ANNE OCUK ETM VAKFI AEV AEV NEDR 1993

  • Slides: 14
Download presentation
ANNE ÇOCUK EĞİTİM VAKFI (AÇEV)

ANNE ÇOCUK EĞİTİM VAKFI (AÇEV)

AÇEV NEDİR? 1993 yılında kurulan adı anne çocuk eğitim vakfı kelimelerinin baş harflerinden oluşan

AÇEV NEDİR? 1993 yılında kurulan adı anne çocuk eğitim vakfı kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir sosyal ve yardımlaşma vakfıdır. Açev’in Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği ile ortak yürüttüğü projeler mevcuttur. Açev, Özel sektör destekçileri ve medya destekçileriyle birlikte hedeflerini gerçekleştirmeye devam eden bir vakıftır.

AÇEV’İN KURULUŞ AMACI Açev vakfının kuruluş amacı anneler ve çocukları eğitmektir. Günümüzde ise bu

AÇEV’İN KURULUŞ AMACI Açev vakfının kuruluş amacı anneler ve çocukları eğitmektir. Günümüzde ise bu amacının dışında babalara, çocuksuz kadınlara ve ailelere de eğitimler ve destekler vermektedir. Türkiye’nin her köşesinde eşit eğitim fırsatı yaratmak ve hizmet verdiği kişi sayısını artırmak amacıyla programlarının yaygınlaşması için Açev, çalışmalarını sürdürmektir. Her yıl sonunda ulaşılması hedeflenen Anne, baba ve çocuk sayısı 81 ile bağlı olarak değişmektedir.

AÇEV’İN KURUCULARI 1. Ayşen Özyeğin 2. Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı 3. Prof. Dr. Sevda

AÇEV’İN KURUCULARI 1. Ayşen Özyeğin 2. Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı 3. Prof. Dr. Sevda Bekman

AÇEV FİKRİ NASIL ORTAYA ÇIKMIŞTIR? 1982 -1986 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde okul öncesi

AÇEV FİKRİ NASIL ORTAYA ÇIKMIŞTIR? 1982 -1986 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde okul öncesi çağdaki çocukların eğitim durumlarıyla ilgili Prof. Dr. Sevda Bekman, Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı ve Diane Sunar tarafından yapılan bir araştırma sonucunda, anne-çocuk eğitim programı geliştirilmiş ve uygulanmaya başlamıştır. Programın oldukça olumlu sonuçları üzerine, programın yaygınlaştırılmasına çalışılmıştır. Program, 1983 yılında Açev ile kurumsal bir yapıya kavuşmuştur.

AÇEV’İN ETKİNLİKLER � 1. Anne Çocuk Eğitim Programı � 2. Anne Destek Programı �

AÇEV’İN ETKİNLİKLER � 1. Anne Çocuk Eğitim Programı � 2. Anne Destek Programı � 3. Okul Öncesi Veli-Çocuk Eğitim Programı � 4. Taktir Alma Anne Programı � 5. ” 15 çok geç “kampanyası � 6. İşlevsel Yetişkin Okur Yazarlığı � 7. Baba Destek Programı

AÇEV’İN HEDEFLERİ 1. Misyonunu yayabilmeyi ve geniş bir destek grubu oluşturabilmeyi, 2. Türkiye’nin her

AÇEV’İN HEDEFLERİ 1. Misyonunu yayabilmeyi ve geniş bir destek grubu oluşturabilmeyi, 2. Türkiye’nin her köşesindeki tüm ihtiyaç sahiplerine programları ile ulaşabilmeyi, 3. Bilimsel araştırmalar doğrultusunda yeni modeller, yöntemler, projeler geliştirmeyi, 4. Yurt içi ve dışındaki işbirliklerini artırmayı,

HAZIRLAYANLAR: CANSU AYDIN 10 -A 202 İLKER ARSLAN 10 -A 205

HAZIRLAYANLAR: CANSU AYDIN 10 -A 202 İLKER ARSLAN 10 -A 205