27 30 04 2020 TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA

• Slides: 2
Download presentation
27 - 30. 04. 2020. TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA Nastavna cjelina : Nogomet Nastavna

27 - 30. 04. 2020. TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA Nastavna cjelina : Nogomet Nastavna jedinica : Igra mali nogomet – pravila / natjecanje RAZRED: VIII.

Ø Igra se loptom br. 4, teškom između 400 i 440 grama. Bačena s

Ø Igra se loptom br. 4, teškom između 400 i 440 grama. Bačena s visine od 2 metra ne smije skočiti manje od 50 i više od 65 cm Ø Broj igrača se sastoji od vratara i četvorice igrača na terenu Ø Do 9 zamjena se može koristiti na svakoj utakmici, broj izmjena je neograničen Ø Utakmica ne može početi ukoliko bilo koja od ekipa ima manje od tri igrač (3+1), utakmica se prekida ako neki tim ima manje od tri igrača (2+1). Ø Zamjene igrača se vrše na svojoj polovici terena Ø Na terenu se nalaze dva suca Ø Igrači se mogu kazniti žutim kartonom i crvenim kartonom Ø Vrijedi pravilo "akumulirani prekršaj", tj. u svakom poluvremenu nakon 5 prekršaja izvodi se kazneni udarac s 10 m i vratar se može pomaknuti bilo gdje u označenom prostoru Ø Nakon 6 prekršaja momčad ne smije postavljati živi zid Ø Vratar ne smije dati loptu rukom igraču koji se nalazi unutar šest metara Ø Igralište je dugo 25 - 42 m, a široko od 15 -20 m Ø Dimenzije gola su 3 x 2 m Ø Igra se 2 x 20 minuta "čiste" igre Ø Svaka ekipa ima pravo na jedan jednominutni odmor „time out“ tokom poluvremena Ø Između prvog i drugog poluvremena propisan je odmor od pet (5) minuta Ø Igrači u polju mogu igrati svim dijelovima tijela osim rukom Ø Kako bi se održao kontinuitet brze igre, vratar smije loptu iz gol auta zadržati maksimalno 4 sekunde koliko i igrač ima vremena da izvede aut ili korner Ø Vraćanje lopte vrataru nakon što je jednom dotakao loptu nije dopušteno sve dok loptom ne igra protivnički igrač.