DENETM MASASI Windowsun grnn ve ileyiini deitirmek iin

  • Slides: 12
Download presentation
DENETİM MASASI Windows'un görünüşünü ve işleyişini değiştirmek için kullanılan özel araçlar içerir.

DENETİM MASASI Windows'un görünüşünü ve işleyişini değiştirmek için kullanılan özel araçlar içerir.

DENETİM MASASI ÖĞELERİ

DENETİM MASASI ÖĞELERİ

GÖRÜNTÜ AYARLARI � Masaüstünüzün arka plan, ekran koruyucusu, renkler, yazı tipi boyutları ve ekran

GÖRÜNTÜ AYARLARI � Masaüstünüzün arka plan, ekran koruyucusu, renkler, yazı tipi boyutları ve ekran çözünürlüğü gibi görünüm özelliklerini değirmeye yarar.

BÖLGE ve DİL SEÇENEKLERİ �Kullandığınız dili (F veya Q klavye), para biriminizi, sayı biriminizi

BÖLGE ve DİL SEÇENEKLERİ �Kullandığınız dili (F veya Q klavye), para biriminizi, sayı biriminizi ve metinlerle ilgili çalışmalarınızı ayarlamanıza yarar.

FARE �Çift tıklatma hızı, düğme yapılandırması ve fare işaretçisinin hızı ile görünümü gibi fare

FARE �Çift tıklatma hızı, düğme yapılandırması ve fare işaretçisinin hızı ile görünümü gibi fare ayarlarını belirlemek için fareyi kullanabilirsiniz.

GÜÇ SEÇENEKLERİ � Dilediğiniz sayıdaki bilgisayar aygıtının veya tüm sistemin güç tüketimini azaltabilirsiniz. Bilgisayarınızın

GÜÇ SEÇENEKLERİ � Dilediğiniz sayıdaki bilgisayar aygıtının veya tüm sistemin güç tüketimini azaltabilirsiniz. Bilgisayarınızın güç kullanımı yöneten bir ayarlar topluluğu olan bir güç şeması seçerek bunu yapabilirsiniz. Kendi güç düzeninizi oluşturabilir veya Windows tarafından sağlananları kullanabilirsiniz.

KULLANICI HESAPLARI � Kullanıcı hesabı, kullanıcının Windows'ta gerçekleştirebileceği eylemleri tanımlar. Tek başına veya çalışma

KULLANICI HESAPLARI � Kullanıcı hesabı, kullanıcının Windows'ta gerçekleştirebileceği eylemleri tanımlar. Tek başına veya çalışma grubu üyesi bir bilgisayarda, kullanıcı hesabı her bir kullanıcıya atanan ayrıcalıkları kurar. Ağ etki alanında yer alan bir bilgisayarda, kullanıcı en az bir gruba üye olmak zorundadır. Gruba verilen izinler ve haklar grup üyelerine de atanmıştır.

PROGRAMLAR VE ÖZELLİKLER (EKLE/KALDIR) �Program ekle veya kaldır bilgisayarınızdaki programları ve bileşenleri yönetmenizi sağlar.

PROGRAMLAR VE ÖZELLİKLER (EKLE/KALDIR) �Program ekle veya kaldır bilgisayarınızdaki programları ve bileşenleri yönetmenizi sağlar. İnternet'ten Windows güncelleştirme ve yeni özellik eklemek için program ekle veya kaldırı kullanabilirsiniz.

KLAVYE �İmleç yanıp sönme hızı ile karakter yineleme hızını belirleyebilir veya klavye sürücüsü ayarlarını

KLAVYE �İmleç yanıp sönme hızı ile karakter yineleme hızını belirleyebilir veya klavye sürücüsü ayarlarını değiştirebilirsiniz.

SİSTEM � Bilgisayarınızla ilgili önemli bilgilerin bir özetini görüntüleyebilirsiniz. Sistem'in sol bölmesindeki bağlantıları tıklatarak,

SİSTEM � Bilgisayarınızla ilgili önemli bilgilerin bir özetini görüntüleyebilirsiniz. Sistem'in sol bölmesindeki bağlantıları tıklatarak, bilgisayarınızın adı gibi temel donanım bilgilerini görebilir ve önemli sistem ayarlarını değiştirebilirsiniz.

TARİH VE SAAT �Tarihi, saati ve saat diliminizi değiştirir.

TARİH VE SAAT �Tarihi, saati ve saat diliminizi değiştirir.

WİNDOWS GÜVENLİK DUVARI �İnternet'ten veya ağdan gelen bilgileri denetleyen ve ardından güvenlik duvarı ayarlarınıza

WİNDOWS GÜVENLİK DUVARI �İnternet'ten veya ağdan gelen bilgileri denetleyen ve ardından güvenlik duvarı ayarlarınıza göre engelleyen veya geçişine izin veren bir yazılım veya donanımdır.