Ankara niversitesi Salk Bilimleri Fakltesi Sosyal Hizmet Blm

  • Slides: 9
Download presentation
Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Dersin Adı: SHB 118 Drama Sorumlu

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Dersin Adı: SHB 118 Drama Sorumlu Öğretim Üyesi: İlter BATURAY

� Hedef 10. Estetik özellikler taşıyan özgün ürünler oluşturabilme � Kazanılması Beklenen Davranışlar �

� Hedef 10. Estetik özellikler taşıyan özgün ürünler oluşturabilme � Kazanılması Beklenen Davranışlar � 1. Müziğe uygun özgün şarkı söyleme. � 2. Estetik bedensel hareketlerle dans etme, yürüme. � 3. Özgün bir şiir, hikâye, öykü söyleme.

� Hedef 11: Çeşitli sanat dallarındaki eserlerin özelliklerini fark edebilme � Kazanılması Beklenen Davranışlar

� Hedef 11: Çeşitli sanat dallarındaki eserlerin özelliklerini fark edebilme � Kazanılması Beklenen Davranışlar � 1. Eserlerin özelliklerini algıladığı şekilde söyleme. � 2. Eserlerin özellikleri konusunda kendi görüşlerini söyleme.

� Hedef 12. Yaşamın iyileştirilmesinde ve korunmasında sorumluluk alabilme. � Kazanılması Beklenen Davranışlar �

� Hedef 12. Yaşamın iyileştirilmesinde ve korunmasında sorumluluk alabilme. � Kazanılması Beklenen Davranışlar � 1. Yaşamın sürdürülebilmesi için gerekli olan kaynakları verimli kullanma. � 2. Günlük yaşamdaki kuralları uyma. (görgü, trafik vb. ) � 3. Canlıların bakımını üstlenme ve koruma.

� BİLİŞSEL VE DİL ALANI � Hedef 1. Gözlem yapabilme. � Kazanılması Beklenen Davranışlar

� BİLİŞSEL VE DİL ALANI � Hedef 1. Gözlem yapabilme. � Kazanılması Beklenen Davranışlar � 1. Değişik durumlarda gözlemlediklerini söyleme (boyut, renk, biçim, işlev, koku, ses, tat, vb. ) � 2. Gözlenen durumlarla ilgili sonuçları söyleme. (benzerlikler, farklı gruplamalar vb. )

� Hedef 2. Verilen nesne, durum olay sayı ya da sözcükleri hatırlayabilme. � Kazanılması

� Hedef 2. Verilen nesne, durum olay sayı ya da sözcükleri hatırlayabilme. � Kazanılması Beklenen Davranışlar � 1. Bir bütünlük içinde yaralan olay nesne ya da öğeleri söyleme. � 2. Verilen nesne ya da öğenin içinden eksilen ya da eklenen bir nesnenin adını söyleme. � 3. Verilen nesne, durum ya da olayı belli bir süre sonra yeniden ifade etme.

� Hedef 3. Verilen nesne olay ya da varlıkları çeşitli özelliklerine göre eşleştirme. �

� Hedef 3. Verilen nesne olay ya da varlıkları çeşitli özelliklerine göre eşleştirme. � Kazanılması Beklenen Davranışlar � 1. Verilen nesneleri renklerine göre eşleştirme. � 2. Verilen nesneleri şekillerine göre eşleştirme. � 3. Verilen nesneleri boyutlarına göre eşleştirme.

� 4. Verilen nesneleri sayılarına göre eşleştirme. � 5. Verilen nesneleri miktarlarına göre eşleştirme.

� 4. Verilen nesneleri sayılarına göre eşleştirme. � 5. Verilen nesneleri miktarlarına göre eşleştirme. � 6. Verilen nesneleri dokunsal duyumlarına göre eşleştirme.

� 7. Verilen nesneleri kullanım amaçlarına göre eşleştirme. � 8. Verilen nesneleri kullanım şekillerine

� 7. Verilen nesneleri kullanım amaçlarına göre eşleştirme. � 8. Verilen nesneleri kullanım şekillerine göre eşleştirme. � 9. Verilen nesneleri elde ediliş şekillerine göre eşleştirme.