A MAGYAR NI KARRIERFEJLESZTSI SZVETSG Ni karrier korhatr

  • Slides: 14
Download presentation
A MAGYAR NŐI KARRIERFEJLESZTÉSI SZÖVETSÉG „Női karrier korhatár nélkül” Programja 2009 – 2014 Szakértőink:

A MAGYAR NŐI KARRIERFEJLESZTÉSI SZÖVETSÉG „Női karrier korhatár nélkül” Programja 2009 – 2014 Szakértőink: Ferenczi Andrea: foglalkoztatás, aktív időskor, EU, ENSZ kapcsolatok Farkasné Dr. Molnár Valéria: törvényi háttár, parlamenti kapcsolatok Fazekas Gyöngyi: öngondoskodás, biztonság Hajós katalin: média Haraszti Ildikó Mária: gerontagógus, aging szakértő Modláné, Görgényi Ildikó: oktatás és képzés, kutatás Szöllősy Judit: kultúra, USA kapcsolatok 2014. október 10. 1

A MAGYAR NŐI KARRIERFEJLESZTÉSI SZÖVETSÉG (MNKSZ) A 2003 -ban alapított, 2009 -től „ENSZ-ECOSOC speciális

A MAGYAR NŐI KARRIERFEJLESZTÉSI SZÖVETSÉG (MNKSZ) A 2003 -ban alapított, 2009 -től „ENSZ-ECOSOC speciális konzultatív státusszal” rendelkező MNKSZ célja: • Felhívni a figyelmet a nők foglalkoztatásával kapcsolatos szempontokra, összefüggésben a nők családon belüli szerepével, illetve annak prioritásaival a nők különböző életszakaszaiban. Nemzetközi tevékenysége keretében: • Átvenni mindazon külföldi jó példákat, amelyeket meghonosításra érdemesnek ítél, • A magyar jó példákat megismertetni a világgal, az Európai Unióval, az ENSZ-szel, valamint a diplomáciai testületekkel kialakított kapcsolatrendszerén keresztül. • Az euro-atlanti integráció elősegítése. AZ MNKSZ STRATÉGIA PROJEKTJEI Pályázatok, díjak „Legjobb női munkahely” pályázat és díj, alapítva 2007 -ben „Női Karrier Életmű Díj”, alapítva 2013 -ban, az MNKSZ 10 éves évfordulója alkalmából „Díj a Női Esélyegyenlőségért” alapítva 2007 -ben „Önkormányzatok az esélyegyenlőségért” pályázat és díj 2005/2006 Rendezvények Az MNKSZ fennállása óta kb. 30 nemzetközi konferenciát és számos találkozót, workshopot szervezett. Honlapok magyar és angol nyelven 2

AZ MNKSZ „NŐI KARRIER KORHATÁR NÉLKÜL” PROJEKTJE SZAKMAI HÁTTÉR: 2009 Kapcsolat az OWN Europe

AZ MNKSZ „NŐI KARRIER KORHATÁR NÉLKÜL” PROJEKTJE SZAKMAI HÁTTÉR: 2009 Kapcsolat az OWN Europe szervezettel az ENSZ-ben Ferenczi Andrea felkérése a szervezet elnökségébe 2010 -től Az OWN Europe képviseletében részvétele az AGE Platform Europe Foglalkoztatási Szakértő Csoportjában CÉLOK: Felhívni a figyelmet egy értékes, hátrányos helyzetű csoport, az idősebb nők munkaerő piaci és a társadalmi életben való részvételének szükségességére és egyben a családban betöltött szerepük fontosságára, hiszen az 50 év feletti nőkre „szendvics generációként” hárul egyidejűleg a gyermekeikről, szüleikről és unokáikról való gondoskodás felelőssége. TÉMÁK: Magyarország és Európa jövője szempontjából is fontos sorskérdések: foglalkoztatás, egész életen át tartó tanulás, vidéki nők helyzete, generációk és közösség összefogása, az életminőség, az egészség, öngondoskodás fontossága, fenntartható életmód, értékrend, családmodell, a média szerepe, szolgáltatások, idősödő nők áldozattá válása, a téma az ENSZ-ben és az Európai Unióban. 3

FELADATAINK: Jó példák megismerése, tapasztalatcsere: Az MNKSZ magyar és nemzetközi tapasztalatai és referenciái, kiemelten

FELADATAINK: Jó példák megismerése, tapasztalatcsere: Az MNKSZ magyar és nemzetközi tapasztalatai és referenciái, kiemelten az Older Women Europe, az AGE Platform Europe szervezetekkel, valamint szlovák és lengyel civilszervezetekkel fennálló együttműködése alapján az idősödő nők esélyegyenlőségének és aktivitásának megtartása érdekében. A megértés, közeledés, elfogadás és befogadás általános erősítése a különböző országok résztvevői körében, akik a megszerzett tapasztalatokat továbbviszik és terjesztik a saját országukban, környezetükben és szervezeteikben formális és informális eszközökkel. Figyelemfelkeltés minden korosztály, nők és férfiak számára: a hosszabb, egészséges és tartalmas életre való tudatos felkészülés fontossága. 4

AZ MNKSZ RENDEZVÉNYEI A „NŐI KARRIER KORHATÁR NÉLKÜL” PROJEKTJE KERETÉBEN 2009 -2014 „Nemzetközi összefogás

AZ MNKSZ RENDEZVÉNYEI A „NŐI KARRIER KORHATÁR NÉLKÜL” PROJEKTJE KERETÉBEN 2009 -2014 „Nemzetközi összefogás az 50 év feletti nőkért” konferencia együttműködésben az Older Women’s Network (OWN), Europe szervezettel az MNKSZ „Női karrier korhatár nélkül” programja keretében a Rubin Wellness & Conference Hotelben 2014. május 31 -én. „Európai összefogás az 50 év feletti nőkért az „EU-2012 Aktív időskor és generációk összefogása év” tapasztalatai, nemzetközi konferencia a Rubin Wellness & Conference Hotelben 2013. március 7 -én „Női Karrier Klub Találkozó az Indián Nyár jegyében”. Program: Az idősödő nőkkel kapcsolatos témák az ENSZ-ben és az EU -ban a „ 2012 - Az aktív idősödés és nemzedékek közötti szolidaritás európai éve” tiszteletére a Rubin Wellness & Conference Hotelben 2012. szeptember 22 -én. Egészség-szépség-biztonság Konferencia Rubin Wellness & Conference Hotelben 2012. június 28 -án. „Női karrier korhatár nélkül” Az MNKSZ valamint a Figyelő Gazdasági Hetilap és a Családi Lap közös konferenciája a „ 2012 Az aktív idősödés és nemzedékek közötti szolidaritás európai éve” tiszteletére a Hilton Budapest Hotelben 2012. március 28 -án. „Női karrier 40 és 50 év felett” nemzetközi konferencia 2010. november 20 -án, Budapesten a Gerbeaud házban „Női karrier korhatár nélkül” nemzetközi konferencia a Parlamentben – 2009. február 26 -án. Rendezvényeinken 5 generáció képviselői voltak jelen. 5

EREDMÉNYEINK: Hozzájárulás az „EU-2012 Aktív időskor és generációk összefogása év” tapasztalatainak és eredményeinek széleskörű

EREDMÉNYEINK: Hozzájárulás az „EU-2012 Aktív időskor és generációk összefogása év” tapasztalatainak és eredményeinek széleskörű megismertetéséhez és továbbviteléhez magyar és nemzetközi szinten 700 résztvevő a nemzetközi konferenciáinkon, amelyek híre 30 000 főhöz jutott el Megjelenés honlapokon és a médiában Magyarországon és az EU-ban Az AGE Platform Europe vezérigazgatója Maciej Kucharczyk, és az OWN Europe elnöke, Joke de Ruiter, valamint főtitkára, Elizabeth Sclater mint díszvendégeink (több alkalommal) előadóként jöttek el Budapestre. Mindkét szervezetet bemutattuk a magyar médiában is Előadók a következő országokból: USA, Japán, Ausztrália, Lengyelország, Hollandia, Nagy-Britannia, Finnország, Szlovákia, továbbá külföldi vendégek : indiai nagykövet, angolai nagykövet, francia, kanadai nagykövetség, stb. Magyar és nemzetközi szakértői, előadói adatbázis Videók, prezentációk, kutatások és felmérések 10 éves működésünk során stratégiai gondolkodásunk és kitartó munkánk eredményeként elértük, hogy partnereink, beleértve a médiát is, értékelik a velünk való együttműködést és munkakapcsolatot. Szövetségünket hiteles és megbízható információs forrásnak tekintik nők (beleértve 50 év feletti nők) foglalkoztatásával és döntéshozatalban való részvételével kapcsolatos témakörében. 6

Továbbá: Ferenczi Andrea meghívást kapott előadóként a genfi NGO Forum for the Beijing+20 UN

Továbbá: Ferenczi Andrea meghívást kapott előadóként a genfi NGO Forum for the Beijing+20 UN ECE Regional Review 2014. november 3 -5 -i rendezvényre, a Women and Ageing – Older Women Count című kerekasztal beszélgetés keretében. Meghívást kapott prezentáció megtartására az MNKSZ EY 2012 évi programjairól az AGE Platform Europe Közgyűlése keretében 2013. május 16 -án Brüsszelben. “Diversity Spectrum Global Leadership Award” kitüntetést vett át Lynn Gardner Heffron asszonytól, a Diversity Spectrum (US) alapító-elnökétől 2013. március 7 -én az Európai összefogás az 50 év feletti nőkért az „EU-2012 Aktív időskor és generációk összefogása év” tiszteletére rendezett konferencia keretében. Ferenczi Andrea meghívást kapott mint „UN-ECOSOC Consultative NGO” státusszal rendelkező szervezet képviselője: a UNECE (ENSZ szervezet) „Miniszteriális Konferencia az Idősödésről 2012 valamint Civilszervezeti és Kutatói Fórum” rendezvényére (Bécsben 2012. szeptember 18 -20 között). 7

Szakértői hálózat kialakítása: ENSZ szervezetek: ILO, WHO, FAO, UNECE, UNESCO Európai Unióban: Nőjogi és

Szakértői hálózat kialakítása: ENSZ szervezetek: ILO, WHO, FAO, UNECE, UNESCO Európai Unióban: Nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottság Civilszervezetek: AGE Platform Europe, OWN Europe, valamint lengyel, szlovák, felvidéki, vajdasági, kárpátaljai magyar szervezetek. Magyarországon: Országgyűlés Foglalkoztatási és Munkaügyi Bizottsága, Idősügyi Tanács, minisztériumok, önkormányzatok, Magyar Tudományos Akadémia, Nemzeti Munkaügyi Hivatal, Egyenlő Bánásmód Hatóság, Központi Statisztikai Hivatal – Népességtudományi Kutatóintézet, Debreceni Egyetem, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Pécsi Egyetem, Magyar Falu -egészségügyi Tudományos Társaság, Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet, Országos Rendőrfőkapitányság Bűnmegelőzési és Áldozatvédelmi Osztály, Magyar Vöröskereszt, Magyar Turizmus Zrt. , Vasas Szakszervezet- Nőtagozat, MGYOSZ, Kamarák, Szépkorúak Idősek Otthona – Süttő, diplomáciai testületek, nemzetközi és magyar cégek, orvosok, művészek, sportolók. 8

KAPCSOLAT: Ferenczi Andrea alapító-elnök Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség Speciális „Consultative NGO” státusszal rendelkező civilszervezet

KAPCSOLAT: Ferenczi Andrea alapító-elnök Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség Speciális „Consultative NGO” státusszal rendelkező civilszervezet az ENSZ Gazdasági és Szociális Tanácsa keretében H-1118 Budapest, Ugron Gábor u. 28. Telefon: +36 1 319 5245, Mobil: +36 30 982 7093 Fax: +36 1 319 2017 E-mail: awcdh@t-online. hu http: //www. noikarrier. hu 9

10

10

11

11

12

12

13

13

14

14