Alan Tercihimi Nasl Yapacam Bu aralar hangi alana

  • Slides: 8
Download presentation
Alan Tercihimi Nasıl Yapacağım?

Alan Tercihimi Nasıl Yapacağım?

 Bu aralar hangi alana nasıl yerleşeceğinizle ilgili bir çok sorunuz olduğunun okulda olmadığımız

Bu aralar hangi alana nasıl yerleşeceğinizle ilgili bir çok sorunuz olduğunun okulda olmadığımız için her an bana ulaşamadığınızın farkındayım. Alan tercihleriyle ilgili her türlü sorunuz için sınıf rehber öğretmenlerinizle iletişime geçerek bana whatsapp ya da telefon yoluyla ulaşabilirsiniz. Telefon numarama sınıf rehber öğretmenlerinizden ulaşabilirsiniz.

 Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş Tercih ve Yerleştirme e. Klavuzu(2020) yayınlandı. Tercih başvuruları

Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş Tercih ve Yerleştirme e. Klavuzu(2020) yayınlandı. Tercih başvuruları 29 Haziran-10 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

 Tercih başvurularınızı velinizle birlikte e-okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapacaksınız. Öncelikle tercih edeceğin

Tercih başvurularınızı velinizle birlikte e-okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapacaksınız. Öncelikle tercih edeceğin alanın bulunduğu okuldaki tercih kodunu almalısın. Tercih başvurusu yaparken ilan edilen meslek alanlarının tercih kodunun adayın en çok istediği alandan başlayarak öncelikle okulundaki alanları, eğer istiyorsan başka okuldan farklı alanlarıda tercih formuna yazabilirsin. En fazla 15 tercih yapabileceksınız.

 Eğer e-okul sistemine tercih edilen alanları size verilen süre içinde girmezseniz Merkezi Yerleştirme

Eğer e-okul sistemine tercih edilen alanları size verilen süre içinde girmezseniz Merkezi Yerleştirme Sistemiyle yerleştirilsiniz. . Kendi okulunuzda hangi alanda kontenjan boşsa o alana yerleştirilirsiniz.

 Tercih işlemlerinizi https: //e-okul. meb. gov. tr adresinden yapabilirsiniz. Alanlara yerleştirme işleminiz tercih

Tercih işlemlerinizi https: //e-okul. meb. gov. tr adresinden yapabilirsiniz. Alanlara yerleştirme işleminiz tercih başvusundaki tercih sıranız dikkate alınarak yapılacaktır. Yerleştirme sonuçlarınızı 17 Temmuz 2020 ‘de https: //e-okulmeb. gov. tr den duyurulacaktır. Ya da 8383 Mobil Bilgilendirme Servisine üye olunarak da öğrenilebilir.

Alan Tanıtım Bilgilerine http: //mbs. meb. gov. tr/ https: //www. alantercihleri. com/ http: //meslekitanitim.

Alan Tanıtım Bilgilerine http: //mbs. meb. gov. tr/ https: //www. alantercihleri. com/ http: //meslekitanitim. meb. gov. tr/ http: //mesleğimhayatım. meb. gov. tr adreslerinden ulaşabilirsiniz.

 Alanları iyi tanımadan kendine uygun olduğuna emin olmadan tercih sıralamanı yapma. En çok

Alanları iyi tanımadan kendine uygun olduğuna emin olmadan tercih sıralamanı yapma. En çok istediğin alanı ilk tercihine yazarak diğer tercihlerini yaz. UNUTMAYIN BEN HEP YANINIZDAYIM!