. One pragną miłości totalnej, bezwarunkowej. Kobieta potrzebuje bardziej Boga niż mężczyzny, podobnie jak on potrzebuje bardziej Boga niż kobiety.

PRZEŻYĆ PRZYGODĘ 1. Miejsce, do którego powołuje mężczyznę Bóg, jest to, gdzie spotka się

PRZEŻYĆ PRZYGODĘ 1. Miejsce, do którego powołuje mężczyznę Bóg, jest to, gdzie spotka się jego największa radość i największy głód całego świata. 2. Życie to nie problem to rozwiązania, ale przygoda do przeżycia! Mężczyzna nie może być szczęśliwy, dopóki w swoją pracę, miłość i życie duchowe nie wpisze przygody. 3. „Nie pytaj, co potrzeba światu. Zapytaj się, co ożywia ciebie i idź, zrób to, ponieważ światu potrzeba ludzi żywych”.

PRZEŻYĆ PRZYGODĘ 4. Wielu mężczyzn żyje scenariuszem napisanym przez kogoś innego. Pytają się innych,

PRZEŻYĆ PRZYGODĘ 4. Wielu mężczyzn żyje scenariuszem napisanym przez kogoś innego. Pytają się innych, co mają robić w życiu: „Nie idź tą drogą! Masz swoją własną przygodę do przeżycia, swoją walkę do stoczenia, swoją Piękną do uratowania”. 5. Większość mężczyzn trwoni siły, by wyeliminować ryzyko ze swojego życia. Szuka bezpieczeństwa. To nie droga dla mężczyzn. Oni mają swoją przygodę i muszą podjąć ryzyko.

PRZEŻYĆ PRZYGODĘ 6. Powołanie mężczyzny jest wpisane w jego prawdziwe serce i można je

PRZEŻYĆ PRZYGODĘ 6. Powołanie mężczyzny jest wpisane w jego prawdziwe serce i można je odkryć, tylko wkraczając na niezbadane tereny swoich głębokich pragnień. 7. Mężczyzna, aby odnaleźć swe pragnienia, musi uciec od hałasu i rozproszenia codziennego życia, aby spędzić trochę czasu z własną duszą.

PRZEŻYĆ PRZYGODĘ 8. Mężczyzna musi wyruszyć na odludzie. Musi pozwolić, by na powierzchni ukazało

PRZEŻYĆ PRZYGODĘ 8. Mężczyzna musi wyruszyć na odludzie. Musi pozwolić, by na powierzchni ukazało się to, co jest w środku: żal za straconym czasem, dawno porzucone pragnienia. 9. Mężczyzna nigdy nie jest bardziej mężczyzną niż wtedy, gdy wyrusza w przygodę, nad którą nie ma kontroli, albo do bitwy, gdy nie jest pewien, czy ją wygra.

PRZEŻYĆ PRZYGODĘ 9. Mężczyzna nigdy nie jest bardziej mężczyzną niż wtedy, gdy wyrusza w

PRZEŻYĆ PRZYGODĘ 9. Mężczyzna nigdy nie jest bardziej mężczyzną niż wtedy, gdy wyrusza w przygodę, nad którą nie ma kontroli, albo do bitwy, gdy nie jest pewien, czy ją wygra. 10. Słuchaj Boga w sprawach, które ci pokazuje, a wtedy otworzy się przed tobą kolejne wyjście. Dziękuję za uwagę